دکتر ربانی نسب در همایش جهادگران علم و فناوری :

پیشرفت علمی منهای اخلاق توحش می آورد / چطور موشک و پهباد می سازیم اما در ساخت سپر پراید مشکل داریم؟

رئیس مرکز رشد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان گفت : لازمه پیشرفت در هر زمینه مخصوصا علم اخلاق است ولی پیشرفت علمی منهای اخلاق توحش می آورد مانند آنچه امروز در غرب شاهد هستیم .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ حجت الله ربانی نسب ظهر امروز پنجشنبه دوم آذرماه در همایش تجلیل از جهادگران علم و فناوری در گرگان اظهار کرد : گاها می بینیم در کشور موشک هایی درست کردیم که تا 2000 کیلومتر برد دارد و به نقطه ای که مشخص کردیم می خورد و هدایت و کنترلش هم دست خودماست و از این بابت از هیچ کس هم نمی ترسیم اما همزمان در ساخت یک سری دستگاهها و وسائل پیش پا افتاده در کشور مثل خودرو مشکل داریم .

ربانی نسب افزود : ما در زمینه پهباد آنقدر قوی عمل کردیم که پهباد پیشرفته آمریکایی را در خاک ایران نشاندیم ، آنرا مهندسی معکوس کردیم و ماکت آن را برای رئیس جمهور آمریکا فرستادیم اما می بینیم که کانتینر کانتینر قاچاق از گمرکات ما به داخل کشور می آید .

وی تصریح کرد :  چه جوری است که ما می توانیم موشک بسازیم و پهباد را مهندسی معکوس کنیم اما جلوی این کارها را نمی توانیم بگیریم و یا نمی توانیم سپر پراید بسازیم ، مشکل کجاست ؟

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان خاطرنشان کرد : به دو طرف قضیه که نگاه می کنیم می بینیم جوانان همین کشور هستند اما موضوعی بنام "اخلاق" باعث شده تا یکی بتواند به سمت تعالی کشور و نظام و اسلام برود و یکی کار دیگر بکند .

لازمه پیشرفت اخلاق است

ربانی نسب اضافه کرد : ما اگر فرهنگ اخلاق اسلامی را حاکم کنیم و به تمام عرصه ها اعم از اقتصاد ، سیاست ، فرهنگی و اجتماعی ارتباط دهیم و سبک زندگی خودمان را مطابق اسلام تغییر دهیم قابلیت پیشرفت و تمدن در ما بوجود می آید .

وی تاکید کرد : 40 سالگی مرز پختگی انسان است ، امروز انقلاب هم به مرز 40 سالگی رسیده و دیگر حق اشتباه و آزمون و خطا نداریم ، همه ما باید بتوانیم انقلاب اسلامی را همانگونه که بایدباشد معرفی کنیم .

کارهای فرهنگی ما جواب نداده است

ربانی نسب بیان داشت : میلیاردها تومان از طریق فرهنگ و ارشاد ، صدا و سیما ، نهادهای فرهنگی و ... خرج می کنیم تا در کشور کار فرهنگی بکنیم ، مناسبتهای فرهنگی مهمی در طول سال چون تاسوعا و عاشورا ، ماه محرم و صفر ، ماه رمضان و ... داریم ، اما بینی و بین الله چقدر این کارهای فرهنگی جواب داده است ؟

این عضو هیئت علمی دانشگاه اذعان کرد : باید اقرار کنیم که خروجی کارهای فرهنگی ما کم بود و نتیجه اش برخی آسیب های اجتماعی نظیر طلاق است و چه زیبا فرموده اند مقام معظم رهبری که برخی اقدامات فرهنگی ما غفلت زا هستند .

ربانی نسب ادامه داد : باید به چیزی که اعتقاد داریم یعنی اسلام ، ارزشهای آن را در خودمان نهادینه کنیم ، یا مبلغین ما و یا کتابهای ما نقص دارند اما بیشتر از همه این خودمان هستیم که ضعف داریم ، اگر امروز از این همه کار فرهنگی ساخته نمی شویم ضعف خودسازی داریم .

وی افزود : هر کس اگر معرفت پیدا کند و خودش را بشناسد و جایگاه خودش را در دنیا بداند و بداند چقدر می ارزد و یاد خدا در دلش نهادینه شود به درجه عبودیت می رسد ، جایی که شهدای ما به آن رسیدند اما اگر زیرساختهای فرهنگی درست نباشد و اعتقادات دینی نهادینه نشود پیشرفتهای علمی توحش می آورد مانند آنچه امروز در غرب شاهد آن هستیم .

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 39993

مطالب مرتبط :
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب