انتقاد شدید معاون بنیاد نخبگان کرمانشاه از رییس بنیاد نخبگان کشور؛

ستاری اعتقادی به بنیاد ملی نخبگان ندارد

معاون بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با تشریح محدود سازی و کوچک‌ سازی بنیاد توسط رئیس این بنیاد به نقد عملکرد سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ سالار محمدی معاون بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه پیش از ظهر پنج شنبه میهمان دیدار اعضای خانه نخبگان بسیج استان با عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بود. وی در این جلسه با بیان موانع و تنگناهای بنیاد ملی نخبگان، عمده این مشکلات را ناشی از تصمیمات نادرست رئیس این بنیاد در کشور دانست.

محمدی با اشاره به جایگاه رفیع و سطح اول بنیاد ملی نخبگان در زمان ریاست نسرین سلطانخواه در دولت احمدی نژاد گفت: این موضوع در دوره ریاست ستاری کاملاً بر عکس شده است. به طوری که ایشان اصولاً اعتقادی به وجود بنیاد نخبگان ندارد و برنامه اولیه وی انحلال این بنیاد بود که با مخالفت مقام معظم رهبری مسکوت ماند.

وی با نامناسب خواندن تحرکات رئیس بنیاد افزود: تصمیمات بعدی در راستای تضعیف بنیاد ملی نخبگان، منطقه‌ای کردن یا ادغام آن در دانشگاه‌ها بود که خوشبختانه با موضع صریح رهبری منتفی شد. اما متأسفانه عملاً روال به حاشیه بردن بنیاد همچنان ادامه دارد. به شکلی که به عنوان نمونه نیروی انسانی بنیاد در استان کرمانشاه بسیار تقلیل یافته و در حد غیر قابل قبولی واقع شده است. رصد ما نشان می‌دهد که اخیراً بازهم معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پی از سرگیری موضوع منطقه‌ای کردن بنیاد است.

وی با اشاره به اقدامات محدودسازی بنیاد توسط ستاری ابراز نمود: کمک به مدارس نخبه پرور که هر ساله به شکل هدفمند صورت می‌پذیرفت، تحت پوشش قرار دهی برگزیدگان مسابقات ملی مهارت و برگزیدگان جشنواره خوارزمی در بخش دانش‌آموزی همگی از فعالیت‌های بنیاد حذف شده است. سرانه نخبگان قطع و به جای آن جایزه تحصیلی با سهمیه محدود برقرار شده است.

محمدی با یادآوری اینکه در دوران ریاست سلطانخواه کمک‌های بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با نظارت دفاتر استانی این بنیاد صورت می‌پذیرفت، افزود: امروز ما از این چرخه حذف شده‌ایم و اطلاعی از این کمک‌ها نداریم. پیش از این 20 درصد از کمک پرداخت شده به پارک‌های علم و فناوری برای طرح‌های نخبگان عضو بنیاد هزینه می‌شد که با قطع نظارت ما، این سهم از بین رفته است.

 

معاون بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در حضور نماینده مجلس شورای اسلامی به ناملایمات درون استان در حق بنیاد ملی نخبگان هم اشاره کرد و گفت: پس از کاهش شدید نیروی انسانی بنیاد در حال حاضر فشار فزاینده‌ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای تخلیه ساختمان محل استقرارمان به وجود آمده است که مسئولان آن را ناشی از دستور اکید محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام نموده‌اند.

وی در پایان با تشکر از عبدالرضا مصری به عنوان نماینده پیشرو در عرصه علم و فناوری و خانه نخبگان بسیج به عنوان میزبان جلسه ابراز امیدواری نمود که مشکلات جامعه نخبگی کاهش یافته و فضای علمی کشور بهبود یابد.

انتهای پیام/ سعید سعیدی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴:۰۰

شناسه خبر: 37843

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
۱ مخالف          ۲ موافق
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹:۱۶

باید آقای سالار محمدی معاون بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاهمنتظر از کار برکنار شدن خود باشد!! (بعد نگوید من انتظار نداشتم! از الان به ایشان آمادگی ذهنی دادیم)

اشتراک گذاری مطالب