در گفت و گو با مهرداد گنجی:

عود اسپند، ساده و بارو نکردنی

شاید عجیب باشد پس از سالیان سال استفاده از عودهای هندی و عربی، عودی ایرانی را در اختیارمان بگذارند که عطر اسپند و گل محمدی داشته باشد. ذهن های خلاق از ساده ترین اتفاق های روزمره فرصت می سازند و سهولت را چاشنی زندگی روزمره می گردانند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از چهارمحال و بختیاری، مهرداد گنجی جوان مبتکر و خلاق اهل چهارمحال و بختیاری عودی گیاهی را برپایه اسپند تولید نموده است که به زودی در بازار عرضه خواهد شد.  شاید برایمان عجیب باشد که پس از هزاران سال آئین ایرانیان مبنی بر دود کردن دانه های اسپند با روش های سنتی، بتوان عودی در اختیار داشت که تنها با یک شعله کوچک روشن شود و عطر اسپند در فضا متساعد گردد.

مهرداد گنجی مبتکر عود اسپند در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری عنوان کرد: با توجه به اعتقاد خاصی که ایرانیان از قدیم الایام به دود کردن اسفند داشتند و از سوی دیگر خاصیت ضد عفونی کننده این گیاه، تلاش نمودیم تا با تولید عود اسپند، استفاده آن را از شیوه سنتی به صنعتی تغییر دهیم و این امر منجربه سهولت استفاده از آن نیز خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: این عود گیاهی بر پایه اسفند، گل محمدی و گل یاس به صورت قلمی تولید شده است و با کمک سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان، در قالب طرح های نیمه صنعتی، مجوزها و تاییده های آن اخذ گردیده است که امیدواریم تا پیش از پایان سال جار ی شاهد تولید و عرضه آن در سراسر کشور باشیم.

گفتنی است که این اختراع به شماره 93368 در سازمان اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.

زمان انتشار: شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶:۵۷

شناسه خبر: 41730

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۴ نظر
سمانه افشاری
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴:۴۳

سلام ‌‌‌.خدا قوت چطور میشه با مبتکر این عود ارتباط گرفت ?. اگر ایشون سایت خاصی یا کانال در فضای مجازی دارند، لطفاً بهمون بگید .ممنون

علی اصغرجمشیدبیگی
۰ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴:۳۹

سلام میخواستم بدانم که آیا عود اسپند ویا انواع دیگر عود درایران ساخته می شود یا وارد می شود؟ واینکه مواد اولیه آن بخصوص چوب آن ازکجا تهیه می شود؟

حمید مرادی
۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸:۱۷

سلام میخواستم بدونم چجوری میشه با سازنده این دستگاه صحبت کنم ممنون09331703707

حمید مرادی
۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵:۵۸

سلام میخواستم بدونم چجوری میشه با سازنده این دستگاه صحبت کنم ممنون

اشتراک گذاری مطالب