اختراع جدید

 ساخت دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع (دستشویی فرنگی بیمارستانی)

دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع در مرکز خلاقیت و نوآوری بسیج ساخته شد. 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی؛  امروزه نیاز ضروری افراد مسن، معلولان و همچنین افرادی که دچار مشکلات بدنی هستند، استفاده از دستشویی فرنگی می باشد. درمنازل مسکونی این گونه افراد، دستشویی فرنگی تعبیه می گردد و مورد استفاده قرار می گیرد، اما مشکل اصلی افرادی که از دستشویی فرنگی استفاده می کنند، عدم وجود دستشویی فرنگی در بسیاری از منازل و مکان های عمومی است. همچنین این گونه افراد، در مسافرت های بین شهری، و مسافرت های تفریحی با این مشکل مواجه هستند و عدم تعبیه دستشویی فرنگی در بسیاری از این مکان ها، باعث بروز مشکلات و نگرانی افراد می شود. همچنین بسیاری از بیماران که در بیمارستان ها و حتی در خانه بستری هستند به دلیل عدم توانایی، قادر به رفتن به سرویس بهداشتی نیستند و برای این بیماران تشت می آورند تا این گونه افراد در همان مکان کار خود را انجام دهند.

محمد فخری فخرآبادی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی اظهار کرد: برای رفع مشکلات ذکرشده، دستشویی فرنگی کشویی طراحی شده است که علاوه بر داشتن مزایای دیگر دستشویی فرنگی های قابل حمل، فضای کمتری را اشغال می کند و به راحتی قابل حمل می باشد. و همچنین برای بیماران بستری بسیار مناسب است زیرا امکان تنظیم ارتفاع این اجازه را می دهد که دستشویی در ارتفاع مناسب قرار گیرد و فرد بیمار با حداقل تحرک بر روی آن قرار گیرد و کار خود را در همان مکان انجام دهد.

وی هدف خود را از ساخت این طرح استفاده برای بیماران بستری در بیمارستان و بستری در خانه عنوان کرد و افزود: این طرح در کنار تخت بیمار قرار می گیرد و طبق ارتفاع تخت، ارتفاع طرح تنظیم می گردد. سپس بیمار با کمک همراه بر روی آن قرار می گیرد. بعد از انجام کار بیمار، مخزن طرح که دقیقا همان تشتی است که هم اکنون در بیمارستان ها استفاده می گردد توسط همراه بیمار از طرح جدا می شود و سپس تخلیه می گردد.

وی همچنین اضافه کرد: افراد مسن و معلولان در سایر مکان ها نیز می توانن با توجه به قابلیت تنظیم ارتفاع به دلیل کاهش فضای اشغال شده و حمل و نقل راحت تر از این وسیله استفاده کنند.

این مخترع تصریح کرد: استفاده از این محصول برای بیماران بستری به این ترتیب صورت می گیرد که با اتصال طرح به پایه تخت، با چرخاندن دسته تعبیه شده ارتفاع طرح افزایش می یابد و مطابق تصاویر ارائه شده طرح مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از قرار گیری بیمار بر روی طرح و انجام عمل دفع، بیمار به جای قبلی خود نقل مکان می کند و تشت تعبیه شده در طرح از محل تعبیه شده خارج می شود و تخلیه می گردد.در تصاویر ارائه شده تشت تعبیه شده به وضوح مشخص می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ساخت و استفاده از این طرح می تواند در حل مشکل بیماران، معلولان و کهنسالان بسیار مفید فایده واقع شود. مهم ترین بازار هدف این طرح، بیمارستان ها و سایر سازمان ها  از جمله مراکز توانبخشی و بهزیستی، خانه سالمندان و... است که امید می رود بتوان با تولید انبوه این محصول به این مهم دست یافت.  

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 38581

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب