تنها خبر داد:

حمایت از ۸ ایده علمی در سال جاری

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: این سازمان در سال جاری هشت ایده علمی را مورد حمایت قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان رضوی؛ مجتبی تنها در مراسم رونمایی از دستگاه هوشمند بازیافت در مبدا که با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی توسط یک مخترع جوان ساخته شده است، گفت: این سازمان حمایت از مخترعین و مبتکرین در حوزه‌های مختلف علمی را در اولویت کاری خود دارد که این حمایت‌ها مادی و معنوی است.
وی افزود: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حمایت‌های خود را طی فرآیند اختراع از پرداختن به مسئله ایده و ثبت اختراع تا تجاری‌سازی اختراع و تولید محصول از مخترع خواهد داشت.
تنها در خصوص دستگاه هوشمند بازیافت در مبدا اظهار کرد: نمونه اولیه این دستگاه در نمایشگاه مخترعین و مبتکرین کشور تولید شد و مورد بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندهان سپاه قرار گرفت  که با استقبال خوبی مواجه شد.
وی عنوان کرد: پس از تولید اولیه این دستگاه در بازه زمانی 5 الی 6 ماهه کمک کردیم تا مشکلات فرآیند این دستگاه حل شود.
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: این سازمان در سال جاری هشت ایده علمی را مورد حمایت قرار داده و امیدواریم تعداد ایده‌های مورد حمایت به 120 مورد برسد.
وی تاکید کرد: یک مخترع بدون حمایت این امکان برایش فراهم نخواهد شد تا اختراع خود را تجاری‌سازی کند؛ بنابراین اگر ما و دولت در کنار مخترعین باشیم و از آنان حمایت لازم را به عمل آوریم قطعا شاهد اختراعات بیشتری در کشور خواهیم بود.
احیای 110 قنات در روستاهای خراسان رضوی
در ادامه این مراسم مسئول سازمان بسیج سازندگی و کارآمدی استان ضمن تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان ابراز کرد: تولید کنندگان ما در صنایع تبدیلی و صنایع دستی نیازمند بازار فروش هستند لذا در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون هشت نمایشگاه صنایع دستی با همکاری کمیته امداد و آستان قدس برپا کردیم.
روحانی بیان کرد: در بخش مشاغل خرد به کارآفرینان و تولیدکنندگان تسهیلاتی را ارائه و امسال بیش از 100 میلیارد تومان وام خواهیم داد.
مسئول بسیج سازندگی استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در سال جاری توانستیم با کمک جهادگران بسیجی و حمایت آستان قدس رضوی ۱۱۰ قنات در روستا را احیا کرده و آب شرب اهالی روستا را تامین کنیم و چنانچه هر روستایی خواستار احیای قنات موجود باشد بسیج سازندگی آمادگی خود را در احیای آن اعلام می‌کند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت نمایشگاه صنایع دستی با همکاری کمیته امداد و آستان قدس برپا کردیم.
روحانی همچنین به فعالیت جهادگران در ساخت خانه‌های محرومین و معسرین در حاشیه شهر و روستاهای محروم توسط جهادگران بسیجی در طول سال جاری اشاره کرد.
وی با بیان اینکه ملت ما توانایی انجام کارهای بزرگی دارد و بسیاری از کارها با استفاده از ظرفیت مردمی انجام می‌شود، تاکید کرد: مسئولین به جای قفل زدن به دست مردم و قرار دادن مانع سر راهشان به آنان باید کمک کند و حمایت‌های لازم را از انان داشته باشد در غیر این صورت نسبت به ادامه کار دلسرد می‌شوند.
مسئول بسیج سازندگی و کارآمدسازی خراسان رضوی بیان کرد: هم اکنون حجم بزرگی از نقدینگی را شاهد هستیم و متاسفانه سرمایه گذاران به جای جریان انداختن پول خود در مسیر تولید آن را در بانک‌ها نگه می‌دارند.
وی اظهار کرد: وظیفه ما مسئولین این است که راه کسب و کار را به مردم نشان دهیم و آنان را در این مسیر کمک نماییم و موانع را از مسیر برداریم.انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱:۰۰

شناسه خبر: 37805

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب