آغاز دو طرح ملی در زمینه گیاهان دارویی در استان کرمان خبرگزاری علم و فناوری - آغاز دو طرح ملی در زمینه گیاهان دارویی در استان کرمان
به همت مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی صورت می گیرد:

آغاز دو طرح ملی در زمینه گیاهان دارویی در استان کرمان

یکی از محورهای مشخص شده در راهبردهای سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در زمینه کشاورزی کشت و توسعه گیاهان دارویی است که یکی از متولیان این امر در استان کرمان مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی است که تاکنون فعالیت زیادی را در این زمینه انجام داده است که صبح امروز دکتر امامی‌پور رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی از آغاز به کار دو طرح دیگر در زمینه گیاهان دارویی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان کرمان؛ دکتر امامی پور رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما از آغاز به کار دو طرح پژوهشی در زمینه گیاهان دارویی خبر داد.

وی با اشاره به اولویت و اهمیت بالای تولید و کشت گیاهان دارویی تصریح کرد: در اولین طرحی که فعالیت‌های مطالعاتی و پژوهشی آن آغاز گشته است با عنوان سازگارکردن گونه گیاهی دارویی Nepeta یا پونه‌سای است.

امامی‌پور نسبت به ضرورت این پژوهش عنوان کرد: در این پژوهش 12 گونه گیاهی مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به ترکیباتی که در این گونه گیاه دارویی وجود دارد جهت درمان برخی از بیماری‌ها از جمله سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: بنده به عنوان مجری طرح در خدمت خواهم بود و طرح با حمایت مرکز هدایت و حمایت تحقیقات تجربی و کاربردی انجام خواهد شد که پژوهشگران مورد میاز جهت انجام این طرح نیز از محققین این مرکز هستند.

رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی نسبت به طرح دیگر این مرکز گفت: در طرح دیگری اسانس‌های گل محمدی و ارقام مختلف این گل مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد که با توجه به ظرفیت استان به عنوان یکی از بالاترین مراکز تولید گل محمدی در کشور به اقتصاد منطقه نیز کمک شایانی خواهد نمود.

وی ادامه داد: مجری این طرح آقای کدوری است که در زمینه گل‌ محمدی تخصص دارد.

در پایان ‌عضو مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان کرمان عنوان کرد: این دو طرح جزو طرح‌های مصوب کشوری هستند که با کمک و حمایت مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی انجام خواهند شد.

 

انتهای پیام/ امیرعاجلو

زمان انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷:۵۳

شناسه خبر: 37882

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب