کارآفرین آزادشهری مطرح کرد :

درآمد میلیونی کشت گل گاو زبان

یک کارآفرین آزادشهری توانست با را اندازی بزرگترین کارگاه تکثیر گیاه گل گاو زبان در این شهر و آموزش کشت آن ، برای کشاورزان منطقه درآمد میلیونی ایجاد کند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ مجتبی میرعرب رضی کارآفرین آزادشهری است که توانسته در عرصه های مختلف همچون تولید کود ورمی کمپوست،چیپس میوه،قارچ و گیاهان دارویی ، تولید و تکثیر گیاه گل گاو زبان و تولید زالو ورود کرده و موفقیت های چشمگیری را بدست آورد .

او علاوه برکسب تجربیات مفید در این عرصه ها ، به اشتغال خود و خانواده کمک کرده و درآمدهای بسیار خوبی نیز از این راه کسب کرده است .

در همین رابطه مجتبی میرعرب رضی به خبرنگار ما درباره فعالیتهای خودش گفت : شهرستان آزادشهر به دلیل اقلیم مناسب استعداد پرورش بسیاری از گیاهان از جمله گیاهان دارویی را دارد لذا تصمیم گرفتم که به بحث تولید و کشت گیاه گل گاو زبان ورود کنم .

میرعرب افزود : گل گاو زبان مزیت های بسیاری دارد که شاید مهمترین آن نیاز آبی کم می باشد چون ما در منطقه ای قرار داریم که با بحران کم آبی مواجه است و از طرفی در بحث اشتغال پایدار می تواند خانواده ها را مشغول کند چون درآمد خیلی خوبی دارد .

درآمد ۲۰ میلیونی گل گاو زبان برای کشاورزان

وی تصریح کرد :دوره برداشت گیاه گل گاو زبان 4 ماه طول می کشد و با کشت در یک زمین 500 متری یا 1000 متری درآمدی حاصل می شود که می تواند با کشت محصولات دیگر در یک هکتار برابری کند .

این کارآفرین آزادشهری به خصوصیات دارویی گل گاو زبان اشاره کرد و گفت : جلوگیری از بیماری های صعب العلاج نظیر سرطان ، تقویت کننده اعصاب و روان و برگ های آن نیز خون را تصفیه می کند ضمن اینکه برای بدن عرق آور و ادرار آور است و تصفیه کننده کلیه ها بوده و برای سرماخوردگی هم بسیار مفید است و برای کسانی که به پوست خود اهمیت می دهند برگ تازه گل گاو زبان برای درمان جوش و چین و چروک صورت مفید است.

میرعرب رضی ادامه داد : به همین جهت تصمیم گرفتم یکی از کارگاه های بزرگ تولید و تکثیر گیاه دارویی گل گاو زبان را در شهرستان آزادشهر راه اندازی کنم و در همین راستا 100 هزار اصله گیاه گل گاو زبان نیز تولید کرده و برای کشت آن نیز برای روستائیان و علاقه مندان کلاس های آموزشی برگزار کردیم که 80 نفر از اهالی روستا در این خصوص آموزش دیده و نتیجه آن کشت 7 هکتار گیاه گل گاو زبان بوده است .

وی در خصوص نحوه کشت گل گاو زبان بیان کرد : فصل کشت گیاه گل گاو زبان فصل پاییز بوده و به سه روش نشایی ، قلمه ایی و بذر کشت می شود و خود من روش نشایی را برگزیدم به این صورت که در مزرعه ما ۲۰۰۰متر کشت کردیم و عملکرد گل گاو زبان در این متراژحدود ۲۰۰ کیلو گل خشک است .

میرعرب گفت : اگر بخواهیم از لحاظ اقتصادی و درآمدی حساب کنیم یک بوته گیاه با تغذیه و کود مناسب، یک کیلو گل تر می دهد و اگر آن را خشک کنیم ۱۰۰گرم گل خشک می دهد ، در یک مزرعه ۱۰۰۰متری فاصله کشت یک در یک است و۱۰۰۰بوته کشت می شود و ۱۰۰۰تا یک کیلو و زمانی که این خشک بشود می شود ۱۰۰کیلو گل خشک می دهد و در مزرعه ۲۰۰۰متری سال اول ۲۰۰کیلو گل خشک و کیلویی ۱۰۰هزار تومان که می شود ۲۰میلیون تومان و این درآمد خوبی برای کشاورزان است.

تکثیر ۱۰۰ هزار اصله گل گاو زبان در کارگاه ۸ هزار متری

وی با بیان اینکه در بحث تکثیر گیاه گل گاو زبان در کارگاه ۸۰۰۰متری ما ۱۰۰هزار اصله تکثیر کردیم خاطرنشان ساخت : این کارگاه در سطح استان بزرگترین بوده و 15 نفر در آن مشغول بکار هستند و برای فروش محصول نیز بازاریابی ها انجام شده و چندین شرکت پشتیبان نیز ثبت کردیم تا این اشتغال پایدار در منطقه ایجاد شود .

تولید زالو هم دارم

وی بیان کرد : یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی اینست که ما به اقتصاد غیر نفتی متکی باشیم به همین جهت من عرصه های مختلفی را امتحان کرده ام که یکی از آنها پرورش و تکثیر زالو بوده است و به این نتیجه رسیدم که تولید 5 تا زالو برابری می کند با یک بشکه نفت که نکته مهمی است .

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی به سایر عرصه هایی که ورود کرد نیز تلنگری زد و گفت : به لحاظ روستایی بودن و محیط دامداری که داشتیم تصمیم گرفیتم از فضولات حیوانات کود ورمی کمپوست تولید کنیم که مسیر بسیار مهمی از کشاورزی شیمیایی به کشاورزی ارگانیک می باشد .

میرعرب اضافه کرد : در بحث دیگر تولید میوه خشک که با کمک بسیج سازندگی دستگاه خشک کن میوه تهیه کردم چون بیشتر منطقه ما یا باغدار هستند یا کشاورز و مواد اولیه ما به راحتی در دسترس است و می توانیم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ما صنایع تبدیلی را بوجو د بیاوریم ،مثلا خرمالو در بازار از کشاورز کیلویی ۵۰۰تومان از کشاورز می خرند و صرفه اقتصادی آنچنانی ندارد ما با دستگاه خشک کن تبدیل به میوه خشک کردیم و به آن ارزش افزوده اضافه کردیم و خشک کردیم تا ۴۵هزار تومان فروختیم.

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲:۲۹

شناسه خبر: 61165

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۷۷ نظر
مهدی رضاپور
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲:۲۲

سلام برای پرورش زالو شروعش چقدرهزینه میخوادباتشکر

بیات
۰ مخالف          ۳ موافق
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹:۰۷

سلام.دوستان عزیز کسانی که قصد کاشت گل گاوزبان را دارند بنده می توانم راهنماییهای لازم جهت نحوه کاشت ونوع وهمچنین تهیه نهال مرغوب را در اختیار دوستان بگذارم. 09117293615

حسن مغاری
۱ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹:۳۰

سلام ، ممکنه بفرمایید در حسن بکنده از بخش های لاهیجان و نوار ساحلی امکان کشت گل گاوزبان وجود دارد و یا مناسب است ؟ با تشکر

۰ مخالف          ۴ موافق
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵:۱۸

سلام برا فروش گل گاوزبان آیا مانعی نیست

اسکند ر قزلجه هستم
۳ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲:۰۴

با سلا م و خسته نباشید بوته های سبز شد از بذر های ریخته می شود کاشت با تشکر

اسکندر قزلجه هستم
۱ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳:۴۳

با سلام وتشکر از راهنمایی های قبلی سوال داشتم بذر های در بین بوته سبز شده می توانیم کشت نماییم

پویان پرهیزکار
۰ مخالف          ۳ موافق
دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰:۰۰

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ۱۰۰۰متر زمین چه مقدار بذر لازم داره؟

میثم حدادی
۲ مخالف          ۵ موافق
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰:۳۲

با سلام به همه فعالان کشت. ما یک کارخانه عرق گیری صنعتی داریم و در مجاورت کارخانه هم حدود 10 هزارمتر زمین زارعی. ما امادگی داریم با دوستانی که قوی هستند برای کشت گیاه دارویی در این زمین های خودمان مشارکت کنیم. 09100039677

مجتبی میرعرب رضی
۰ مخالف          ۵ موافق
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵:۰۷

سلام دوستان عزیز بنده مجتبی میرعرب هستم از استان گلستان دوستانی ک علاقه مند ب کشت گیاه گل گاو زبان هستن بذر باکیفیت مرغوب با درصد جوانه زنی بالا جهت کشت پاییز موجود هست تماس بیگرید 09113747745 ب همراه مشاوره رایگان

مجتبی میرعرب رضی
۲ مخالف          ۳ موافق
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰:۵۶

دوستان عزیز بنده مجتبی میرعرب هستم علاقه مندان که میخوان گل گاو زبان کشت کنن بذر باکیفیت و نشا مرغوب جهت کشت پاییز ب همراه دستور عمل فنی کشت این گیاه رو در اختیار علاقه مندان د میزاریم. در صورت نیاز تماس بگیرید 09113747745 ارادتمند شما خوبان. شرکت.سبزینه گلستان پیشرو کشت.گیاهان دارویی تلفن دفتر 01735731726

مهشید جعفری
۰ مخالف          ۵ موافق
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹:۲۴

سلام وقتتون بخیر برای شروع این کار چه مقدار سرمایه لازم است و در چه شهرهایی بیشتر جواب میده؟

علی بیات
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹:۴۳

سلام.خدمت تمامی دوستان و هموطنان عزیز که در عرصه تولید فعالیت دارند. در شرق استان سمنان که دارای آب وهوای سرد وخشک میباشد به صورت آزمایشی کشت گل گاوزبان برای اولین بار صورت گرفت در حال حاضر در مرحله ساقه زنی می باشد در خدمت کسانی که در چنین آب وهوایی قصد کشت دارند هستیم. گیاه فوق العاده مقاومی می باشد.باتشکر

حمید رضا گواهی
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷:۰۰

با سلام در صورت امکان تلفن تماس رو ارسال بفرمایید باتشکر

مهدی از ساری
۴ مخالف          ۲ موافق
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷:۱۵

سلام و درود برشما که با تلاش و پشتکار و با توجه به فرمایشات رهبری این کار رو انجام دادید و خیلی ها رو مشغول به کار کردید..

میثم صالحی
۲ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۴:۳۰

با سلام لطفا راههای ارتباط با آقای رضی رو اعلام کنید. در صورت امکان شماره تماس ایشان

رضا میرزائی
۱ مخالف          ۳ موافق
جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹:۵۹

سلام وقت بخیر میخواستم کار کشت تولید گل گاوزبان راه بیندازم در شهرستان رابر استان کرمان نمیدونم از کجا و چجوری شروع کنم لطفااگر امکانش هست راهنماییم کنید با تشکر از دوستان در این عرصه

م م
۰ مخالف          ۹ موافق
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱:۳۶

مجتبی میرعرب رضی 09113747745

ایمان زارعی
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶:۵۳

باسلام وخسته نباشید زارعی هستم از شیرازشهرستان نیریز هواش معتدل هست میخواستم ببینم گل گاوزبان جواب میده (البته الان تقریبا یه پنجاتو بوته گاوزبان دارم ولی 2ماه بیشتر گل نمیده) ممنون میشم اگه راهنمایم کنید

ایمان زارعی
۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲:۰۵

نالیدرچپمممنتلبب

نیوشا درکایی
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۸:۵۲

سلام و خسته نباشید خدمت شما... آیا امکان تماس با آقای عرب رضی وجود داره؟لطفا راهنمایی بفرمائید چجوری میشه این تماس حاصل بشه ؟ ممنون جهت ارائه ی تجربه و دانشتون

مهندس مهدی کوهساری
۱ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۷:۱۶

سلام مهندس مهدی کوهساری هستم.کارشناس گیاهان دارویی اداره منابع طبیعی شهرستان آزادشهر.مروج گیاهان دارویی ومربی اموزشی گیاهان دارویی شهرستان بخصوص گل گاوزبان.اولین تولید کننده در سطح استان گلستان تحت پروژه ترسیب کربن اداره منابع طبیعی.در حال حاضر قابلیت تولید و فروش 500 کیلو گل خشک گل گاوزبان با درجه کیفی یک و صادراتی در هفته بدون رطوبت و دستگاه خشک.خریداران و کشاورزان جهت ارتباط با شماره 09360259018 میتوانند تماس حاصل نمایند.

محمد محمدی
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۲۱

سلام من کشاورزی میکنم حالا میخواهم گل گاو زبان بکارم از گنبد هستم اگر امکان کشت در این فصل باشد میخواستم بکارم میشود من را راهنمایی کنید با تشکر

محمدرضایزدانی
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲:۳۴

باسلام خدمت برادرعزیزم اقای عرب.مقداری زمین در خراسان شهرستان تربت حیدریه دارم ودنبال کشت گیاهان دارویی مطابق این ابوهواهستم.اقای عرب لطفا شماره تان رابرام بفرستید.برای مشورت وراهنمایی.

مصطفي قليزاده
۰ مخالف          ۶ موافق
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷:۴۴

با عرض سلام وادب و احترام بنده در اردبيل نسبت به كاشت گل گاو زبان پرداخته ام و الان هر روز گلهاي آنرا چيده ودر سايه خشك مي كنم ولي متاسفانه در موقع فروش مشتري با انصافي نمي توانم پيدا كنم لطفا در اين خصوص راهنمايي بفرمائيد

سيد غلامرضا فيض
۰ مخالف          ۱۰ موافق
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵:۱۵

با سلام و احترام مي خواستم ي شماره تماس از آقاي مجتبي مير عرب رضي داشت باشم آيا امكان دارد؟

جابر اسلامی
۳ مخالف          ۴ موافق
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۴۲

سلام ممنون از سایت خوبتون در مورد کاشت گیاهان دارویی، آیا میشه در زمین‌های شالیزاری شمال کشور (مازندران) به این کار مشغول شد ممنون میشم راهنماییم کنین

ثارالله جعفري
۲ مخالف          ۳ موافق
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲:۵۱

با سلام كارمند جهاد كشاورزي اصفهان هستم. خوشحال ميشم در زمينه كشت گياهان دارويي به دوستان علاقمند كمكي كرده باشم. 09112439318

حميده خامنه
۱ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰:۳۶

سلام مي خواستم در مورد كشت گل گاو زبان از افرادي كه در اين زمينه دانش دارند راهنمايي بگيرم. با سپاس

عاطفه حسینی
۰ مخالف          ۶ موافق
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵:۰۹

با سلام و احترام ،ممنونم از مطالب خوبتون ،من قصد دارم کار پرورش گل و شروع کنم ولی اطلاعاتی در این زمینه ندارم و نمیدونم از کجا شروع کنم چند جا رفتم برای کارآموزی در گلخانه ولی قبولم نکردن و میگن کارشون سکرته ممنون میشم راهنمایی م کنید از کجا میتونم شروع کنم 09105973586

پژمان کردی
۱ مخالف          ۴ موافق
پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱:۴۷

سلام می خواستم بدانم در مناطقی که زمین شالیزاری شور باشد می توان کشت کرد

داوود شاکری
۲ مخالف          ۵ موافق
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲:۴۴

سلام آیا آب و هوای شهرستان نیشابور برای کاشت گل و گاوزبان خوب است یا نه

مجتبی میرعرب رضی
۲ مخالف          ۱۹ موافق
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴:۰۶

مجتبی میرعرب از کلیه علاقه مندان ب حوزه کشت گیاهان دارویی جهت مشاوره رایگان در زمینه کاشت داشت برداشت گیاهان دارویی تماس بگیرید 09113747745 میرعرب

M.حیدری
۱ مخالف          ۱۰ موافق
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴:۳۱

با سلام خریدار داروهای گیاهی میوه خشک شده هستم.بذر گل گاو زبان موجود میباشد بذر گیاهان دارویی موجود میباشد مشاوره جهت کاشت و خرید بعد از کاشت انجام میشود.۰۹۰۲۳۷۸۱۵۳۸

اسماعیل زینلی
۰ مخالف          ۴ موافق
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲:۰۶

با سلام و احترام قصد دارم حدود 1000 متر زمین رو گل گاوزبان بکارم مکان زمین استان کرمان هست میخواستم برای مشاوره و خرید بذر با دوستانی که تجربه و مهارت دارند ارتباط بگیرم لطفا با من تماس بگیرید ممنون میشم. 09138464858

سعید
۱ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۱:۱۳

سلام . میخواستم ببینم گل گاو زبان رو میشه تو منطقه خلخال کاشت کرد و اینکه بذرش رو از کجا باید تهیه کنیم ۰۹۱۱۲۸۳۰۸۰۶ ممنون میشم راهنمایی کنید

حیدر ابراهیمی
۰ مخالف          ۳ موافق
پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱:۱۴

شماره تلفن جهت پیام قبلی 09185808601

حیدر ابراهیمی
۰ مخالف          ۹ موافق
پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹:۱۵

سلام. بذر گل گاوزبان درجه یک موجود دارم و با قیمت خیلی مناسب میفروشم. کارمند جهاد کشاورزی هستم و بعداز خرید نیز مشاوره کشت میدهم. قیمت مناسب کیفیت عالی

علی بیات
۲ مخالف          ۱۳ موافق
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹:۲۰

سلام.دوستان عزیز ،کشت گل گاوزبان کار خیلی حساس واصولی می باشد. دوستانی که قصد کشت گل گاوزبان را دارند می توانند جهت دریافت نهال گاوزبان ایرانی باشماره 09117293615 تماس بگیرند.

حمید رضا عرفانیان
۴ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲:۱۵

سلام یک مجتمع کشاورزی که چغندر و یونجه و گندم و جو و گوجه فرنگی میکاریم و میخواهیم کاشت گیاهان دارویی را هم در صورت امکان و مشاوره با شما آزمایش نماییم که تا آخر برداشت در کنارتان باشیم سپاس

مهدي باريكاني
۰ مخالف          ۲ موافق
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱:۰۷

بذر گياه گاوزبان را از كجا بايد تهيه كرد؟

بهزاد
۱ مخالف          ۵ موافق
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷:۴۱

سلام دوستانی که قصد کاشت گل گاوزبان دارند ونیاز به بذرقزوینی درجه یک وهمچنین مشاوره در کشت دارند با ما تماس بگیرند باتجربه کشت در سطح وسیع 09162083596

بهزاد رشید
۱ مخالف          ۶ موافق
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸:۰۸

سلام دوستانی که قصد کشت گل گاوزبان دارند و نیاز به بذر درجه یک قزوینی دارند میتونن با ما تماس بگیرند همراه با مشاوره.باتجربه کشت در سطح وسیع

محمد جهان تیغ
۱ مخالف          ۱۲ موافق
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۳:۵۸

سلام وققتون بخیر میخواستم با آقای میرعرب ارتباط برقرار کنیم ممنون میشم این همکاری رو کنید

احمد ملازاده
۰ مخالف          ۶ موافق
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹:۱۲

سلام خسته نباشید کار شما قابل تقدیر هست لطفا جهت مشاوره با شما شماره تلفن برای من ایمیل بفرمایید ممنون از لطف شما

حسن رحمانی
۱ مخالف          ۱ موافق
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۲:۳۳

فعالیت اقای عرب رو تحسین میکنم ان شاالله همیشه موفق باشین جهت کاشت در خراسان مشاوره میخاستم ممنون میشم از راهنمایی شما 09159283373

۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۲:۴۵

سلام اماده خرید گل گاو زبان هستم 09023781538

بهزاد رشید
۰ مخالف          ۱ موافق
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰:۳۶

من یه هکتار گل گاوزبان زدم استان فارس اگه کسی بذر درجه یک یا گل گاوزبان نیاز داشت تماس بگیره ۰۹۱۶۲۰۸۳۵۹۶

سیدآرش احمدی
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹:۴۶

باسلام خدمت همه افرادی که ازاین سایت دیدن میکنن به اطلاع میرسانم که اینجانب چندین ساله توکاشت گیاهان دارویی فعالیت دارم ومیتوانم اطلاعات مفیدی درزمینه گیاهان دارویی دراختیارتان بگذارم وهرنوع بذریا نهالی که بخواین کشت کنین برایتان فراهم کنم09906127839

۴ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹:۵۲

سلام صبح بخیر خسته نباشید زمین دیم در خوزستان ، شهر ایذه دارم خواستم در خصوص کشت گل گاوزبان با آقای میر عرب رضی مشورت کنم، میخوام ببینم در این متراژ زمین چقد هزینه باید کرد آیا احتیاج به گلخانه هست ، ممنون میشم بهم کمک کنید ، شماره تلفن 09165924638

۱ مخالف          ۴ موافق
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳:۳۹

سلام خسته نباشید،15 هزار متر زمین دیم در خوزستان ، شهر ایذه دارم خواستم در خصوص کشت گل گاوزبان با آقای میر عرب رضی مشورت کنم، میخوام ببینم در این متراژ زمین چقد هزینه باید کرد آیا احتیاج به گلخانه هست ، ممنون میشم بهم کمک کنید،شماره تماس،09165924638قریشوندی

حسن هزارجریبی
۲ مخالف          ۴ موافق
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹:۰۳

احسنت به شما. چگونه میتوانم با شما ارتباط بگیرم . حسن از گرگان

حیدر ابراهیمی
۰ مخالف          ۳ موافق
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷:۳۴

سلام من هم کشت گل گاوزبان دارم در شهر اراک . دوستانی که تمایل به تهیه بذر دارند با شماره 09185808601 تماس حاصل نمایند .کشت بسیار مقرون به صرفه و خوبی است . کیفیت گل و محصول در مناطقی مثل اراک و استانهای همجوار واقعا عالی میشه.

الهام بازایی
۰ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲:۴۸

چطوری میشه با آقای عرب در ارتباط بود؟

ناشناس
۲ مخالف          ۹ موافق
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶:۲۱

احسنت به شما جوان ایرانی.دمت گرم

ناهید رضایی
۰ مخالف          ۲ موافق
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶:۱۹

سلام چطور میشه با آقای میر عرب رضی تماس حاصل کرد؟

زهرا محمدبیگی
۲ مخالف          ۸ موافق
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۹:۲۱

سلام کارآفرینی خیلی خوبی هست فقط چطور میتوان با آقای میر عرب رضی تماس حاصل کرد لطفا جوابم را بدید

۳ مخالف          ۷ موافق
پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴:۲۸

سلام من مازندران هستم. کجا میتونم بوته برای کاشت پیدا کنم ؟؟زمین هم 5000متراست.

۰ مخالف          ۷ موافق
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲:۳۱

سلام خسته نباشی بنده در کرمانشاه نیم هکتار زمین دیم دارم ایا میتونم گل گاوزبان بکارم

مهدی حیدری
۸ مخالف          ۱۸ موافق
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰:۵۱

سلام و خداقوت به شما و تیم حمایتی و فنی تان. لطفا چگونگی ارتباط جهت خرید بذر گل گاوزبان و مشاوره را , هم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

محمدرضا رمضانی
۱ مخالف          ۱۰ موافق
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳:۰۱

باسلام خیلی ممنون از نظرات و تلاش های ارزنده شما لطفا راهنمایی فرمایید بنده چند هکتار زمین در اطراف مشهد دارم که آب هم دارد ولی چند سال است بدون کشت بوده اکنون قصد دارم فعالش کنم ایا برای کشت گل گاو زبان مناسب است.باتشکر

مجتبی میرعرب
۶ مخالف          ۹ موافق
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴:۱۸

مجتبی میرعرب راه ارتباطی ما با شما جهت مشاوره اموزش و راه اندازی کار گاه گیاهان دارویی09113747745

مجتبی میرعرب
۳ مخالف          ۹ موافق
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶:۰۸

با سلام و عرض ادب احترام 09113747745مجتبی میرعرب

هاشم شيوخي
۱ مخالف          ۱۰ موافق
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵:۱۴

با سلام وخسته نباشيد بنده ساكن تالش و زمين كشاورزي مناسب براي كشت گل گاوزبان هم داريم، ميخواستم با آقاي ميرعرب رضي مشورت و از تجربياتش در اين زمينه استفاده كنم.

علیرضا تیموری
۱ مخالف          ۱۲ موافق
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳:۱۴

با سلام خدمت دوستان.بذر گل گاوزبان با کیفیت بالا و قیمت مناسب موجود است. 09389373073

عبداله اسلامی
۰ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶:۰۴

باسلام بنده اخیرا به تولید گیاهان دارویی از جمله گل گاو زبان پرداخته ام چون اول کارم هیت نباز به کمک کاآفرین موفقدر این عرصه آقای مجتبی میر عرب دارم لذا استدعی دارن شناره ایشون را برای اینجاب پیدا کنید ممنون میشم شماره ام09154036557

علی فتحی پور
۱ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷:۴۷

بی زحمت شماره همراه آقای میرعلی میخواستم و میخواستم کشت گیاه دارویی نمایم . 09147968740

سپیده شفایی
۳ مخالف          ۱۰ موافق
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱:۳۹

سلام خسته نباشید به چه صورت میتوان با آقای میرعرب در زمینه کشت گل گاوزبان مشورت کرد؟

بیژن حاجیان
۰ مخالف          ۱۰ موافق
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱:۵۸

سلام،بسیار عالی،چطور میتوانم با آقای میرعرب صحبت کنم؟ آیا در کرج و بویین زهرا میشه کشت کرد؟ هزینه هر 1000 متر چقدره؟ نیاز به گلخانه داره؟ ممنون و سپاسگزار

احمدزارعی
۲ مخالف          ۹ موافق
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰:۱۰

باسلام.میخواستم اگر ممکنه با اقای عرب صحبت کنم

رضا زینلی
۳ مخالف          ۸ موافق
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶:۵۷

سلام بر آقای میرعرب چگونه میتونیم با شما ارتباط برقرار کنیم ممنون

مریم
۱ مخالف          ۷ موافق
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۲:۴۲

سلام چطور می‌توان با آقای مجتبی عرب رضی در مورد کلاسها یشان و نحوه کاشت گل گاو زبان صحبت کنم و آیا در منطقه کوهستانی حومه تهران به صورت دیم گل گاو زبان کاشت؟

مریم
۳ مخالف          ۱۳ موافق
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۸:۴۴

سلام چطور میتوانم با آقای مجتبی عرب رضی در مورد کلاسها و کاشت گل گاو زبان صحبت کنم؟ آیا می‌توان به صورت دیم در منطقه کوهستانی تهران کاشت انجام داد؟

اله یار
۴ مخالف          ۳ موافق
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳:۰۳

سلام چطور میتونم با آقای مجتبی عرب رضی در مورد شرکت در کلاسهای صحبت کنم

سعیده مشتاق
۳ مخالف          ۶ موافق
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷:۱۰

سلام من زمین کشاورزی در قزوین در منطقه سرد و کوهستانی دارم. زمین شیب داره .. می خواستم ببینم برا کشت گل گاوزبون مناسب یانه. برای چنین کاری به چقدر هزینه اول نیازه؟ ممنون از راهنماییتون

ارزو واثق
۵ مخالف          ۱۹ موافق
پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰:۱۶

خیلی عالی میخواستم بدونم کاشت گل گاو زبان در اطراف مشهد هم ممکنه از نظر اب و هوایی و اگر خوبه راجع به کاشت اون توضیح بدین ممنون

محمدرضا سیاووشی
۸ مخالف          ۱۶ موافق
چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹:۳۳

با سلام بنده میخواستم از طریق شرکت تعاونی کشت گل گاوزبان را در منطقه همدان رواج بدم اگه امکانش هست فایل های کاربردی مربوط به کاشت و داشت گل گاوزبان رو واسم ارسال کنید یا راهنمایی کنید با تشکر.

مائده نوروزی
۲ مخالف          ۲۴ موافق
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱:۵۹

بسیار عالی و نوآورانه است موفق و پیروزباشید به امید حق بنده کارشناسی رشته جنگلداری از دانشگاه دولتی دارم و اهل آزادشهرم در زمینه کاشت و فروش گل گاوزبان بنده رو راهنمایی بفرمایید ممنون

اشتراک گذاری مطالب