خبرگزاری علم وفناوری منتشر کرد؛

تنها زایشگاه خصوصی هرمزگان در کما

در این بیمارستان هزینه هر شب بستری بیش از ۱میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است؛ با وجود اینکه بیمارستان چنین مبلغ زیادی از زنانی که برای زایمان پذیرش شده‌اند را دریافت می‌کند، اما امکاناتی بسیار ناچیز و حتی کمتر از بیمارستان‌های کوچک دولتی در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان ؛ "زایشگاه بیمارستان ام‌لیلا" بندرعباس، تنها زایشگاه بخش خصوصی در هرمزگان است که از کم‌ترین استانداردهای هتلینگ بیمارستانی در سطح کشور هم برخوردار نیست. قصه ای تکراری که سالیان سال است این بیمارستان وزایشگاه تغییر چندانی در ظاهر و نما و امکانات رفاهی خود نداده و همچنان رنگ وروی کهنگی و فرسودگی از رخسارش نشان می دهد متولیان قبل ازانکه به فکر بیماران و رفاه شان باشند به سود مادی می اندیشند .

در این بیمارستان هزینه هر شب بستری بیش از ۱میلیون و 700 هزار تومان است؛ با وجود اینکه بیمارستان چنین مبلغ زیادی از زنانی که برای زایمان پذیرش شده‌اند را دریافت می‌کند، اما امکاناتی بسیار ناچیز و حتی کمتر از بیمارستان‌های کوچک دولتی در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

"بوی تعفن و وضعیت نامناسب سرویس‌های بهداشتی"، "استفاده از مبلمان‌های شکسته و پاره" با قدمتی بیش از ۲۰‌سال، "اتاق‌های کوچک و تاریک" با درهاي خراب که رنگ و روی مناسبی ندارند و ... نشان می‌دهد سال‌هاست این بیمارستان نوسازی و مرمت نشده است.

 نشانه‌ای از سوءمدیریت و بی‌توجهی مدیران این بیمارستان خصوصی و بی‌رقیب نسبت به حقوق بیماران بستری شده در زایشگاه آن است.

مشخص نیست مسوولان این بیمارستان خصوصی درآمدهای هنگفت این بیمارستان را کجا هزینه می‌کنند که این بیمارستان همچنان رنگ و بوی چند دهه پیش را دارد. مسئله هم دیگر اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان چه تعارفی در نظارت و کنترل کیفیت‌های این بیمارستان دارد که مدت‌هاست این وضعیت پابرجاست وهمچنان تکرار می شود.

با توجه به اینکه سقف بستری شدن اکثر مادران بستری شده در زایشگاه کمتر از یک روز است و پس از آن ترخیص می‌شوند؛ در همان ۲۴ساعت حضور در بیمارستان ذهن‌شان درگیر متولد شدن نوزاد‌شان است و حساسیت کمتری نسبت به مشکلات و کمبودهای بیمارستان نشان می‌دهند.

باید گفت یکی دیگر از نمونه‌های عدم احترام به بیمارزمانی دیده می‌شود که نوزاد متولد شده یا کودک چندماهه نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه nicu داشته باشد. با توجه به اینکه مادر تازه از عمل جراحی فارغ شده و با شکم بخیه‌خورده از بیمارستان ترخیص می‌شود، اما برای شیردهی به نوزاد مجبور است بیشتر ساعات روز را در بیمارستان بماند.

با اینکه به ازای هر روز بیش از 1میلیون تومان پول بستری نوزاد گرفته می‌شود، اما هيچ مکانی برای استراحت مادر در نظر گرفته نشده و فقط نیمکتی کهنه و فرسوده برای نشستن در اتاق هست و از زمان حضور تا رفتن هیچ‌گونه پذیرایی از مادر انجام نمی‌شود. هیچگونه وسایل رفاهی برای مادر و کودک فراهم نشده و همچنان از وسایل ولوازم کهنه وقدیمی استفاده می شود.

در گفت‌وگویی که با تعدادی از کارکنان بیمارستان داشتم، به‌دلیل پایین بودن حقوق و دستمزد پرداختی توسط این بیمارستان، اغلب از نیروهای اداری و پرستاری نه‌چندان متخصص و کم‌تجربه استفاده شده است.

این شرایط باعث شده تا در بیمارستان ام‌لیلای بندرعباس برخلاف دیگر بیمارستان‌های خصوصی کشور، بعضا برخوردهای ناشایست و دور از احترام با مردم صورت بگیرد و کسی هم پاسخگو نباشد.

باید گفت همه‌ی این وضعیت باعث شده در سایه‌ی عدم نظارت و کنترل نهادهای مسئول؛ مردم هرمزگان به‌دلایل "انحصاری بودن خدمات در بخش خصوصی طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی" و یا "اجبار پزشکان به عمل جراحی سزارین در این بیمارستان" مجبور باشند تمامی مشکلات آن را تحمل کرده و فقط به فکر اتمام دوره‌ی بستری‌شان باشند که این رفتار هم خود ظلمی آشکار به بیماران ومردم خونگرم این منطقه است.

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰:۰۱

شناسه خبر: 38295

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علی
۰ مخالف          ۴ موافق
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱:۲۵

بخدا افتضاحهههههههخهخخخ

اشتراک گذاری مطالب