دستگاه هوشمند رطوبت سنج گیاه در مازندران ساخته شد خبرگزاری علم و فناوری - دستگاه هوشمند رطوبت سنج گیاه در مازندران ساخته شد
با همکاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی

دستگاه هوشمند رطوبت سنج گیاه در مازندران ساخته شد

نخبه مازندران با همکاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مازندران دستگاه هوشمند رطوبت سنج گیاه را در مازندران ساخته و به تولید انبوده رساند.

فرزان قنبری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری از مازندران در حاشیه نمایشگاه فن بازار استان در دانشکده امام محمد باقر(ع) ساری اظهار کرد: دستگاه کنترل هوشمند باغ نیازمندی‌های گیاه به رطوبت و خاک را ارزیابی و از طریق اپلیکشین موبایل اطلاع رسانی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: این دستگاه طوری طراحی شده است که حتی در مواقع ضروری می‌تواند نسبت به راه اندازی موتور آب اقدام کند.

این نخبه مازندرانی خاطر نشان کرد: به وسیله این دستگاه اطلاع رسانی مناسبی در ارتباط با وضعیت جوی در اختیار استفاده کنندگان این طرح قرار می‌گیرد.

قنبری با اعلام اینکه نمونه خارجی این دستگاه در حال حاضر سه میلیون تومان قیمت دارد، گفت: دستگاه تولید شده در استان مازندران زیر یک میلیون تومان بسته بندی و آماده فروش است.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه قابلیت استفاده در برای بیشتر محصولات تولیدی مازندران و دیگر استان‌های کشور  را دارد، گفت:به دلیل مشکلات سرمای سال گذشته و خسارتی که باغداران استان وارد شده است، تولید این دستگاه مورد توجه باغداران قرار گرفته است.

این نخبه مازندران اضافه کرد:  این دستگاه هوشمند در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷:۳۹

شناسه خبر: 41991

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۳ نظر
محمد كبيري
۰ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵:۴۱

باعث افتخاري مهندس٦٠

سید علیرضا حسینی منفرد
۰ مخالف          ۲ موافق
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱:۰۹

اینجا باید از حامیانی مثل مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تشکر کرد که در جهت حمایت از جوانان خلاق و تحصیل کرده و باسواد پیش گام بوده و به تولید علم در کشور کمک میکنند. و تشکر از جوانانی که با تولید این دستگاه ها بتونن سرانه تولید محصولات کشاورزی رو به مرز خودکفایی برسونن و از هدر رفت و تلف شدن اونها در فصول سال و یا گرم سال جلوگیری کنن. دست مریزاد.

محمد صادق نژاد
۰ مخالف          ۴ موافق
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲:۲۵

بسیار عالی خوشحالم که نخبگان کشور دارن به سمتی میرن که نیاز ها و احتیاجات کشور رو بومی و بهینه سازی کنن کار های جدید و بزرگی درزمینه اینترنت اشیا داره میشه که پوشش دادنش در سانه شما هم جای تشکر ویژه داره

اشتراک گذاری مطالب