مرکز رشد خلاقیت و نوآوری مکاترونیک،

اتمام تجهیز مرکز رشد ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در دهه فجر

مراکز رشد به عنوان مهمترین مراکز در توسعه ایده ها و اختراعات شناخته شده اند و بهره گیری از اینچنین مراکزی مس تواند به رشد ارتقا ایده ها کمک شایانی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ مرکز رشدخلاقیت و نوآوری مکاترونیک 5400 شهید استان کردستان در دهه فجر به طور کامل تجهیز و راه اندازی شد.

این مرکز رشد در خیابان امام واقع بوده و پروژه بازسازی آن از ابتدای سال آغاز شد و در دهه فجر به پایان رسید. مساحت این مرکز در حدود 100 متر بوده و دارای 8 اتاق می باشد و فضای مناسبی برای ترقی برخی از طرح های ارائه شده خواهد بود.

مراحل تجاری سازی :

گزینش راه یابی طرح های مورد نظر ابتدا در کارگروه های تخصصی انجام میگیرد و طرح هایی که قابلیت تجاری سازی داشته باشد بعد از مشاوره با اساتید دانشگاهی وارد این مرکز می شوند.

در این مرکز تمامی تجهیزات مورد نیاز برای ارتقا سطح کیفی و تکنیکی طرح های ارائه شده موجود می باشد که از مهمترین آنها می توان به پرینتر 3 بعدی اشاره کرد که از جدید ترین تکنولوژی های حال حاضر دنیا می باشد .

دکتر صابر میمنت آبادی ریاست سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان کردستان درباره تجهیز مرکز رشد عنوان کرد؛ تجهیز این مرکز با مشورت برخی استاد کاران در حوزه های مکانیک، برق و الکترونیک بوده است و تا حد توان تلاش بر این بوده است که دامنه وسیعی از لوازم را تهیه و در اختیار مخترعان قرار داده شده است.

وی در ادامه افزود؛ سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان در سال جاری همواره با سایر موسسات و مراکز علمی از جمله دانشگاه آزاد اقدام به همکاری کرده است و در آینده نزدیک حداقل دو مرکز رشد دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.

میمنت آبادی در انتها اضافه کرد؛ مراکز رشد به عنوان مهمترین مراکز در توسعه ایده ها و اختراعات شناخته شده اند و بهره گیری از اینچنین مراکزی مس تواند به رشد ارتقا ایده ها کمک شایانی داشته باشد.

پایان خبر/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۵۰

شناسه خبر: 53490

مطالب مرتبط :
صندلی مدیریتی

خبرگزاری علم و فناوری از مازندران گزارش می‌دهد

تلاش برای پیاده کردن سید عباس موسوی از قطار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یا مطالبه‌گری برای تامین تجهیزات بیمارستانی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هدفش از طرح انتقاد نسبت به عملکرد مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی را تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی در شهرستان آمل اعلام کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب