با پشتکار فردی و حمایت بسیج سازندگی انجام شد :

تولید جوانه های گیاهی معجزه گر توسط کارآفرین گرگانی

یک کارآفرین جوان گرگانی گفت : با تولید جوانه های گیاهی ، باور کردنی نبود که چنین دانه های گیاهی ارزانی ، این همه ارزش غذایی داشته باشند .

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ مشتاقی کارآفرین جوان گرگانی است که توانسته با تجربیات ، پشتکار و حمایت برخی دستگاهها نظیر بسیج سازندگی کارگاه تولید خانگی راه اندازی و درآمد کسب کند .

مشتاقی در گفت و گو با خبرنگار ما هدف از کار خود را علاقه مندی فراوان به گیاهان دارویی و تولیدات خانگی جوانه گندم عنوان کرد و گفت : با این کار توانستم به دستاوردهای خوبی در این حوزه برسم .

وی تصریح کرد : تولید خانگی جوانه گندم برای مصارف شخصی و ارزش غذایی بالای این جوانه های گیاهی باعث شده تا به فکر تولید این جوانه ها بیفتم و البته نتایج شگفت آوری برایم بوجود آمد که فکر نمی کردم یک جوانه این همه خاصیت غذایی داشته باشد .

این کارآفرین جوان اضافه کرد : در جوانه عدس و ماش دو ماده وجود دارد که وقتی وارد بدن می‌شود، سلول‌های سرطانی را به تدریج از بین می‌برد ، ضمن اینکه جوانه سویا از لحاظ ارزش غذایی با گوشت رقابت می‌کند و ضررهای گوشت را نیز ندارد همچنین از لحاظ وجود ویتامین C، رقیب گوجه‌فرنگی است.

مشتاقی گفت : جوانه‌های گیاهی با ویتامین و آمینواسیدهایی که در ان وجود دارد ، شما را از سرماخوردگی و چاقی نجات می‌دهند و به هضم غذای شما بیشترین کمک می‌کنند.

وی افزود: در ابتدای امر تحقیق فراوانی در زمینه خواص این جوانه ها و روشهای تولید آن کردم و از افرادی که در زمینه تولید این جوانه ها فعالیت داشتند مشورت گرفتم چوت اعتقاد دارم که استفاده از تجربیات دیگران ضریب خطایم را کاهش می دهند .

مشتاقی همچنین خاطرنشان ساخت : جهت فرهنگ سازی و آشنایی بیشتر مردم با خواص و ارزش غذایی بالای این جوانه ها اقدام به راه اندازی کانال تلگرامی در این زمینه کرده ام .

وی از تهیه پوسترهایی جهت اطلاع رسانی کارش خبر داد و تاکید کرد : این پلاکاردها را  جهت نصب در اختیار فروشندگان و مغازه دارانی که محصولات ما را به فروش می رسانند، گذاشته ام.

کارآفرین نمونه گرگانی اضافه کرد :  با برخی از انجمن های غذایی نیز هماهنگی صورت گرفته تا بتوانیم با برگزاری جلسات مفید با خواص فراوان را در مردم فرهنگ سازی کنیم ، البته این کار نیز به سرمایه فراوانی دارد که با داشتن یک سرمایه گذار و شبکه پخش مناسب می توان این ایده را عملی کرد.

مشتاقی از حمایت های سازمان بسیج سازندگی گرگان تشکر کرد و گفت : قطعا این حمایتها در تداوم راه و تولید جوانه های گیاهی ارزشمند نقش بسزایی داشت و کمک زیادی به بنده کرد .

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 61016

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۳ نظر
حسام صالح زاده
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۴۷

بنده در نظر دارم خوراکهای سالم ارگانیکی را که عموم جامعه بتواند هزینه اش براش ارزان بیفتد تهیه کنم که بی شک جوانه ها در راس این امر خطیرند ایین همدلی ایجاب میکند کمر همت به خدمت بی منت جامعه بست لطفا تماس بگیرید تا مراتب متعالی تشریک مساعی پی بگیریم با تشکر فراوان 09184491611

محمد سلیمی
۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶:۰۹

چگونه میتوان با اقای مشتاقی تماس حاصل نمود

دوست محمدی
۰ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷:۰۱

سلام وعرض ادب چطور می شه با اقای مشتاقی تماس گرفت؟چند سوال داشتم.

اشتراک گذاری مطالب