انعقاد تفاهم نامه فی مابین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز و دانشگاه علمی کاربردی البرز

تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز و دانشگاه علمی کاربردی البرز به مناسبت هفته بسیج منعقد گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری البرز؛ در نشست مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی استان البرز و دانشگاه علمی کاربردی البرز که بعد از ظهر امروز در سالن جلسات شهیدان بیگی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری انعقاد گردید.

مرتضی آلیانی رئیس سازمان علمی و پژوهشی استان البرز در این نشست با اشاره با اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است، اظهار داشت: یکی از اهداف از انعقاد این تفاهم نامه پیش برد پروژه ها برای پرکردن خلل موجود در استان با همکاری دانشگاه علمی کاربردی البرز است.

وی با بیان اینکه برای تبدیل ایده به تکنولوژی و صنعتی کردن و تجاری سازی آن باید یک چرخه ایجاد شود که دانشگاه علمی کاربردی در تکمیل این چرخه می تواند نقش موثری ایفا کند، گفت: اگر در بحث حمایت از طرح ها اتصال با دانشگاه صورت گیرد می توانیم حمایت های مادی و معنوی مناسبی را داشته باشیم.

آلیانی با تاکید بر وجود ظرفیت های بالا در حوزه وجود شهرک های صنعتی و پارک علم و فناوری البرز، خاطر نشان کرد: لازمه استفاده از این ظرفیت ها جلوگیری از جزیره ای کار کردن است و بایستی دانشگاه ها و سایر مراکز نقطه اتصالی به صورت هم افزایی ایجاد کنند.

رئیس سازمان علمی و پژوهشی استان البرز ضمن تبریک هفته بسیج به برنامه های این سازمان اشاره کرد و گفت: افتتاح مرکز رشد و خلاقیت شهید احمدی روشن، رونمایی از 5 طرح برتر مخترعان بسیجی، رونمایی از 2 پروژه هایتک، نشست مسئولین علمی استارت آپ ها و رونمایی از کتاب ها و طرح های صنعتی بسیج از جمله این برنامه هاست.

وی در پایان به حضور ۳ غرفه این سازمان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز اشاره کرد و بیان کرد: در دومین روز از این نمایشگاه از طرح های برتر بسیجیان رونمایی می شود.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه همکاری در بندهای مختلفی همچون همکاری های آموزشی بسیج علمی فناوری با دانشگاه علمی کاربردی استان، ارائه همکاری های آموزشی مورد نیاز دو طرف، برگزاری نشست ها-دوره ها و کارگروه های تخصصی، برگزاری همایش های استانی با موضوع حمایت از اختراعات و کارآفرینان و ترویج مسایل علمی در سطح دانشگاه های علمی کاربردی منعقد شد.


انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶:۵۲

شناسه خبر: 40090

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب