توسط نابغه ی ارومیه ای؛

اختراع مسواک تمام هوشمند برای اولین بار در جهان/بدون نیاز به خمیر دندان و انرژی انسانی در ۳۰ ثانیه دندانتان را تمیز کنید!

مخترع جوان ارومیه ای برای اولین بار در سطح جهان مسواک تمام هوشمند را اختراع کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی،مهدی بشیری با 25 سال سن و 23 مدال و مدال افتخار کلیکسیون از افتخارات در حوزه سلامت و دندانپزشکی به ثبت رسانده است .

وی دردانشگاه آیدین استانبول در حال تحصیل رشته دندانپزشکی است، مدیران و استادان این دانشگاه از مهدی بشیری به عنوان نابغه یاد می کنند.

مهدی بشیری  مخترع جوان ارومیه درباره ی اختراع مسواک تمام هوشمند خود که توجه تمامی تولید کنندگان جهانی را خود جلب کرده است گفت:سه سال پیش مسواک تمام هوشمند با قابلیت پاک کنندگی پلاک‌های دندان و ماساژ بافت لثه در کمتر از ۳۰ ثانیه،اختراع شد.

وی ادامه داد:این اختراع در مرحله ی اول فقط یک ایده خام بود که با حمایت های اساتید و تلاش های شبانه روزی تبدیل به یک اختراع جهانی شد.

بشیری گفت:در دنیا روش های مختلفی برای مسواک زدن ارائه شده که 5روش آن در کتابهای معتبر علمی جهان توسط متخصصان برتر مورد تایید قرار گرفته است.

وی ادامه داد:در مسواک تمام هوشمند ،این پنج روش تایید شده را طراحی کردم واین مسواک بدون نیاز به خمیر دندان و انرژی انسانی می تواند عمل مسواک زدن در مدت زمان 30 ثانیه انجام دهد.

بشیری گفت:در این مسواک تمام هوشمند، از دو نوع گلاس برای انعطاف پذیری استفاده شده است که برای هر فکی قابل استفاده است تا فرد راحت بتواند مسواک بزند.

مخترع جوان ارومیه ای ادامه داد:این اختراع سه سال پیش در ایران و پس آن در ترکیه به ثبت رسیده است و در رقابت های علمی سوئیس و سپس آمریکا نشان طلا و دیپلم افتخار را کسب کرده است و در تلاش هستم  تا جایزه نوبل را نیز به دست آورم.

وی با اشاره به اینکه این اختراع مشابه خارجی ندارد و برای اولین بار در سطح جهان طراحی شده است، ادامه داد:با اختراع آن و دریافت 23 نشان و دیپلم افتخار توجه شرکت های تولید کننده غربی را به خود جلب کرده است.

نابغه جوان ایرانی گفت:مهمترین مشکل من نداشتن توانایی مالی خوب است ،به همین دلیل چون نتوانستم اختراعم را به تولید انبوه برسانم ، سایر شرکت های تولید کننده غربی به ویژه آمریکا تولید کردند و هم اکنون از طریق مراجع قضایی پیگیر هستیم تا بتوانیم حقم را بگیرم.

بشیری با اشاره به ارز آوری  این محصول جهانی گفت:یک شرکت در آمریکا با تولید این محصول توانست در طول 25 روز 3.5 میلیون یورو ارز آوری کند.

وی در مورد اهداف آینده ی خود می گوید:حتما پس پایان تحصیلاتم در دانشگاه  به ایران باز می گردم تا زمینه ساخت و تولید مسواک تمام هوشمند را فراهم کنم.

پرفسور ظفر اوتلو استاد دانشگاه استانبول می گوید:مهدی بشیری مایه افتخار دانشگاه و فعالیت های او الگوی خوبی برای دانشجویان است.

وی گفت:دانشجویان ایرانی در زمینه فنی و تکنولوژی از سطح بسیار بالایی نسبت به دیگر کشورها برخوردارند که مهدی بشیری نمونه شاخصی آن ها است.

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 53769

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب