خبرگزاری علم و فناوری

معاون علمی رئیس جمهور:

سیزدهمین اعزام‌کننده دانشجو به خارج هستیم/مشکلات پایه‌ای در اقتصاد و آموزش کشور وجود دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رتبه ۱۳ ایران در اعزام دانشجو به خارج از کشور خبر داد و گفت: اما این اعزام‌ها در اقتصاد علمی ما تاثیرگذار نبوده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، سورنا ستاری، روز دوشنبه، 16 بهمن ماه با حضور در نشست اعضای هیئت علمی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران گفت: جامعه دانشگاهی در حال حاضر مشکلاتی پایه‌ای دارد، از همین رو در ستادهای مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری سعی می‌شود این مشکلات با مکانیزمی علمی حل شود.

ستاری در ادامه با بیان اینکه 90 درصد بودجه کشور صرف امور جاری می‌شود، خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد بودجه تحقیقات کشاورزی کشور در دست دانشکده‌های کشاورزی است و مشکلات پایه‌ای در اقتصاد و آموزش وجود دارد، هر چند تلاش شده اصولی اقدام کنیم.

وی در ادامه از رتبه 13 ایران در اعزام دانشجو به خارج از کشور خبر داد و گفت: اما این اعزام‌ها در اقتصاد علمی ما تاثیرگذار نبوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رشد زیاد در حوزه آی.سی.تی، اظهار کرد: ما در این مدت تلاش کرده‌ایم بخش زیادی از موضوعات دانش‌بنیان را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

ستاری در ادامه از اهمیت بخش کشاورزی گفت و تصریح کرد: این بخش نقش ویژه‌ای در اقتصاد و ایجاد شغل ایفا می‌کند، البته مشکلاتی در مصرف منابع آب وجود دارد که باید به سمت شیوه‌های صحیح مصرف هدایت شود.

وی افزود: ما در حوزه آب مشکل دانش داریم.

معاون علمی رییس‌جمهور در پایان اعلام کرد: مشکل امروز پژوهش فقط پول نیست و باید ماهیت تحقیق و پژوهش را از بدنه پژوهش‌های دولتی جدا کرد و به بخش خصوصی سپرد، علمی که در جامعه دانشگاهی تولید می‌شود باید گره‌ای از مشکلات مردم بگشاید.

 

انتهای پیام/ ایسنا

زمان انتشار: دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹:۱۲

شناسه خبر: 53668

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز به آذربایجان غربی سفر می کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز به منظور بازدید از مراکز نوآوری و دانش بنیان و دیدار با دانشگاهیان و مقامات ارشد استان به آذربایجان غربی سفر می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب