توسعه روابط دانشگاه حکیم سبزواری با مراکز دانشگاهی چین بررسی شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: هیاتی از اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز علمی چین امروز با هدف همکاری های علمی و پژوهشی از دانشگاه حکیم سبزواری بازدید و با مسئولین این دانشگاه نشست هایی را برگزار کردند.

علی اصغر مولوی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری در خراسان رضوی؛ گفت: هیاتی از اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز علمی چین صبح امروز با هدف همکاری های علمی و پژوهشی از دانشگاه حکیم سبزواری بازدید و با مسئولین این دانشگاه نشست هایی را برگزار کردند که در این بازدید توسعه روابط دانشگاه حکیم سبزواری با مراکز دانشگاهی و علمی کشور چین بررسی شد.

وی مطالعات اسلامی را در صدر موضوعات همکاری های علمی و پژوهشی  بین دانشگاه حکیم سبزواری و این هیات چینی عنوان کرد و افزود: در نشست هایی که با این هیات چینی برگزار شد در خصوص موضوعاتی از قبیل اعزام متقابل دانشجوی تحصیلات تکمیلی و اساتید از دانشگاه حکیم به دانشگاه های چین و دانشجویان چینی برای تحصیل در رشته هایی همچون زبان فارسی و زبان عربی به دانشگاه حکیم، برگزاری فرصت‌های مطالعاتی و انجام پروژه های مشترک  پژوهشی بحث و تبادل نظر شد.

مولوی ادامه داد: همچنین در زمینه تبادلات فرهنگی و علمی  بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های چین با توجه به قرارگرفتن شهر سبزوار در مسیر جاده ابریشم و لزوم احیای فرهنگی و علمی جاده جدید ابریشم  صحبت هایی بین دو طرف صورت گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری با مثبت ارزیابی کردن نتایج نشست ها و بازدید هیات چینی از این دانشگاه، افزود: با توجه به تمایل هیات چینی به برقراری تبادلات علمی و فرهنگی متقابل امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی چین منعقد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با فراهم شدن زمینه همکاری های علمی بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های چین، تیم های مدیریتی و اساتید دانشگاه  در آینده نزدیک برای آشنایی با این دانشگاه ها و بررسی زمینه های همکاری بین دو طرف و انعقاد تفاهم نامه در به این کشور اعزام خواهند شد.

گفتنی است هشت تن از اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز علمی چین از جمله اساتید آکادمی علوم چین، دانشگاه لان ژو دانشگاه مهندسی اطلاعات نانجینگ، دانشگاه تی سی USTCو دانشگاه شانکسی چین از دانشگاه حکیم بازدید کردند و نشست هایی با رئیس دانشگاه و روسای دانشکده های مختلف این دانشگاه برگزار کردند. انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲:۲۶

شناسه خبر: 36966

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب