مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی تشریح کرد:

دروغی بزرگ به نام انرژی رایگان

مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی به تشریح دلایل غلط بودن تصور امکان تولید «انرژی رایگان» پرداخت.

مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: چند سالی است که از شکل های مختلفی از انرژی رایگان(free energy)  در سایت ها صحبت می شود. بعضی از این سیستم ها با نیروی مغناطیسی و برخی با نیروی جاذبه کار می کنند و ادعای مشترک همه این مکانیزم ها این است که می توانند بدون مصرف سوخت یا استفاده از سایر منابع انرژی به انرژی رایگان برسند و می توانند از آن برق تولید کنند.

دکتر محمد آخوندزاده افزود: متاسفانه ادعای سازندگان چنین دستگاه هایی حتی در بعضی از سایت های مطرح پوشش خبری داده می شود و بعضی سازمان های حمایتی برای ساخت این دستگاه‌ها به مدعیان کمک مالی پرداخت می کنند. اما با وجود همه این ادعاها از نظر علمی ساخت چنین دستگاهی محال است و برای کسانی که آشنایی مختصری با علم فیزیک داشته باشند روشن است که ادعای تولید انرژی رایگان به این شکل، دروغی بزرگ است.

 

تعارض با قانون پایستگی انرژی

وی بیان داشت: قانون پایستگی انرژی یکی از مهمترین قوانین فیزیک است. این قانون بیان می کند که ساخت چنین دستگاه هایی از نظر علمی محال است. قانون پایستگی انرژی به زبان ساده این است که انرژی نه خود به خود به وجود می آید و نه از بین می رود بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شود.مثلا در باتری انرژی شیمیایی به الکتریکی تبدیل می شود یا در سقوط یک جسم از ارتفاع، انرژی پتانسیل به جنبشی تبدیل می شود.البته این قانون شرایطی دارد مثلا اینکه باید سیستم منزوی باشد، تبدیل جرم به انرژی رخ ندهد و ... که برای اینکه بحث پیچیده نشود به آنها نمی پردازیم.

آخوندزاده اظهار کرد: قانون پایستگی انرژی بیان می کند که اگر سیستمی داشته باشیم که خروجی آن انرژی الکتریکی یا سایر شکل های انرژی هست، حتما باید یک انرژی هم وارد آن شده باشد مثلا سوخت(انرژی شیمیایی)، انرژی خورشیدی، انرژی هسته ای و ... .خلاصه اینکه این که بگویند یک سیستم از هیچ برق تولید می کند امکان پذیر نیست.

 

تعادل گشتاور و شتاب زاویه ای

وی ادامه داد: برخی مدعی می شوند که هر قانونی در علم ممکن است نقض شود و از کجا معلوم که این مورد، مصداق نقض قانون پایستگی نباشد؟ برای پاسخ به این سوال نمونه سیستم گوی و صفحه دایره ای را بررسی می کنیم. گفته می شود که در این سیستم، زمانی که گوی ها به سمت پایین حرکت می کنند فاصله زیادی تا مرکز دایره(تکیه گاه) دارند و وزن آنها، گشتاور بیشتری به سیستم وارد می کند و زمانی که گوی ها به سمت بالا می روند، فاصله آنها تا تکیه گاه کمتر است و گشتاور منفی کمتری وارد می کنند. –جهت حرکت که پادساعتگرد است مثبت در نظر گرفته شده است- پس همیشه برآیند گشتاور گوی ها در جهت مثبت بیشتر است و در نتیجه دستگاه در جهت پادساعتگرد شتاب زاویه‌ای می گیرد و می توان آن را به یک ژنراتور وصل کرد و از آن برق تولید کرد.

 

 

آخوندزاده افزود: این استدلال در ظاهر درست به نظر می رسد. اما اگر دقیقتر مسئله بررسی شود، نادرستی این استدلال مشخص می‌شود. برای روشن شدن مطلب، فیلم مربوط به این مکانیزم را پخش کنید و از چند حالت مختلف از گوی ها عکس بگیرید. اگر در عکس ها دقیق نگاه کنید می بینید در بخشی از حرکت، تعداد گوی هایی که سمت راست تکیه گاه قرار دارند بیشتر از گوی های سمت چپ است و اگرچه این گوی ها فاصله کمتری تا تکیه گاه دارند ولی چون تعداد آنها بیشتر است، گشتاوری که در خلاف جهت حرکت سیستم وارد می کنند بیشتر از گشتاور گوی های سمت چپ است و این باعث می شود در این لحظه سیستم شتاب زاویه ای منفی بگیرد و سرعت زاویه ای آن در این لحظه کم شود.

 

 

مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی اعلام کرد: اگر می خواهید این مطلب را دقیق تر بررسی کنید در هر عکس، مختصات گوی ها را استخراج کنید. برای این کار می توانید از نرم افزار GetData Graph Digitizer استفاده کنید. با این نرم افزار طول و عرض(x,y)  هرکدام از گوی ها را می توانید به دست آورید. سپس طول میانگین و عرض میانگین گوی ها را حساب کنید. اگر این محاسبات را انجام دهید، می بینید که در زمان زیادی از چرخش، x میانگین بزرگتر از صفر است و این یعنی برآیند گشتاور نیروهای وزن آنها در جهت منفی است و نه تنها به زیاد شدن سرعت سیستم کمک نمی کند بلکه و عملا باعث کم شدن سرعت زاویه سیستم و شتاب زاویه ای منفی می شود.

وی عنوان کرد: برای فهم بهتر این مطلب در عکس های مختلف،y میانگین را هم حساب کنید. می بینید که در بعضی از عکس ها این عدد کمتر و در بعضی بیشتر است. این مطلب نشان می دهد که انرژی پتانسیل میانگین سیستم در بعضی از حالت‌ها کمتر و در بعضی حالت ها بیشتر شده است. قبلا هم دیدیم که سرعت زاویه ای سیستم هم در حال کم و زیاد شدن است و این یعنی انرژی جنبشی میانگین سیستم هم کم و زیاد می شود. اگر فرض کنیم نیروی اصطکاک محور  و مقاومت هوا ناچیز باشد و بتوانیم از آنها صرفنظر کنیم و گشتاور منفی دیگری مثل ژنراتور و ... به سیستم وارد نشود این مکانیزم می تواند برای همیشه حرکت کند، دقیقا شبیه رفتار یک آونگ که در آن مرتب انرژی جنبشی و پتانسیل به هم تبدیل می شوند و می تواند در صورت نبودن نیروی مقاوم برای همیشه به حرکت خود ادامه دهد، بدون اینکه قانون پایستگی انرژی را نقض کند.

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷:۵۸

شناسه خبر: 37033

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۴۰ نظر
امیر
۱ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۴:۲۶

پس بنابر این می توان در ان سیستمی ساخت که مانند آونگ تبدیل انرژی در آن صورت بگیرد و تا حدی پایدار باشد مثلا اگر در آونگ اصطکاک هوا و محل اتصال به صفر میل کند می تواند سالها به کارش ادامه دهد

میلاد طاهریان
۶ مخالف          ۵ موافق
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰:۰۲

انرزی رایگان وجود داره اینو هم میتونید با استفاده از دو تا ارمیچر امتحان کنید

دکتر علی سلیمانی
۱۸ مخالف          ۱ موافق
سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۹:۵۱

خبری که منتظرش بودیم رسید. تحولی شگرف و نو اوری غیر قابل انکار در صنعت ثروت ساز انرژی و منابع ان.

دکتر علی سلیمانی
۳ مخالف          ۲ موافق
سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۷:۳۶

یک تکنولوژی برای تولید انرژی الکتریکی بی پایان فروش تکنولوژی تولید برق رایگان .این تکنولوژی به ما این امکان را می دهد که بدون مصرف سوخت فسیلی انرژی الکتریکی تولید کرد. این تکنولوژی قادر است در صعب العبور ترین مکانها و در بدترین شرایط اب و هوایی بدون نیاز به نور خورشید یا وزش باد حتی در اعماق غارهای زیر زمینی بی وقفه بدون نیاز به اپراتور برق تولید کند و تولید آن متوقف نمی شود . قابلیت ها: 1. صدای کمتر از ۴ دیسیبل . 2. ایجاد باسرمایه گزاری اندک برای ساخت 3. بدون نیاز به مراقبت یک تکنولوژی برای تولید انرژی الکتریکی بی پایان فروش تکنولوژی تولید برق رایگان .این تکنولوژی به ما این امکان را می دهد که بدون مصرف سوخت فسیلی انرژی الکتریکی تولید کرد. این تکنولوژی قادر است در صعب العبور ترین مکانها و در بدترین شرایط اب و هوایی بدون نیاز به نور خورشید یا وزش باد حتی در اعماق غارهای زیر زمینی بی وقفه بدون نیاز به اپراتور برق تولید کند و تولید آن متوقف نمی شود . قابلیت ها: 1. صدای کمتر از ۴ دیسیبل . 2. ایجاد باسرمایه گزاری اندک برای ساخت 3. بدون نیاز به مراقبت 4. بدون داشتن استحلاک 5. بدون کوچکترین آسیبی به محیط زیست 6. بدون نیاز به انرژی خورشیدی ۷ . بدون نیاز به انرژی باد ۸. بدون نیاز به هیچ‌ نوع سوخت فسیلی ۹. بدون نیاز به باطری برای تولید این تکنولوژی انقلابی در تولید برق ایجاد می نماید و فقط یک نسخه از نقشه این تکنولوژی جهت فروش می باشد و حق استفاده از این تکنولوژی در سراسر دنیا به خریدار واگذار می شود. 4. بدون داشتن استحلاک 5. بدون کوچکترین آسیبی به محیط زیست 6. بدون نیاز به انرژی خورشیدی ۷ . بدون نیاز به انرژی باد ۸. بدون نیاز به هیچ‌ نوع سوخت فسیلی ۹. بدون نیاز به باطری برای تولید این تکنولوژی انقلابی در تولید برق ایجاد می نماید و فقط یک نسخه از نقشه این تکنولوژی جهت فروش می باشد و حق استفاده از این تکنولوژی در سراسر دنیا به خریدار واگذار می شود.

دکتر علی سلیمانی
۲ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵:۵۲

A technology for generating endless electricity Sell ​​free power generation technology. This technology allows us to generate electricity without consuming fossil fuels. This technology is able to generate electricity in the most difficult places and in the worst weather conditions without the need for sunlight or wind, even in the depths of underground caves, without the need for an operator, and its production does not stop. Capabilities: 1. Sound less than 4 decibels. 2. Create little investment to build 3. No need for care 4. Without depreciation 5. Without the slightest harm to the environment 6. No need for solar energy 7. No need for wind energy 8. No need for any fossil fuels 9. No need for batteries to produce This technology creates a revolution in electricity generation and is only a copy of the map of this technology for sale and the right to use this technology worldwide is given to the buyer.

نادری
۰ مخالف          ۳ موافق
یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴:۴۸

به زودی خبری می‌رسد !!!

امیر حسینی
۱ مخالف          ۸ موافق
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸:۵۴

با سلام و عرض ادب اینکه آقای دکتر فرمودند انرژی خود بخود بوجود نمی آید و از شکلی به شکلی دیگر تغییر پیدا میکند درست است ولی فراموش کردند که نیروی جاذبه و نیروی مغناطیس هم انرژی هستند . اساس تولید برق رایگان استفاده از نیروی جاذبه و نیروی اینرسی که از حرکت دورانی و گشتاور بدست میآید کار میکند . در طی تاریخ بشر همیشه قوانین جدید جایگزین قوانین قدیمی تر میشود .اینکه مطلق بگویند نمیشود صحیح نیست ، بهترین پاسخ این است که بگویند ما نمی دانیم. ممنون از همه

سعید سبحان
۱ مخالف          ۲۲ موافق
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۴:۵۵

میشه درک کرد که چرا عده‌ای با تولید انرژی رایگان مخالفت دارن !!! اما بطور ساده بگم زمین پر از انرژی‌های متفاوت است و در حجم بی نهایت این انرژیها را در خود ذخیره کرده است. خیلی ساده ما اگر راهی پیدا کنیم که این انرژیها را از زمین چون معادن استخراج کنیم، اونوقت خیلی از مضایق و مشاغل مشاغل هزینه ساز خود بخود اهمیتش را از دست میدهد دوستان دانشمندان فیزیک نجوم ثابت کرده اند زمین دایما در تبادل انرژی با تمام کاینات است، پس میشه باور کرد ما روزی با انرژی گرانشی زمین بتوانیم پرواز کنیم پس تولید برق مجانی گام اول است و جناب دکتر که مخالف ماهیت چنین موضوعی هستند دیگر وظیفه ندارند که با چنین حقیقتی مخالفت کنند. خیلی بده که مردم را گمراه کننده تا منافع گروهی عده ای تامین بشه!

فارس
۴ مخالف          ۱۶ موافق
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵:۳۸

 • salam

 • اصغر اسدی
  ۱۶ مخالف          ۱۷ موافق
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳:۴۳

  خخخخ این همه دانشمند تو سمپوزیوم سکویا جمع شدند همه نظر دادن انرژی رایگان در دسترسه شما میگی دروغه دانشمندانی نظیر تسلا وکتور ووووو این رو اثبات کردن

  ۳ مخالف          ۱۷ موافق
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰:۵۶

  بازی با الفاظ راحته. حالا بجای تولید انرژی بگن، تبدیل انرژی مشکل حله؟ به قوانین قدیمی بی‌احترامی نمیشه؟ طرف انرژی مکانیکی رو به الکتریسیسته تبدیل کرده بدون سوخت فسیلی که دیگه پایان پذیر نباشه. حالا استهلاک داره درسته مثل نیروگاه‌های خورشیدی-حرارتی-بادی و... بصرفه نیست درسته. دیگه انکار کردنش کار آدم بزرگسال نیست.

  جبرئیل قربانی
  ۶ مخالف          ۹ موافق
  پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰:۱۱

  موتوربدون سوخت+Free Energy پیشنهاد ساخت موتور یا ژنراتور یا هر مولد انرژی که بدون نیاز به هر نوع سوخت یا هر ورودی ، بتونه علاوه بر تامین انرژی خودش ، انرژی مازاد هم تولید کنه !!!! سلام بردوستان فرهیخته به دور از تمام ادعاهای فراوان و دورغین و بدون هرگونه اثبات علمی یا عملی برخی افراددر این حوزه در کنار فعالیت ها و پژوهش های عملی و قابل تامل و مهم برخی دانشمندان خصوصا جناب آقای نیکولا تسلا و پروفسور جان سرل و همچنین خارج از فرمولهای کانالیزه شده دانشگاهی که حتی به ما اجازه فکر کردن ویا خروج از اونها رو عملا نمیدن ، آیا ما هم میتونیم دستگاهی بسازیم که به انرژي دایمی و پایدار و در یک سیکل بسته و گردابی برسیم !!!؟؟؟ بنده و دوستانم طی چند سال گذشته در سوپر گروه و کانال ( انجمن تولید انرژی بدون سوخت ) این موضوع رو بصورت خیلی خیلی جدی پیگیر بودیم و هستیم و خوشبختانه نتایج خوبی رو هم تا این لحظه شاهد هستیم ، اما هنوز راه درازی رو پیش رو داریم . خوشحال میشم دوستان همراه ، در این خصوص نظرات یا پیشنهادات خودشون رو به صورت علمی و یا عملی ارایه بدن تا بتونیم این موضوع رو دقیق تر مورد بررسی و تحلیل قرار بدیم تا به یک نتیجه واقعی و علمی برسیم. انشاا... سپاسگزارم ارادتمند جبرئیل قربانی شماره تماس : 09352322525 ایمیل : jebreil2020@yahoo.com

  صالح احمدی
  ۱ مخالف          ۳ موافق
  سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵:۵۲

  با درود و احترام در آزمايشگاه ها و نيز زندگی حرفه ای و زندگی عادی ، تعداد پُر شماری از فرايندهای تبديل انرژی ، قابل مشاهده و تجربه هستند . هر تبديل انرژی از صورتی به صورت ديگر ، دارای فرمولاسيون مستقل رياضی است . اما هيچ فرمولاسيون رياضی واحدی نداريم که بر همة فرايندهای تبديل انرژی حکم فرما باشد . اين درست است که انرژی از صورتی به صورت ديگر تبديل ميشود و پديده های تبديل انرژی بصورت عرف و عادت در آمده اند وليکن اين دليل نميشود که ؛ انرژی قابل توليد کردن نباشد . فراگير بودن تبديل انرژی نبايد مانعی برای پژوهش در مورد امکان توليد انرژی باشد . من کارشناس برق قدرت و دبير بازنشسته فيزيک هستم . پيش از اين از جمله مخالفان امکان توليد انرژی بودم وليکن با توجه به آزمايشاتی که انجام دادم متوجه شدم که قانون بقای انرژی يک نتيجه گيری استقرائی و فاقد فرمولاسيون مستقل رياضی است . البته روش گوی که در بالا مثال زده شد ، امکان توليد گشتاور را ندارد . بطورکلی امکان توليد انرژی از طريق گرانش منتفی است . من راه ديگری برای توليد انرژی مکانيکی پيدا کرده ام که نوعی کشف محسوب ميشود و البته اين فرايند هم از قوانين فيزيک کلاسيک تبعيت ميکند . تماس با من 09119125562

  علیرضا داود آبادی فراهانی
  ۱ مخالف          ۴ موافق
  پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵:۳۲

  سلام بر همه عزیزان. اگر بشود چنین کاری کرد برای کسی که روش این کار رو اختراع کرده چه مزیتی دارد.برای من این مسئله خیلی مهم است و قدر دان شما خواهم بود که در صورت امکان پاسخی به پرسش این حقیر بدهید.سپاس از شما.

  متین مختاری
  ۱ مخالف          ۱۰ موافق
  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰:۵۹

  انرژی رایگان دروغ نیست من خودم یک مخترع هستم و ژنراتوری طراحی کردم که به اندازه تمامی ژنراتور های برق دنیا برق تولید میکند و ۲ هکتار زمین نیاز دارد و نمونه مشابه در دنیا ندارد

  جبرئیل قربانی
  ۴ مخالف          ۷ موافق
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳:۱۷

  باپیوستن به مادر(انجمن تولید انرژی بدون سوخت)شماهم میتوانید ضمن یاری دوستان فرهیخته کشورمان دراین عرصه مهم علمی، درجریان اطلاعات کامل و به روزی ازتحولات مبحثfree energy درکل کشورقراربگیرید.ارادتمند جبرئیل قربانی( لینک کانال انجمن تولید انرژی بدون سوخت)- https://telegram.me/irfreeenergy -(بزرگترین بانک اطلاعات انرژی آزادکشور)-(آدرس ایمیل : jebreil2020@yahoo.com)-(تلفن تماس و تلگرام : 09352322525)‍

  سید رضا هاشمی نژاد
  ۰ مخالف          ۳ موافق
  چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴:۰۷

  سلام علیکم : من از سال 1385 در گیر این طرح هستم و ب لطف خدا تمام طرح ها اجرایی اماده هستش برای ساخت و گرفتن نتیجه مطلوب و مشکل که هست باید از متریال معمولی و با کیفیت پایین استفاده کنم چون جنس اصلی خیلی گرونه ان شاء الله تا چند وقت دیگه شروع می کنم به ساخت . لطفاً برای ساختش بهم کمک فکری بدید تا بتونم متریال مورد نیازمو برای خرید پیدا کنم . فقط می دونم که هیچ کاری نشد نداره .

  سید رضا هاشمی نژاد
  ۱ مخالف          ۵ موافق
  چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳:۵۳

  با سلام و احترام مسئول محترم؛ اگر چنین طرحی وجود داشته باشد، و بتوان انرژی رایگان تولید کرد آیا آمادگی پس گرفته فرمایشات خود را دارید . در این عالم چیزی دست نیافتنی وجود ندارد .

  علمدوست
  ۱ مخالف          ۵ موافق
  شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲:۵۰

  من باالشخصه معتقدم که در برابر هیچ علمی نباید اظهار مخالفت کرد بلکه باید اون رو به کار گرفت (عملی) و حتی اگر نتیجه هم نداد ، در راه توسعه و بهبود آن تلاش کرد. هیچگاه ایستادگی در برابر علم در نهایت نتیجه خوشآیندی نداشته و نخواهد داشت.(نمونه اش اظهارات گالیله زمانی که مردم همگی اعتقاد به گردش خورشید به دور زمین داشتند و او تنها کسی بود که خلاف آن را قبول داشت). اینکه کل جهانیان هم چیزی را قبول نداشته باشند در واقعیت امر تاثیری ندارد. پس به جای متقاعد کردن دیگران خود را باید متقاعد نمود و به نظر دیگران چه مثبت و چه منفی احترام گذاشت. سر منشاء پیشرفت انسان ، احترام به دیگران است و بس. با احترام.

  ۱ مخالف          ۴ موافق
  شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰:۵۱

  قابل توجه دوستان گرانقدر اگه قرار باشه دلمون به قوانین البته پر اهمیت و صد البته گذشته نیوتون خوش باشه مطمئنا علم هیچ وقت پیشرفت نمی کرد حالا چون بعضی ها دلشون به سواد آکادمیک و کتابی خوشه مثل همین آقای دکتر آخوند زاده که مغز فندقیشون یا از روی حسادت و یا نادونی این مسائلی را درک ممکنه اون حرف دیگرین اما باید خدمت شما و همین آقای دکتر عرض کنم که میشه برق تولید کرد اونم بسیار ساده تر از این حرفا

  یاشار بدری
  ۲ مخالف          ۵ موافق
  پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷:۴۱

  اینکه بعضی از افراد کامنت گذاشتن که هیچ کی تا حالا همچین چیزی درست نکرده کاملا الکیه کاملا در اشتباه اند چون درست کردن صنعتی هم کردن پول هم ازش در میارن برای نمونه اگر خواستید نمونه یکی از ژنراتور بدون سوخت صنعتی رو ببینید ژنراتور های مغاطیسی چین رو تو گوگل سرچ کنین یا تو یوتیوپ اما برخی افراد معتقدند که اگر این چیزا هست چرا پس نیروگاه خورشیدی میزنن یا زیر سد ها ژنراتور کار میزارن اول دلیل اینها نبود ژنراتور بدون سوخت نیست تولید انرژی بیشتر یا شاید با خودتون فکر کردید چرا خودرو شارژی رو روانه بازار کردن چه فرقی میکنه برق تو ماشین صرف بشه باید تو نیروگاه نفت بیشتری بسوزه پس فرق میکنه

  جواد نظری
  ۱ مخالف          ۱۰ موافق
  یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶:۰۷

  انرژی رایگان وجود دارد. رواج دادن آن سودی برای دولت ها ندارد بلکه ضرر مالی بی نهایتی به آنها میزند در نتیجه دولت ها از مردم نمیتوانند بردگی نوین بکشند!

  محمد
  ۰ مخالف          ۶ موافق
  دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹:۰۶

  در مورد این طرح درسته ولی طرح هایی که از یک موتور برای چرخاندن توربین و از یک مولد برای تولید برق استفاده میشود در این طرح انرژی اولیه باید از برق شهر تامین گردد و بعد از استارت بدون نیاز به برق شهر و با استفاده از نیمی از توان تولید برق خود همچنان مولد را به گردش در می آورد و مازاد انرژی تولید شده برای مصرف در دسترس هست در کشورهای دیگه چنین نیروگاه هایی بخاطر نداشتن مصرف انرژی فسیلی و در منطقی که با افت فشار مواجه هشتند برپا میشوند طرح دیگه با استفاده از آهنربا هست که در صورت ساخت یک سازه بزرگ برق قابل توجهی بدست میاد طرح سوم راکتور پلاسمایی پروفسور کشه هست که بسیار خوب و انرژی پاک تولید میکنه اگر توجه کنید از هیچ بوجود نمیاد بلکه در همه طرح ها انرژی تبدیل میشه حتی راکتور پروفسور کشه

  جبرئیل قربانی
  ۱ مخالف          ۲ موافق
  چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴:۰۳

  با پیوستن به ما در( انجمن تولید انرژی بدون سوخت) شما هم می توانید ضمن یاری دوستان فرهیخته کشورمان که از سراسر کشور در آن عضو هستند ، در پیشبرد اهداف مشترکمان در این عرصه مهم علمی سهیم باشید و همچنین درجریان اطلاعات کامل و به روزی ازتحولات مبحث) Free Energy ) درکل کشورقراربگیرید. لینک کانال انجمن تولید انرژی بدون سوخت : https://telegram.me/irfreeenergy بزرگترین بانک اطلاعات انرژي آزادکشور آدرس ایمیل : jebreil2020@yahoo.com تلفن تماس و تلگرام : 09352322525 ارادتمند جبرئیل قربانی

  مجید
  ۴ مخالف          ۴ موافق
  پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴:۱۷

  با سلام بعضی قوانین و نظریه ها هستند که فراتر از نظریه های دیگر قرار میگیرند مثل نظریه نسبیت و کوانتوم که فراتر از قوانین نیوتون رفتند درسته که قوانین نیوتن پابرجاست اما اگر فقط فکر رو محدود به این قوانین میکردیم هیچوقت کوانتوم و نسبیت بوجود نمیومد

  ارش مهجور
  ۰ مخالف          ۵ موافق
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸:۳۹

  عرض سلام جناب دکتر اینجا هم قانون پایستگی انرژی صادقه قسمتی از انرژی گرانش بین زمین و سایر اجرام اسمانی داره برداشت میشه و در نهایت به گرما تبدیل میشه در واقع ما داریم کره زمین رو به میزان خیلی خیلی ناچیز جابجا میکنیم!

  sama
  ۰ مخالف          ۵ موافق
  شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹:۳۰

  چرا دروغه؟ https://www.aparat.com/v/yc497/%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF_%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3_%D9%88_%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84%D9%87_%D9%88%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1

  جبرئیل قربانی
  ۰ مخالف          ۶ موافق
  پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴:۳۴

  دوستان فرهیخته سلام جهت کسب اطلاعات بیشتر و کاملترو پیوستن به جمع بزرگی ازدوستان تلاشگر از سراسر کشوردرمبحث انرژی بدون سوخت / free energy میتونید به ( انجمن تولیدانرژی بدون سوخت )وکانال تلگرامی : irfreeenergy@ ملحق بشید ویا باشماره تماس و تلگرام : 09352322525 تماس بگیرید. ارداتمند جبرئیل قربانی

  محمد
  ۵ مخالف          ۹ موافق
  یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷:۳۰

  واي بحال ما اگه يه سمت علمي مثل مسئول مرکز رشد شهید منصور عابدی یزد هم نتونه اين رو درك كنه واقعا براي جامعه علمي كشور متاسفم

  علی
  ۴ مخالف          ۲ موافق
  پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲:۳۱

  دوستان عزیز انرژی رایگان وجود داره...تکنولوژی روز ب روز در حال پیشرفت هست و کسی هم نمیتونه جلوش رو بگیره با حرف های ب این شکل ک شبه علم هستن...خیلی جالبه کسانی ک دم از علم میزنن تغییر رو منکر میشن...ایشون باید بدونن ک همیشه ممکنه تمام باور ها و قوانینی ک ازشون اطلاع داریم ب یکباره رد بشن و تغییر کنند و این یعنی علم...البته شرکت های نفتی و سرمایه داران جهان دنیارو توی دست دارن مطمئنن کار شکنی میکنن و امثال این حرف هارو راه میندازن تا جلوی پیشرفت و حرکت ب سمت برابری و بگیرن...

  علی
  ۷ مخالف          ۸ موافق
  شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹:۵۸

  من اولش باور نداشتم ولی خودم انجامش دادم فقط برای چرخیدن دستگاه گشتاور از یک الاغ استفاده کردم که قادر بود یک شب برق لازم را درمزرعه تولید کند برای راحتی حیون چندتا اضافه کرددم که به نوبت اسیاب را میچرخاندند وتا 220ولت هم رسید وحالا میشود ان را درابعاد بزرگ گسترش داد هزینه نگهداری حیوان خیلی کمتر از سود تولید برق میباشد

  احسان
  ۲ مخالف          ۴ موافق
  سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴:۰۳

  ی موقعی میگفتن ی چیزی هست توش آدم هست میگفت وا مگه میشه؟تلوزیون اختراع شد برید بشمارید چندتا از قانون های فیزیک تا الان باطل و نقص شده اونایی که شما دیدید میان برق رو ب صورت وای فای انتقال میدن و موتور و لامپ یا هرچیز دیگه ای روشن میشه ولی تلفیق ۲ تا سیستم باهم شدنی هست ک اصطلاحا بگیم برق رایگان ینی سیستم ژنراتور که تو فیلما هست و مکملش ی سیستم جبران کننده

  مسلم روستا
  ۱ مخالف          ۴ موافق
  دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹:۲۶

  سلام به همه دوستان لطفا مسائل سیاسی و پایستگی انرژی رو باهم قاتی نکنید بازده صد درصد غیر ممکنه من بیش از ده مدل از این اسباب بازیها رو ساختم وکار نکرده و الکی چیزی که نمیدونید در موردش نظر ندید اگه واقعا کسی مرد کاره تماس بگیره تا راهش بهش بگم تا از طریق امریکا طرحش رو ثبت و تجاری کنه mmehdy.r@gmail.com

  حمید محمدی
  ۰ مخالف          ۱۱ موافق
  دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶:۲۱

  دوستان مخالف آقای دکتر توجه کنند: اگر واقعاً امکان بدست آوردن انرژی رایگان به جنین اسباب بازیهایی وجود داشت، چرا کشورهای مختلف میلیون ها دلار صرف برپایی نیروگاههای خورشیدی میکردن؟ که تازه به روز و شب و ابری، آفتابی بودن هوا هم وابسته باشن؟ آیا آنها نمیتوانستند از روی همین مدلهایی که در سایتهای مختلف هست نمونه های بزرگتر و قوی تری بسازند و برق تولید کنند؟ الان چند ساله که این شامورتی بازی تو اینترنت راه افتاده، حالاکه یک نفر متخصص میخواد مردم رو از اشتباه بیرون بیاره، چرا بعضیا بهشون زور میاد؟ بهتره کمی عاقل باشیم و گول این بازی ها و اسباب بازی هارو نخوریم.

  رضارفیعی
  ۶ مخالف          ۱۴ موافق
  جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸:۵۴

  لاف دربازاروگوزدربازار مسگران !!! اگربرق رایگان درست بود قرنهاست کسی اونوبنمایش میزاشت وسود سرشارآنرا درجیبش میگذاشت پس دیگربدنبال رویاوحرف مفت نباشید اگرعقل درسرتان است!

  رئیسیان
  ۴ مخالف          ۱۰ موافق
  چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱:۴۹

  عالی بود. یه سوال از دوستان مخالف دارم. اگر انرژی رایگان راسته و قابل اجراست، این همه سال هست دارن توی سایت ها ازش حرف می زنند، چرا یک جای درست و حسابی ندیدیم اجرا شده باشه؟!

  مهدی کرمی
  ۷ مخالف          ۵ موافق
  دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷:۱۶

  از فامیلیش معلومه دیگه اخوند زادس ، یمک بهش فشار میاره نفتشون رو نخرن به خاطر این مساعل.

  علی تنهازاده
  ۱۰ مخالف          ۱۴ موافق
  جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳:۵۳

  دوست گرامی به جرات میتونم بگم اظهارات این مسول به ظاهر دکتر ، بسیار خام و سطحی نگرانه است.بنده بعد از بیش از 15 سال تحقیق در مورد سیستم های انرژی رایگان با مدل های بسیار خاصی مواجه شدم که به هیچ عنوان نمیشه در عملکردشون شک کرد. بخصوص سیستم های تمام الکترونیکی که امثال اون آقای دکتر هم از وجودش و هم از علمی که عملکردش رو توضیح میده، بی خبر هستند. و بدبختانه قصد دارند این بی خبری خودشون رو به بقیه هم انتقال بدهند. من با خودم عهد کردم تا امثال این بی خبران وجود دارند،هیچ جا عنوان نکنم که چه کشفیاتی داشته ام و حاضر نیستم به خاطر اثبات یک مسئله به یک عده افراد کم اهمیت و کم اطلاع، خودم رو توی دردسر بندازم. با تشکر

  عبودي
  ۱۱ مخالف          ۱۶ موافق
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶:۴۶

  عالي بود مهندس عزيز - ممنون از توضيحات كامل شما

  سینا
  ۱۰ مخالف          ۱۹ موافق
  چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹:۵۶

  چرا دوست داری بهت بگن ..... ؟؟؟؟؟؟؟ چون هنوز خودت بهش نرسیدی نفی میکنی یا از بالایی ها دستور گرفتی عوام فریبی را بندازی ؟ .... آقاجان 80 90 ساله تکنولوژی ساختشو نیست و نابود کردن تا خلق الله بابت این سوخت مضخرف فسیلی جیب استعمارگرا رو پر کنن . مثل دکتر رایف بنده خدا که نذاشتن دارو ضد سرطانشو به جهان معرفی کنه . یا مثل برق که تسلا اختراع کرد بعد به اسم ادیسون که یه تاجر بود زدن حالا این دستاوردشم زیر خاک کردن تا کسی بو نبره

  اشتراک گذاری مطالب