واگذاری بیش از ۱۰۰میلیون خط تلفن همراه خبرگزاری علم و فناوری - واگذاری بیش از ۱۰۰میلیون خط تلفن همراه
خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

واگذاری بیش از ۱۰۰میلیون خط تلفن همراه

تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از وجود ۱۵۶ میلیون و یازده هزار و ۲۸۳ خط واگذار شده تلفن همراه خبر می دهد، درحالی که از این تعداد خط واگذار شده ۷۲ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۱۴۹ خط آن غیرفعال است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،براساس تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اکنون 83 میلیون و 224 هزار و 134 خط واگذارشده تلفن همراه فعال است و این درحالی است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران آخرین آمار جمعیت کشور هشتاد میلیون و 762 هزار و 477 نفر است.
 این گزارش افزود: شرکت ارتباطات سیار ایران همراه اول تا پایان خردادماه امسال 67 میلیون و 288 هزار و 240 خط تلفن همراه در کشور واگذار کرده که از این تعداد 49 میلیون و 591 هزار و 731 خط آن فعال است.
گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می دهد کنسرسیوم ایرانسل که اپراتور دوم تلفن همراه کشور است تا پایان خرداد ماه امسال 81 میلیون و 543 هزار و 89 خط تلفن همراه در کشور واگذار کرده که از این تعداد 32 میلیون و 54 هزار و 61 خط فعال است.
شرکت ارتباطات تامین شمس نوین(رایتل) به عنوان اپراتور سوم کشور نیز تاپایان خردادماه امسال هفت میلیون و 117 هزار و 860 خط تلفن همراه در کشور واگذار کرده که از این تعداد یک میلیون و 659 هزار و 198 خط آن فعال است.
براساس گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضریب نفوذ تلفن همراه همراه اول تا پایان خرداد ماه امسال درحالی به 62.05 درصد رسیده که این ضریب برای اپراتور دوم 40.1 درصد و برای اپراتور سوم نیز 2.08درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،استفاده از تلفن همراه عضو جدایی ناپذیر زندگی مردم شده است به طوری که جای اعضای خانواده را گرفته و بیشتر افراد ساعات بسیاری از اوقات شبانه روز خود را با تلفن همراه و فضای مجازی می گذرانند.
انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰:۱۸

شناسه خبر: 35947

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب