بزودی در کشور:

انیمیشن ایرانی «فهرست مقدس» رونمایی می‌شود

جوانان ایرانی بعد از ساخت انیمیشن ایرانی «فهرست مقدس» و کسب جوایز متعدد بین المللی به دنبال اکران آن در ایران هستند.

محمدجعفر نعناکار در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری در استان مرکزی با اشاره به رونمایی انیمیشن «فهرست مقدس» در ایران اظهار کرد: تلفیق میان هنر و دانش و در هم آمیختگی آن با هنجارهای فرهنگی با خمیر مایه مذهب می‌تواند منجر به اثری گردد که خلق آن مبهوت کننده هر بیننده‌ای باشد.

وی افزود: پویا‌نمایی «فهرست مقدس» یگانه اثر فاخر ایرانی است که توانسته با استفاده از نیرو و توان جوانان مستعد و مومن ایرانی اثری را تولید و عرضه نماید که چشم جهانیان را به خود خیره و تحسین همگان را به دنبال داشته باشد.

مشاور حقوقی مرکز اوج کودک و نوجوان با اشاره به داستان این انیمیشن گفت: «فهرست مقدس» انیمیشنی است که بر اساس داستان روایی سوره بُروج، هشتاد و پنجمین سوره قرآن و با شعار «انتخاب کن، دلت می‌خواد کی باشی؟» به تصویر کشیده شده و در آن سرگذشت اصحاب اخدود روایت شده است که مربوط به «ذو نواس» یهودی آخرین پادشاه «حمیر» در سرزمین یمن است.

نعناکار تصریح کرد: این پادشاه یهودی، مسیحیان نجران را به آیین یهودیت فرا می‌خواند؛ اما ظاهراً آنان نپذیرفته و ذونواس دستور می‌دهد گودال‌هایی پر از آتش آماده کنند و مؤمنان مسیحی را زنده زنده در آن بیندازند.

وی با اشاره به دیگر جرئیات از داستان این انیمیشن گفت: این داستان پیرامون ناکامی و عذاب دشمنان دین سخن می‌گوید و به شیوه‌ای جذاب مخاطبان عام و خاص را به خود جلب می‌کند و با تصویرسازی حرفه‌ای مفاهیم بلند قرآنی را به زبانی امروزی به جامعه مخاطبان ارائه می‌کند.

مشاور حقوقی مرکز اوج کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: اصحاب اخدود جزء معدود داستان‌هایی است که منابع اسلامی، مسیحی و حتی یهودی به آن پرداخته‌اند.

نعناکار با اشاره به ویژگی‌های متفاوت این انیمیشن با سایر انیمیشن‌ها گفت: فهرست مقدس می‌تواند به علت نوع محتوای آن اثری ملی و بین‌المللی محسوب گردد که گروه‌های مختلف را به خود جذب نماید، داستان جذاب و تاریخی به همراه انیمیشنی خوش ساخت باعث شده تا این اثر هنری جوایز جهانی معتبری را کسب و حمایت‌های فراوانی را از سراسر جهان جذب کند.

وی در پایان تاکید کرد: خبر خوش آنکه به همت واحد تجاری سازی مرکز اوج کودک و نوجوان این فیلم انیمیشنی به زودی در بهترین سینماهای ایران به همراه اقلام تجاری منحصر به فرد خود در معرض دید و داوری تمامی دوست داران سینما و انیمیشن قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ مهسا شمس کلائی

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹:۰۵

شناسه خبر: 39846

مطالب مرتبط :
از انیمیشن تا واقعیت

از انیمیشن تا واقعیت

از انیمیشن تا واقعیت

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب