ساخت دستگاهی که تا ۳۰ کیلومتر مکعب از هوای آلوده را پاک می‌کند!

نخبه مشهد توانسته دستگاهی اختراع کند که تا ۳۰ کیلومتر مکعب از هوای آلوده را تبدیل به هوای پاک می‌‌‌کند، این دستگاه در مناطقی که آلودگی دارند نصب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری از خراسان رضوی؛ آرزوی داشتن‌ هوای پاک در کلان شهرهای کشور حسین آریایی نژاد،  نخبه مشهدی را به تلاش در جهت رفع آلودگی هوا  وا می‌دارد و به او این توانایی را می‌دهد که بتواند با وجود مدرک دیپلم دستگاهی در جهت رفع معضل آلودگی هوا طراحی و خلق کند.

این دستگاه که در اواخر سال ۹۵ ثبت اختراع شده در مناطقی که هوای آلوده دارد، نصف می‌شود و قادر درهرساعت حدود۳۰هزار مترمکعب هوای آلوده رابه هوای پاک و تمیز تبدیل کند.

حسین آریایی نژاد در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت:  همانطور که می‌دانید، آلودگی هوا اغلب شهرهای کشور را فرا گرفته و به مرز بحران رسیده است، خوشبختانه این دستگاه می‌تواند کمک به رفع این آلودگی کند.

وی افزود: این دستگاه درمیادین، چهارراه‌ها وکلاً مناطقی که دارای هوای آلوده هستند، قابل نصب و استفاده است و با تبدیل هوای آلوده به هوای پاک از میزان مرگ و میرهای ناشی از آلایندگی‌های هوا جلوگیری می‌کند.

طراح دستگاه رفع آلودگی هوا بیان کرد: با رفع آلودگی هوا از طریق این دستگاه روحیه‌ای کار و نشاط به جامعه باز می‌گردد ودیگر شاهدتعطیلی مدارس، ادارات، تولید و اشتغال برای جوانان نخواهیم بود.

آریایی‌نژاد در خصوص هدف از ایجاد چنین طرحی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه در چند سال قبل احساس کردم که آلودگی هوا به زودی گریبان‌گیر کشورم و سایر کشورهای دیگر می‌شود به منظور رفع این معضل شروع به کار کردم و موفق به اختراع دستگاه تصفیه هوای شهر شدم.

وی در پایان سخنان خود یادآورشد: این دستگاه مشابه خارجی ندارد و با وجود این‌که به رفع آلودگی هوا  کمک می‌کندکه امروز به بحران  در کشور تبدیل شده؛ اما مورد توجه و پشتبانی مسئولان قرار نگرفته است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 54440

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب