طراحی دستگاه آفت کش به صورت پاششی توسط مبتکر قزوینی خبرگزاری علم و فناوری - طراحی دستگاه آفت کش به صورت پاششی توسط مبتکر قزوینی
با حمایت مرکز رشد قزوین صورت گرفت؛

طراحی دستگاه آفت کش به صورت پاششی توسط مبتکر قزوینی

دستگاه آفت کش انواع درختان و گیاهان زراعی به صورت پاششی بدون استفاده از هر گونه سم در مرکز رشد و خلاقیت سازمان بسیج علمی مورد حمایت قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین ؛ دستگاه آفت کش انواع درختان و گیاهان زراعی به صورت پاششی بدون استفاده از هر گونه سم در مرکز رشد و خلاقیت سازمان  بسیج علمی مورد حمایت قرار گرفت.

سیامک فلاح طراح دستگاه آفت کش انواع درختان در گفتگو با این خبرگزاری به اهداف طرح اشاره و گفت: حذف هر گونه سم، کاهش مصرف انرژی و رعایت ملاحظات زیست محیطی درطی دوبار سمپاشی در زمستان از جمله اهداف این طرح است.

 

مخترع قزوینی بیان کرد: تولید محصولات بیولوژیک بدون استفاده از سم و عاری از هر گونه باقی مانده شیمیایی و سمی. نابود کردن انواع آفات درختان و گیاهان زراعی در حداقل زمان ممکن ، عدم آسیب رسانی به حشرات دیگر که نه تنها مضر نبوده بلکه باعث گرده افشانی گیاهان و افزایش محصول را به دنبال دارند .از دیگر اهداف طرح به شمار می رود.

وی افزود: مهمترین هدف این طرح کاهش هزینه بسیار پائین برای کشاورزان و عدم وابستگی به واردات انواع سموم از خارج کشور و تولید داخل  و جبران خسارت ناشی از آفات و بیماریهای گیاهی در کشور در باغات می باشد.

 فلاح عنوان کرد: در این طرح از آب مغناطیسی استفاده شده، چرا که در صورت آبپاشی با آب خالی مغناطیسی شده دارای ازن بدون مصرف حتی یک قطره سم ، در طی 10 دقیقه می توان شاهد نابودی کلیه آفات ، پاتوژن‌ها شامل ویروس ،  باکتری و قارچ‌ها بود.

وی  در رابطه با بکارگیری از دستگاه گفت : استفاده از این دستگاه هم به صورت انفرادی و هم به صورت ماشینی می تواند صورت گرفته و در ضمن به صورت پاششی توسط پهپاد ها و هواپیماهای سمپاش درطی ده دقیقه برای هر هکتار باغات و مزارع امکانپذیراست.

 

این مخترع در ادامه به مهمترین مولفه استفاده شده در این محصول پرداخت و تصریح کرد: مهمترین مولفه در این طرح تولید ازن و اضافه نمودن آن به آب معمولی می باشد  که ازن از جمله موادی است که در زمینه از بین بردن آفات و بیماری ها می توان استفاده نمود.

وی تشریح کرد :با استفاده از میدان های مغناطیسی که در دستگاه بوجود می آید ، آب داخل دستگاه مغناطیسی و تصفیه شده و در زمان اضافه شدن ازن به آن با تاثیر بسیار بالایی باعث از بین رفتن انواع آفات می گردد ، میزان اشاعه بیماری سرطان ناشی از مصرف بی رویه سم بیش از ده برابر نرخ جهانی آن در ایران می باشد.

فلاح اضافه کرد: ازن یکی از ترکیباتی است که در سیستم تنفسی موجودات زنده بویژه آفاتی نظیر قارچها و باکتریها تاثیر گذاشته و تنفس را به حداقل می­رساند ولذا موجب مرگ آنها می­شود. علاوه بر غلاتی نظیر گندم، بر علیه آفاتی نظیر مگس سفید نیز به کار می رود و در ضد عفونی گلخانه ها جایگاهی خاص دارد.

 

وی به کاربردهای زنراتور ازن نیز اشاره داشت و تصریح کرد: کاربردهای ژنراتور ازن بی شمار بوده و می توان بیش از30 مورد را فهرست کرد که همگی استراتژیک و موضوع پروژه تحقیقاتی جداگانه  می باشد . برای مثال تزریق گاز فوق درسیلوهای گندم ، سردخانه ها ، آبیاری کشاورزی ، ضد عفونی سالنهای مرغداری، صنایع غذایی ، کشتارگاهها ، تصفیه فاضلابهای شهری و صنعتی ، دامداریها ، بوبری ، کارخانه آنزیم و... از جمله این موارد است.

 

مخترع قزوینی اظهار کرد: نتیجه نهایی از ساخت این طرح ، ابداع دستگاهی است که مانند دستگاه سمپاش به صورت پاششی آب خالی مغناطیسی شده و دارای ازن را  بر روی درختان و گیاهان زراعی پاشیده و در نتیجه کلیه آفات را در ده دقیقه نابودمی سازد و همچنین کشاورز بعنوان محلول پاشی می تواند استفاده نماید .

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار لازم ، مرحله تجاری سازی طرح انجام خواهد شد و با این روش کمک فراوانی به کشاورزان و باغداران استان و کشور می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷:۰۰

شناسه خبر: 38222

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
سیدمصطفی هفده تنی
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵:۰۰

با سلام لطفا شماره تماس یا ایمیل سازنده طرح را اعلام تا بتوانیم از ایشان خریداری کنیم 09128690410

عباس علیپور
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷:۵۶

با سلام چطور میشود این دستگاه را تهیه نمود

اشتراک گذاری مطالب