اولین دروی محصول بصورت تمام اتوماتیک؛

ربات کشاورز رسید/ افزایش عملکرد و بازدهی در صنعت کشاورزی جهان

باتوجه به رشد جمعیت جهان و نیاز به بشر به منابع غذایی در آینده، تکنولوژی رباتیک می تواند عملکرد و بازدهی را در صنعت کشاورزی بهبود ببخشد.‏

اکنون در برخی از نقاط دنیا فصل برداشت محصولات است، اما در یکی از مزارع کشور انگلیس، ربات ها بدون کمک انسان ها تمام کارهای سنگین را به انجام میرسانند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، به نقل از لایو ساینس (livescience)،در شرکت هندز فری هکتار (HFH)، یک مزرعه تحقیقاتی توسط محقیقین دانشگاه هارپر آدامز در دهکده ادجموند انگلستان راه اندازی و در حدود 5 تن محصول جو بهاره را از اولین مزرعه رباتیک در جهان برداشت گردید. مطابق با گفته های محققین، همه چیز از ابتدا تا انتها شامل کاشت، کود دهی و باورنمودن و همچنین جمع آوری نمونه ها و برداشت محصول، تماماً توسط ماشین آلات اتوماتیک انجام می گردد.

باتوجه به رشد جمعیت جهان و نیاز به بشر به منابع غذایی در آینده، تیم پشتیبانی پروژه به این مسأله می اندیشد که تکنولوژی رباتیک می تواند عملکرد و بازدهی را در صنعت کشاورزی بهبود ببخشد.

محقیقن این مشکل را با استفاده از ماشین آلات کشاورزی موجود و نرم افزارهای بدون قفل که بمنظور هدایت پهبادها استفاده می گردد، مرتفع نمودند.

سرپرست تیم بیان نمود که اصولاً وسایل نقلیه براساس سیستم مکانیابی جهانی (GPS) هدایت شده و ما را به سمت اهدافی که از پیش تعیین شده اند، هدایت می نمایند. او افزود، در اهداف مختلف سیستم مکانیابی جهانی، عملکردهای متفاوتی طراحی شده که قابلیت اجرا را دارد. محققین، بمنظور نظارت برروی مزرعه و جمع آوری نمونه ها از روی گیاهان، گیره های مخصوص پیشرفته ای را به پهبادها متصل نمودند. زمانیکه پهباد بر بالای مزرعه پرواز می نماید، گیره ها توانایی این را خواهند داشت که نمونه ها را جدا نموده و آنها را به دست محققین برسانند.

دانشمندان بیان نمودند که تکنولوژی رباتیک می تواند در آینده کشاورزان را قادر سازد تا بطور دقیق تری عملیات کود دهی و بارورسازی و همچنین سم پاشی را انجام دهند و خاطرنشان ساختند که این عمل می تواند بهبود کیفیت خاک را نیز به همراه داشته باشد. درحال حاضر کشاورزان بمنظور دستیابی به اهداف موردنظرشان در زمان مناسب، برروی توانایی ماشین آلات بسیار بزرگ و سنگین تکیه می نمایند. محققین بان نمودند که در آینده از گروه تراکتورها و دروگرهای رباتی بسیار کوچک استفاده خواهند نمود. در سال های آینده، آنها بر روی بهبود دقت روش ها و تعیین تاثیرات تکنولوژی روباتیک برروی عملکردها تمرکز خواهند نمود.

 

منبع: 

https://www.livescience.com/60567-robotically-tended-farm-completes-first-harvest.html

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 42333

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب