روشی ابتکاری برای کاشت سبزه عید از سوی یک کارشناس خوزستانی کشاورزی

یک کارشناس ارشد کشاورزی در استان خوزستان روشی ساده و ابتکاری برای کاشت سبزه عید نوروز ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خوزستان، یکی از سنت های ایرانیان برای ایام نوروز و آغاز سال نو از دیر باز کاشت سبزه بود که این کار معمولا در اسفند ماه انجام می شود.

بانوان ایرانی معمولا دانه های گندم، جو، ماش و حبوبات دیگر را برای نوروز می‌کارند که این کار سبب هدر رفتن مقدار زیادی از اقلام خوراکی می شود.

در این میان عبدالمجید قبیتی کارشناس ارشد و مشاوره کشاورزی در اهواز پیشنهاد جالبی ارائه داد که علاوه بر جلوگیری از اسراف دانه های خوراکی یک نوروز زیبا را برای هموطنان به ارمغان می آورد.

وی در همین ارتباط توضیح داد: در ایام پائیز و زمستان که فصل های مصرف مرکبات از جمله پرتقال، نارنگی،پرن، لیمو ترش و ... است پس از میل کردن این میوه های پرطرفدار و خوشمزه هسته های موجود را جمع آوری کنیم.

وی افزود: در ایام نزدیک به عید نوروز این هسته ها را به مدت 48-72ساعت درون آب خیسانده و بعد درون پارچه نخی مرطوب بگذاریم، پس از آن به مدت چند روز که به دمای هوای هر منطقه بستگی دارد شروع به جوانه زنی می کنند.

این کارشناس ارشد کشاورزی اضافه کرد: در این مدت پوسته اولیه هسته های میوه ها باز شده و بعد 3-4 روز به درون گلدان های کوچک که خاکی متوسط از نظر بافت دارد منتقل کرده و مقداری ماسه نرم روی آن ریخته که شرایط سخت بیرون زدن جوانه مشکل ساز نشود.

وی بیان کرد: پس از انجام این کار هر دو تا سه روز یک بار آبیاری سطحی انجام دهیم اما غرقابی نشود زیرا موجب پوسیدگی ساقه یا ایجاد بیماری گیاهی می شود.

قبیتی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راه ها این است که دانه ها را پس از جوانه زدن درون بشقابی گذاشته که رشد اولیه مثل سبزه شب عید بشود.

وی به بیان مزایای کاشتن هسته های میوه ها پرداخت و گفت: با انجام این کار می توان پس از گذشت ایام نوروز آنها به داخل گلدان یا باغچه منزل یا درب منزل و یا اینکه در نهایت به نزدیکترین پارک محله منتقل کنیم تا اجر و ثواب کاشت نهال را که در روایات مختلف آمده نصیبمان شود.

این مشاوره کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود راهکاری هم برای صرفه جویی در آبیاری این سبزه ها ارائه داد و عنوان کرد: برای بهینه سازی مصرف آب در این سالهای خشکسالی و کمبود بارش استفاده از باقیمانده آب نوشیدنی در لیوان بعد از مصرف است، یعنی اینکه ته مانده آب را به مصرف و نیاز گیاه رسانده و یا جمع آوری برای مصارف آتی شود که دو بعد صرفه جویی آب و توسعه پایدار و در نهایت فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی را داشته باشیم.

انتهای خبر/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱:۵۲

شناسه خبر: 55198

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
منوچهر بوستانی
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۲:۰۶

عالی قابل تحسین

اشتراک گذاری مطالب