مخترع لرستانی مطرح کرد

سیستم آبیاری نوین کشاورزی Farm Hand اختراعی نو در دنیا

مخترع نورآبادی گفت: سیستم آبیاری نوین کشاورزی Farm Hand به‌عنوان یکی از اختراعاتم کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف آب را در پی دارد که طی تحقیقاتی که داشته‌ام هیچ نمونه خارجی ندارد.

محمد مرادیان اشرف‌آبادی جوان ۲۳ ساله نورآبادی دانشجوی کارشناسی حسابداری است که به عنوان مخترع لرستانی  در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری از لرستان؛ در رابطه با سیستم آبیاری نوین کشاورزی Farm Hand به‌عنوان یکی از اختراعاتش اظهار داشت: این اختراع کاربردهای بسیار فراوانی ازجمله کاهش 30 تا 40 درصد مصرف آب که با توجه به کمبود آب و تقسیم آب در تمام قسمت‌های زمین به‌صورت یکنواخت و یکپارچه؛ درنهایت باعث محصول با کیفیت و حداکثری می‌شود.

 

مرادیان افزود: با این اختراع در سم‌پاشی و کود دهی دیگر نیاز به ورود ماشین‌آلات کشاورزی به زمین نیست چرا که این ماشین آلات با اثرات مخرب خود می‌تواند به استفاده از سوخت‌های فسیلی و نابودی حدود 15 درصد زمین با ورود ماشین‌آلات کشاورزی انجام شود اما در دستگاه من از برق (AC) استفاده‌شده و ... که خسارات کمی دارد.

 

وی  در پاسخ به این سوال که ایده این اختراع چگونه به فکر شما رسید، خاطرنشان کرد: ایده این اختراع با توجه به مشکل کمبود آب ،استفاده بی‌رویه از آب و استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی در کشاورزی به فکرم رسید که باید دستگاهی جهت رفع این مشکلات بسازم.

 

 این مخترع نورآبادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این دستگاه بسیار کاربردی است باید در محیط بزرگی  ایجاد شود و تخمین هزینه ساخت را نمی‌توان زد ولی نسبت به دستگاه‌های موجود آبیاری هزینه بسیار کمتری دارد.

 

وی گفت: این اختراع می‌تواند با توجه به کمبود آب و با استفاده از همان آب قبلی که استفاده می‌شد زمین بیشتری را آبیاری کنند و محصول باکیفیت‌تری به دست آورد و از طرفی نیز به جای مصرف سوخت فسیلی در سم‌پاشی و کود دهی از سوخت پاک استفاده شود.

 

مرادیان با اشاره به اینکه طی تحقیقاتی که داشته‌ام  این دستگاه هیچ نمونه خارجی ندارد، عنوان کرد: مهم‌ترین مشکل من در راستای ساخت اختراع، نبود امکانات کافی و نبود حامی مالی است.

 

وی بابیان اینکه دوستان و خانواده بسیار همراهی و کمک کرده‌اند و از همه آن‌ها تقدیر و تشکر دارم، گفت: این ایده برگرفته از وضع موجود کشاورزی سنتی و روشی جدید برای جایگزینی آن است.

 

 انتهای پیام/م.ش

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸:۰۰

شناسه خبر: 38169

مطالب مرتبط :
سیستم آبیاری نوین

مخترع گلستانی:

​اختراعی که سیستم آبیاری کشاورزی را متحول می‌کند/ از سنگ اندازی بانک‌ها تا حمایت شعارگونه مسئولان

مخترع گلستانی موفق به اختراع سیستم آبیاری نوین کشاورزی رایزر متحرک عمودی برای نخستین بار در دنیا شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
nasim
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۹:۳۷

یک ایده جدید دارم – ایجاد شبکه ملی #ارگانیک کشور ثبت یک شرکت که محصول #ارگانیک را از #کشاورز میخره. (این محصول را قبلا خودش گواهی ارگانیک داده). و با بارکد و QRcode میده توی بازار. به صورتی که مصرف کنندگان با #اسکن کردن اون کد متوجه بشن این محصول کجا تولید شده کی تولید شده و تاریخ مصرفش کی تموم میشه و ...... البته این کار نیاز به یک سایت داره که کشاورزان با مشخصات دقیق و موقعیت زمین و مشخصات محصولشون در اون ثبت نام کنند و بهشون نام کاربری و کلمه عبور داده بشه. تا محصولات را ویرایش کنند و قیمت بزنند و در خواست گواهی ارگانیک بدهند و ... سود دهی: صدور گواهی ارگانیک دریافت پول از کشاورز بابت معرفی محصولش دریافت پول بابت انتقال کالا از مزرعه تا مغازه دارها انتقال محصول از طریق کانال اختصاصی خودشون و حذف واسطه ها امکام فروش گرونتر محصول چون ارگانیک تولید شده احتمال داره این ایده در کشور بتونه توزیع #محصولات #کشاورزی را متحول کنه. پس خیلی کاربردیه تازه میشه با انجمن #ارگانیک کشور هم ارتباط داشت و یک شعبه ازشون گرفت. برای صدور مجوز کار راحت تر میشه لطفا قبل از اینکه کسی این کار را ثبت کنه یا ازش سو استفاده بشه انجامش بدین چون هرکسی این کار را انجام بده میتونه انحصار این را را هم ثبت کنه

سیدمحمدحسین بازگشا
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳:۳۴

سلام. من که اصلا سردرنیاوردم . بلاخره این اختراع چیست؟ نوراباد از توابع استان فارس است لرستان چرا؟. من فقط متوجه شدم اختراع یاد شده اندازه بزرگی دارد و 30 تا 40درصد صرفه جویی در مصرف آب زراعی ایجاد میکند. همین.!

اشتراک گذاری مطالب