رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد:

انجام کارهای عمرانی بدست خود دانشگاهیان در امور اقتصادی به صرفه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروژهایی صورت گرفته که در مقایسه با پروژهایی مشابه خود استحکام و زیبایی دارد و چنانچه پروژهای عمرانی دانشگاه بدست خود دانشگاهیان صورت بگیرد در امور اقتصادی به صرفه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان رضوی؛ محمد رضا دارابی امروز در همایش تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد ضمن بر شمردن اقدامات این دانشگاه در راستایی اقتصاد مقاومتی و طرح تحول سلامت گفت: پروژه‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت گرفته است که در  مقایسه با پروژه‌های مشابه خود استحکام و زیبایی خوبی دارد وبا هزینه کم ساخته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه سخنان خود افزود: چنانچه کارهای عمرانی دانشگاه بدست خود دانشگاهیان انجام شود در هزینه به صرفه است.

وی بیان کرد: اجرای دولت الکترونیک می‌تواند دو میلیون تومان صرفه اقتصادی برای دولت داشته باشد.

دارابی خاطرنشان کرد: چنانچه سیستم ارجاع  نهادینه و اصولی نباشد هزینه درمان نیز افزایش خواهد داشت، با اجرای درست این سیستم جلوی بسیاری از درمان‌های بی‌مورد گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: از دیگر اقدامات دانشگاه توسعه شرکت های دانش بنیان به صورت غیر مستقیم است که در اقتصاد مقاومتی نقش تاثیر گذاری دارد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی از جمله فاکتورهای پیشرفت هر ملتی که امنیت نیز از دیگر موارد رشد است.

دارابی افزود: در کشور بعد از انقلاب اسلامی این دو مسئله را دشمن مورد حمله قرار داد که ایران پیشرفت نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دشمنان داخلی و استکبار جهانی دست به دست هم دادند که این دو مهم در کشور تحقق پیدا نکند که جنگ تحمیلی، ترور منافقین و تحریم‌های ظالمانه از جمله توطئه‌های دشمنان بود.

وی اظهار کرد: مردم ایران با وجود این سختی‌ها راه خود که همان اقتصاد مقاومتی است را پیدا کردند و مانند فولاد در این سختی‌ها آب دیده شدند.

دارابی خاطرنشان کرد: ملت ایران به خاطر ارزش‌های دینی که دارند هرگز دست به سمت بیگانگان دراز نمی‌کند و امروز با وجود تمام توطئه‌ها و تحریم‌ها این ملت امروز زنده و پویا هستند و در جهت آرمان‌های خود حرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹:۳۹

شناسه خبر: 57262

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب