دومین همایش تجلیل از جهادگران عرصه علم و فناوری تهران بزرگ برگزار شد.

ارج نهادن به جهادگران

غیب پرور گفت: علم آموزی از نان شب هم مهمتر است.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري تهران بزرگ ،به همت سازمان علمي پژوهشي و فناوري تهران بزرگ نشست جهادگران علم و فناوري در دانشگاه اميرکبير برگزار شد.

اين همايش با حضور غلامی وزیر علوم، سردار غیب‌پور رئیس سازمان بسیج و سرلشکر فیروزآبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و حجت‌الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشگاه‌ها و سرهنگ توکلي معاون علمي پژوهشي و فناوري تهران بزرگ و جمعي از نخبگان بسيجي برگزار شد.

در این همایش از خانواده شهید طهرانی مقدم به همراه جمعي از جهادگران عرصه علم و فناوری تجلیل شد .

شهلا سهرابی به عنوان پژوهشگر برتر مؤثر در خانه نخبگان، فرزاد آسایش پژوهشگر برتر، کمال طاووسی برومند برگزیده مرکز رشد، مهدی سعیدی مخترع برتر، زهرا فراهانی دانشجوی ممتاز، رامین محمدی گروه جهادی، عابد مرادی پژوهشگر برتر در پایگاه علمی موسی‌بن جعفر، هادی جمشیدیان پژوهشگر برتر در پایگاه علمی امام رضا، علیرضا اکبرزاده و محسن یزدان‌مهر به عنوان پژوهشگر برتر معرفی شدند.

همچنین ادریس صدرمحمدی در پایگاه علمی والفجر، وحید دهقانی در پایگاه علمی شهید مطهری، فرج کریمی مجد برگزیده خانه نخبگان، محمدامین کتیرایی مخترع برتر، راحله ترابی پژوهشگر برتر، فائزه زنگنه جهادگر علمی، قلی‌پور و رضوانی فعال مرکز رشد، بهمن کیوکان به عنوان مخترع و دکتر حامد گرگین و حمیدرضا بزرگی به عنوان پژوهشگر برتر و شهید قدمی از برگزیدگان دومین همایش جهادگران عرصه علم و فناوری هستند.

همچنین در این مراسم از طرح یکی از مخترعین عرصه علم و فناوری بسیجی رونمایی شد.   

در اين همايش سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طي سخناني ، ضمن تبریک پیروزی های جبهه مقاومت و هفته بسیج، اظهارداشت: از پیروزی های جبهه مقاومت خدا را شاکریم و به همه آزادگان جهان تبریک می گوئیم و این طبیعی است که هرجا تلاش باشد، عنایت خداوند متعال هم وجود دارد.

وی ادامه داد: در دوره اخیر حرکت خود را در اعتلای علم آغاز کردیم، حضرت آقا علم، خدمت رسانی، دفاع و فرهنگ را اولویت علم قرار دادند؛ پس ما باید حرکت های جدیدی را در این حوزه ها انجام دهیم.

سردار غیب پرور گفت: علم آموزی از نان شب هم مهمتر است و من در همایش ها به دنبال اعتلای بسیج هستم. معتقدم تنها با نگاه تحولی اعتلا رخ می دهد. ما باید در پایان سال ببینیم که تحولی در اعتلای بسیج رخ داده است یا خیر؛ زیرا ما می خواهیم حرکتی متفاوت و البته مکمل سالهای گذشته داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج، وزیر علوم را خطاب قرار داد و گفت: باید دید چرا برخی نمی گذارند افراد بسیجی با معدل بالا عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. آیا افرادی که سنگ اندازی می کنند مخالفان نظام اسلامی نیستند؟ ویژگی بسیجی، مطالبه گری است و من از آقای غلامی و بسیج اساتید این مطالبه را دارم که این دانش آموختگان بسیجی را شبکه بندی و از آنها بهره کافی را ببرند، زیرا اعتلای بسیج در این است.

وی ادامه داد: در موضوعات مختلف نیاز به یک نگاه تحولی عمیق داریم. حرکت و هجرت رسول خدا برای ما درس است. ایشان با هجرت خواستند بفهمانند که پیشرفت و اعتلای جامعه در حرکت است.

سردار غیب پرور افزود: ما رسالت حفاظت و تلاش برای پیشرفت انقلاب اسلامی را داریم. مگر می شود روی ریل ده سال پیش بسیج حرکت کنیم؟ باید با یک نگاه تحولی حرکتی در طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: همه ما باید در راستای مطالبات حضرت آقا برای اعتلای بسیج حرکت کنیم، خدا می داند اگر ما به کلام آقا به عنوان سخنرانی نگاه کنیم دچار خسران شده ایم.

انتهاي پيام /

زمان انتشار: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷:۲۳

شناسه خبر: 42293

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب