استاندار کرمانشاه پرونده صدای انفجار در شهر را مختومه اعلام نمود

صدای انفجار مهیب در مناطقی از شهر کرمانشاه شنیده و موج انفجار ایجاد نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ دقایقی قبل صدای انفجار مهیبی در مناطق شمالی شهر کرمانشاه شنیده شد. این صدای مهیب منجر به ایجاد موج انفجار و به لرزش درآمدن شیشه‌های منازل در این مناطق شد. بررسی‌های خبرنگار ما حاکی از قطع شدن برق در برخی شهرک‌های محدوده شمال غرب شهر پس از شنیده شدن این صدا است. همچنین مردم مناطقی از این شهر با شنیدن این صدای مهیب و لرزش شیشه‌ها به تصور وقوع مجدد زلزله به خیابان ریختند.

فرماندار کرمانشاه ضمن تأیید این خبر از نا مشخص بودن علت آن خبر داد و افزود: نتیجه بررسی ها به اطلاع عموم خواهد رسید. وی همچنین احتمال امنیتی بودن این موضوع را رد کرد.

خبرگزاری علم و فناوری ضمن اطلاع رسانی بعدی حادثه، در صورت نیاز به تحلیل علمی و فنی به این موضوع خواهد پرداخت.

- برخی خبرگزاری‌ها از مشاهده «نور عجیب» در آسمان کرمانشاه همزمان با وقوع این انفجار خبر داده‌اند.

- بر اساس پیگیری خبرنگار ما از نهادهای امداد رسان آتش نشانی، اورژانس و پلیس حادثه خاصی در شهر گزارش نشده است.

- فرماندار کرمانشاه در آخرین اظهار نظر از اعزام تیم‌های کارشناسی برای بررسی موضوع خبر داد.

- بررسی‌ها نشان می‌دهد که در اثر این حادثه شیشه برخی منازل در محلات ظفر و تنگه کنشت خرد شده است.

- یک کارشناس نجوم و ستاره شناسی در گفتگو با خبرگزاری مرصاد نیوز گفت: در خصوص منشا صدای انفجار و نور دیده شده در آسمان شهر کرمانشاه نمی توان اظهار نظر قاطعی داشت اما مشخصات گفته شده توسط شاهدان عینی بی شباهت به انفجار شهاب سنگ نیست. وی افزود: اینکه صدای انفجار شنیده شود، لرزش آن احساس شده و نور در آسمان دیده شود و در عین حال آثاری از انفجار در محدوده رویت این نشانه ها نباشد بی شباهت به انفجار شهاب سنگ ها در ارتفاع های پایین جو نیست. این کارشناس افزود: زاویه ورود شهاب سنگها به جو و همچنین سرعت ورود آنها به جو تعیین کننده میزان نزدیک شدن آنها به سطح زمین، بالا رفتن میزان درجه حرارت سطح آنها و البته شدت انفجاری است که برای شهاب سنگها رخ می دهد.

- فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه زاگرس سیمای استانی کرمانشاه ضمن تکرار سخنان قبلی خود افزود: از تمام نهادهای مسئول و امنیتی استعلام به عمل آمده اما هنوز هیچ اطلاعی در مورد منشأ این صدا در دست نیست. وی همچنین با تأکید بر اینکه با تمام توان در حال بررسی برای کشف منشأ این صدا هستند از مردم خواست به شایعات توجه نکنند.

- علی رغم پیگیری‌های خبرنگار علم و فناوری تا این لحظه یعنی ساعت ۱۴ روز ۲۵ دی ماه، مسئولان استان با وجود تأیید شدت و وقوع انفجار، اطلاعی از منشأ آن ندارند. رضایی مدیر عامل آتش نشانی کرمانشاه در تماس با ما گفت: پس از وقوع حادثه تمام ایستگاه‌های آتش نشانی شهر به حالت آماده باش فوری درآمدند، اما هیچ گزارشی مبنی بر آتش سوزی، انفجار و... دریافت نشد. از طرفی بازار شایعات و سوء استفاده برخی از منابع خبری غیر رسمی در رابطه با این موضوع همچنان داغ است. عدم پاسخگویی و بی اطلاعی مسئولین با وجود گذشت حدود ۲۰ ساعت از حادثه ای که در منازل بخش‌های زیادی از شهروندان حس شده است، جای تعجب و شگفتی بسیار و موجب به وجود آمدن زمینه مبهم شده است.

- ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه ۲۵ دی ماه: استاندار کرمانشاه بدون ارائه پاسخی قانع کننده به افکار عمومی پرونده صدای انفجار مهیب در کرمانشاه را بست. وی با اعلام اینکه در مورد این صدا بزرگنمایی شده است افزود: منشأ این صدا را پیدا نکردیم چون واقعا اتفاق خاصی نبوده است. وی در پایان این صدا را وقوع یک انفجار معمولی بدون خسارت توصیف نمود. گفتنی است با شانه خالی نمودن مسئولین و منابع رسمی در مورد این حادثه، فضای مناسبی برای شایعه سازی در منابع و کانال‌های غیر رسمی ایجاد شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵:۰۹

شناسه خبر: 51324

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
حسین قویدل
۲ مخالف          ۶ موافق
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴:۰۶

هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد. آه کی ما ایرانیها را گرفته معلوم نیست. ماشاالله نه امنیت ملی نه ستاد بحران تا بحال دلیل آنراهم کشف نکرده اند و یا به ما نگفته اند.

اشتراک گذاری مطالب