توسط مخترع قزوینی صورت گرفت؛

طراحی و ساخت خودرو سبک کشاورزی با قابلیت فرمان متحرک

با حمایت مرکز رشد و خلاقیت بسیج شهیدحسن پور قزوین خودرو سبک کشاورزی با قابلیت فرمان متحرک توسط مخترع قزوینی طراحی و در حال اتمام ساخت نهایی است .

 

ه گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین؛ محسن بلوکی مسئول مرکز رشد و خلاقیت استان قزوین  در گفتگو با این خبرگزاری خبرداد : با حمایت مرکز رشد و خلاقیت بسیج شهیدحسن پور قزوین خودرو سبک کشاورزی با قابلیت فرمان متحرک توسط مخترع قزوینی محمدرضا بابایی صالح طراحی و  در حال اتمام ساخت نهایی است .

وی افزود: با حمایت مالی و پشتیبانی این مرکز و با تلاش بابایی صالح در مرکز رشد و خلاقیت بسیج،خودروی سبک برای انجام امورات کشاورزی با قابلیتهای متنوع و مختلف طراحی شد و اکنون در مراحل ساخت نهایی قرار دارد.

بابایی صالح مخترع قزوینی تشریح کرد:در طراحی فرمان و سیبک و کنترل آن همگی به صورت دست ساز ساخته شده که در ساخت غلبیرک فرمان از دسته های درب سکوریت  و برای اهرم فرمان از یک تلسکوپی فرمان خودرو سواری و سیبک های آن و هم چنین بلبرینک و کاسه لنت خودرو پراید/چند قطعه ازتراکتور/و چند وسیله ی دیگر که به صورت دست ساز سوار بر هم شده و سیستم فرمان را به وجود اورده اند

وی افزود: امکان طراحی فرمان به صورت متحرک و قابل میزان ارتفاع نیز ماست، موتور محرک استفاده  شده در این خودرو ،موتور 125 سی سی بنزینی   هندا و به صورت استوک و دست دوم با قیمت 200 هزار تومان خریداری و استفاده شده است.

 

این مخترع با اشاره به مزایای این محصول عنوان کرد:از مزایای این خودرو علاوه بر سبک بودن و شتاب بالا و کم مصرف بودن ،خودرو دو نفره و یا چند نفره  توانایی حرکت در صورت پنچر شدن به صورت حرکت بر روی سه چرخ به دلیل تعادل آن و هم چنین تعادل خودرو در دور زدن حتی با سرعت بالا و عدم واژگونی با رعایت ایمنی  امکان پذیر می باشد.در حال حاضر سرعت این خودرو 90کیلومتر برساعت با شتاب مناسب و ایده آل است.

بلوکی مسئول مرکز رشد و خلاقیت استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: این مرکز آمادگی دارد تا از اختراعات  و طرح های ابتکاری بسیجیان عزیز حمایت مالی و پشتیبانی کارگاهی کند.

انتهای پیام

 

زمان انتشار: یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۸:۰۰

شناسه خبر: 37976

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب