بیانیه فعالان طب اسلامی کشور /نشست فعالان طب اسلامی در قم برگزار گردید

همایش فعالان طب اسلامی با حضور اندیشمندان و صاحب نظران از سراسر کشور با صدور بیانیه در قم به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم، جمعی از فعالان طب اسلامی شامل دانشگاهیان و حوزویان از متخصصین جامعه پزشکی و محققین، مدرسین و مشاورین این عرصه از نقاط مختلف کشور برای بررسی چالش­ ها، فرصت­ ها و تهدیدهای پیش­روی طب اسلامی در شهر مقدس قم گردهم آمدند.

در این همایش که به همت مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی طب اسلامی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری قم برگزار گردید حجت الاسلام والمسلمین اکبری نماینده ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابی طالب (ع)، حجت الاسلام والمسلمین ارجمند نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان البرز، حجت الاسلام والمسلمین کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت ، دکتر ضیایی از محققین طب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند و در ادامه محققین طب اسلامی در سراسر کشور به بیان تجربیات و نظرات خود پرداختند.

اختتامیه همایش  فعالان طب اسلامی با صدور بیانیه همراه بود: 

 بیانیه پایانی نشست فعالان طب اسلامی در شهر مقدس قم

اسلام دین کاملی است و ظرفیت حل مشکلات بشر اعم از جسمی و روحی را دارد. مبانی طب اسلامی نیز شامل صدها آیه و حدیث، در دسترس محققین و پژوهشگران قرار دارد. از کلیه فعالین این عرصه و پزشکان متعهد درخواست می­گردد قدرت علمی خود را در این زمینه به میدان آورده و تبلور علم نافع را در قالب طب اسلامی به دنیا ثابت کنند تا ضمن کمک به مشکلات جامعه بشری، در توسعه دین اسلام نیز تأثیرگذار باشند. مرکز هدایت و حمایت نیز در تلاش است با ساماندهی تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی و تهیه نظام جامع طب اسلامی، یاریگر دلسوزان سلامت کشور باشد. دور از انتظار نیست که پزشکان این مرز و بوم با تکیه بر این تعالیم ارزشمند، پرچم سه‌رنگ جمهوری اسلامی ایران را بر قله پزشکی دنیا به اهتزاز درآورند.

طب اسلامی بر القاء روحیه و ارتقاء باور بر درمان، پرهیز غذایی، اصلاح تغذیه و روشهای متنوع دیگر استوار است و برای همه ابعاد سلامت از بهداشت اولیه، پیشگیری، اورژانس، بستری و حتی پی­جویی و دلجویی برنامه دارد. اگر زمانی افرادی جاهل، رقص میکروبها را کاریکاتور میکردند، امروزه مواردی که قبلاً در دین اسلام مطرح شده، با روشهای علمی اثبات شده است؛ مانند تأثیر نوشته­ و صدا بر مولکول­های آب؛ فلذا بهتر است قبل ازبهره ­برداری و ثبت معنوی شیوه­های مختلف درمان و دارو توسط دیگران، فارغ از عنادورزی و اجرای برنامه­های عوامل نفوذ کارپردازی انقلابی و جهادی صورت گیرد.

شاخص اندازه‌گیری در مباحث طب اسلامی، افراد یا مؤسسات نیستند بلکه همگی برمبنای شاخص‌های ناب و اصیل اسلامی سنجیده می‌شوند؛ لذا تلاش بر اثبات و انتساب هرگونه انحراف در افراد مدعی، خدشه‌ای به طب اسلامی و صحت آن وارد نمی‌کند و برعکس لزوم سازماندهی، هدایت، نظارت و حمایت قانونی در این زمینه را متذکر می‌شود.

با توجه به اینکه وضعیت سلامت کشور علیرغم هزینه­های گزاف تحمیل شده بر جامعه قابل دفاع نیست، انتظار حداقلی این است که صادقانه پاسخ داده شود که چرا علیرغم اینکه مطالب دیکته شده غربی تأثیری در ارتقاء سلامت نداشته، برخی ازمسئولین اصرار بر جلوگیری از ورود طب اسلامی دارند؟

منازعات طب نوین با غیرآن باید در کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مجامع تخصصی دنبال گردد تا مسائل مورد اختلاف در فضای علمی و با نقد و نظر موشکافانه و محترمانه حل شود.

ماحصل تعالیم طب اسلامی ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی است. این سبک علاوه بر اینکه اشاعه‌دهنده سیره و روش ائمه اطهارعلیهم‌السلام است، تنوع وسیعی از تولید محصولات شامل پوشاک اسلامی، تغذیه اسلامی، معماری اسلامی و ... را شامل می‌شود و توان تحول در اقتصاد مقاومتی ایران را دارد. از این ظرفیت در راستای منافع ملی بهره­برداری نماییم.

این مرکز ادبیات دشمن‌پسند عده‌ای قلیل از مسئولین را از حساب قاطبه پزشکان متعهد جدا می­داند و شایسته است از اظهار نظر قبل از آشنایی با تعالیم اسلام در حوزه سلامت و طب اسلامی پرهیز شود تا زمینه سوءاستفاده دشمنان فراهم نگردد.

همانگونه که برای ایجاد و رشد نوآوری‌ها در دنیا، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری بسیاری ایجاد شده تا موضوعات نو فارغ از قوانین دست و پاگیر، فرصت ظهور پیدا کنند، با توجه به اینکه انتظار ملی و ملتهای مسلمان از قم آن است که به‌عنوان پایگاه انقلاب و اسلام، الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی ارائه دهد و این موضوع نیازمند نوآوری‌های بسیار در عرصه‌های مختلف زندگی کنونی است لازم است مسئولین عالی کشور به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که در قم از مدیران معتقد به جامعیت و کاملیت دین اسلام استفاده شود و این شهر به‌عنوان یک مرکز رشد نوآوری‌های اسلامی از برخی قوانین کشوری مستثنی گردد. بخشی از اظهارنظرهای انجام‌شده نشان از ضعف در پذیرش نوآوری است که همیشه در دنیا نسبت به آن واکنش بوده است.

در پایان نیز سخنی با دشمنان قسم‌خورده انقلاب تا بدانند آرزوی تفرقه و اختلاف در بین علاقمندان به نظام را به گور خواهند برد و از این صحنه‌های تقابل شاهد تقویت بیش از پیش نظام و مفتضح‌شدن مهره‌های نفوذی خود خواهند بود. انشاءالله

انتهای پیام/

علیرضا مومنی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 57837

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
ریاحی
۰ مخالف          ۱ موافق
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵:۴۶

به نام خدا از تلاشی که در راستای آشنایی مردم با سیره ائمه اطهار و همچنین دست های پنهان مافیای دارو و درمان می کنید که هرروز بیماری جدیدی را رونمایی می کنند سپاسگذارم درخواست آشنایی مردم بالاخص خانمها را به صورت تلویزیونی دارم.

اشتراک گذاری مطالب