گزارشی از یک سفر معمایی!

کاوه مدنی کیست؟ماجرای استعفای غیابی معاون محیط زیست

او همزمان با انتشار عکس و شایعاتی در فضای مجازی، از ایران رفت و از مقام خود استعفا داد. جزئیات ماجرای کاوه مدنی را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان؛کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست همزمان با انتشار عکس و شایعاتی در فضای مجازی، از ایران رفت و از مقام خود استعفا داد. خبر بازداشت کاوه مدنی در جریان دستگیری فعالان زیست محیطی به گوش رسید، خبری که خود کاوه مدنی درباره آن سکوت کرد، اما رئیس سازمان محیط زیست آن را کذب دانست. جزئیات ماجرای کاوه مدنی را در ادامه بخوانید.

کاوه مدنی کیست؟

کاوه مدنی فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفت و در سال 1384 در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد.
وی در سال 1388 مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت کرد و پس از آن دوره پسا دکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذرانده است.
دکتر کاوه مدنی، استاد مدیریت محیط زیست امپریال کالج لندن مدت کوتاهی معاون سازمان محیط زیست بود و از او به عنوان متخصصی برجسته و شناخته شده در این حوزه نام می‌برند.

فرار کاوه مدنی از ایران!

«کاوه مدنی» معاون سازمان محیط زیست که در زمان انتشار عکس‌های جنجالی او از سوی اصولگرایان، در سفر خارج از ایران بود، به کشور برنگشت.مدنی پس از انتشار تصاویر و حمله‌های رسانه‌های تندرو به او، در حالی که در سفر کاری در خارج کشور بود، از همانجا استعفا داد و استعفای او پذیرفته شد.محمود صادقی، نماینده‌ی تهران نیز در این باره در توییتر نوشت:

«‏امروز از یک منبع موثق شنیدم ‎کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، ایران را ترک کرده است. همسر او نیز که ممنوع الخروج شده بود با رفع ممنوع الخروجی کشور را ترک کرد. درس عبرتی برای نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور!»

واکنش کاوه مدنی به حواشی

«کاوه مدنی» معاون سازمان محیط زیست که طراح ایده «بی زباله» بود، در واکنش به حاشیه‌‌سازی‌های روزهای اخیر، در توئیتر نوشت:
«‏فاجعه بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما می بینیم.
همچنان به ‎#بی_زباله شدن ‎#امید داریم در حالیکه عده ای به ‎#زباله پراکنی اصرار دارند.
‎#بی_زباله بودن را ‎#از_خودمان_شروع_کنیم»

ماجرای عکس جنجالی!

کاوه مدنی بخاطر عکس زیر که او را در یک مهمانی مختلط نشان می دهد، تحت فشار قرار گرفت و هنگام حضور در خارج از کشور، از معاونت سازمان محیط زیست استعفا داد.

این در حالی است که به تازگی تصاویری از مدنی منتشر شده و توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود که ادعا شده بود مربوط به رقصیدن مدنی در ساختمانی متعلق به کشورمان در مالزی است. ادعایی که مدنی در پاسخ به آن لیست کشور‌هایی که به آن‌ها سفر کرده را فهرست کرد تا نشان دهد هنوز نتوانسته به مالزی سفر کند!

 

 

بازداشت کاوه مدنی

عصر روز بیست و دوم بهمن ماه محمود صادقی؛ نماینده مجلس از بازداشت کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد.
وی در حساب کاربری توییتری خود نوشت: «امروز صبح با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برای اطلاع از علت بازداشت فعالان محیط زیست و اقدامات دولت تماس داشتم، ایشان گفتند کاوه مدنی را نیز دیروز بازداشت کرده‌اند.»
اما چند ساعت پس از این ادعاهای نماینده مردم تهران در مجلس، عکسی از کاوه مدنی در کنار عیسی کلانتری منتشر شد که نشان می‌داد این فرد در بازداشت به سر نمی‌برد.
تمامی حدس و گمان‌ها در روزهای اخیر ادامه یافت و سرانجام  کاوه مدنی؛ معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در توییتی به بازداشت برخی فعالان زیست محیطی واکنش نشان داد اما سخنی از بازداشت و بازجویی خود به میان نیاورد.
شایعات در این باره ادامه یافت تا اینکه عیسی کلانتری؛ رئیس سازمان محیط زیست امروز در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین پیگیری‌های بازداشت فعالان محیط‌ زیست و کاوه مدنی اظهار کرد: وزارت اطلاعات پیگیر این موضوع است البته آقای مدنی بازداشت نشده و از پرونده مرحوم کاووس سید امامی نیز اطاعاتی ندارم؛ این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح در حال پیگیری است.
وی درباره اینکه آیا کاوه مدنی مورد بازجویی قرار گرفته است نیز تاکید کرد که او تاکنون بازجویی نشده است.
اما معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برخی شایعات مطرح شده درباره نقش وی در پرونده دستگیری جاسوسان محیط زیستی گفت: آقای کلانتری در این مورد توضیحات لازم را ارائه داده است.
مدنی درباره صحبت‌های اخیر صادقی نیز اظهار کرد: بهتر است از خود وی درباره این مطالب پرسیده شود.

مدنی یک محقق در حوزه ی آب

این در حالی است که دکتر مدنی به واسطه پژوهش‌ها و تحقیقاتش، به ویژه در حوزه آب، فردی صاحب نظر و متخصص شناخته می‌شد که حضور وی در هرم مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان این امیدواری را به وجود آورده بود که بتوانیم در خصوص بحران گسترده آب که گریبان کشورمان را گرفته، تصمیمات صحیح اتخاذ کرده و از این شرایط عبور کنیم.

امیدواری‌ای که البته کمی هم سست بود چراکه در مقاطعی اخباری از سازمان محیط زیست کشورمان مخابره شد که نشان از موافقت این مجموعه با طرح‌های انتقال آب داشت. موافقتی که مدتی است کلانتری ابایی از مطرح کردن علنی آن هم ندارد و چه بسا از جمله دلایل استعفای مدنی هم باشد چراکه او برخلاف رئیس سازمان، بر این باور بود که کار از بحران هم گذشته است!

مدنی بار‌ها و بار‌ها در سخنرانی‌ها و گفت و گوهایش تاکید کرده که نه با بحران آب، که با ورشکستگی در این حوزه مواجهیم. وضعیت متفاوتی که در توضیح آن می‌گوید: "بحران" در تعریف، شرایط حادی است که البته تا حدی برگشت پذیر است. بر این اساس است که وقتی بحرانی رخ می‌دهد، از مدیریت بحران می‌گوییم و می‌کوشیم شرایط را به روال قبل بازگردانیم که البته گاهی موفق نمی‌شویم و شکست می‌خوریم، اما شکست که خوردیم، جنس اقداماتمان تغییر می‌کند.

انتهای متن/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱:۳۹

شناسه خبر: 61805

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
احمد
۰ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴:۱۶

چرت گفتی

ali
۴ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸:۴۰

بنیاد ملی سبک زندگی سالم, [16.04.18 20:07] هشداری به مدیران ارشد، مسئولین و مردم عزیز ایران مراقب نفوذی ها در چهره های موجه باشیم. روش نفوذ عوامل خودی و خارجی در مراکز حیاتی و حساس و جلب اعتماد برای زدن ضربه و اجرای مامریت بر علیه کشور و مردم. بررسی دقیق و تاریخی توطئه ها و خیانت های صورت گرفته توسط افراد یا دولت های استعمار گر و سلطه طلب و مطالعه اسناد و مدارک نشان می دهد که دشمنان ایران با توجه به حضور طولانی مدت در ایران و با تحقیق و بررسی با فرهنگ های متنوع و خصلت های ایرانیان بخوبی و بسیار دقیق آشنا شده و از این شناخت جهت نفوذ و ضربه زدن استفاده کرده اند. به همین دلیل مطالعه تاریخ نفوذ و جاسوسان خبره آنها و همچنین شناخت دقیق ویژگی ها و تفکرات و شیوه های استعمارگران کمک بسیاری به مقابله با این نفوذ می کند. نتایج این تحقیقات که در کتاب ها و خاطرات جاسوسان و نفوذی های استعمار گران پیر و روبه صفت انگلیس و فرانسه و استعمارگران نوین آمریکا و رژیم صهیونیستی و نهاد های متعدد بین المللی به آنها تاکید شده است این است که می گویند ایرانی ها خصلت های خاصی دارند که در عین اینکه بسیار خوب و پسندیده است ولی در عین حال بستر مناسب و آسیب پذیر جهت نفوذ و انجام ماموریت دشمنان است. جمع بندی اعترافات عوامل نفوذی استعمارگر نشان می دهد این ویژگی های ایرانیان را بعنوان نقطع ضعف جهت زمینه های نفوذ و جلب اعتماد مطرح می کنند: 1- ایرانی ها بسیار عاطفی، خونگرم و حساس هستند. 2- احساسات قوی ملی دارند و از این طریق خوب می توان آنها را فریب داد (در چهره یک فرد وطن پرست و ملی) 3- احساسات و عرق قوی دینی و مذهبی دارند و این ابزار خوبی جهت فریب آنهاست (در چهره دین با سخنان دینی و ....) 4- بسیار زود رنج هستند و زود عصبانی می شوند بنابر این می توان آنها را زود عصبانی کرد تا واکنش احساسی نشان دهند 5- بسیار ساده لوح و زود باورند و اگر دروغ را بین واقعیات مخلوط کنید باور می کنند 6- بسیار زود فریب می خوردند. 7- زود قضاوت می کنند. 8- خیلی اهل تحقیق و بررسی صحت و سقم موضوعات و مطالب نیستند 9- بسیار لجبازند بنابر این می توان با روش هایی آنها را نسبت به دشمنان فرضی تحریک کرد 10- اهل حاشیه رفتن هستند پس می توان سرشان را به حواشی مشغول کرد. بنابر این دشمنان ایران معتقدند برای نفوذ در بین مردم و دولت و مراکز حیاتی و حساس تصمیم گیری باید یا در چهره مدافع حقوق ملت ایران، یا چهره ای مذهبی و با ویژگی هایی که مردم ایران دوست دارند با صبر و حوصله و با سخنان جذاب از مشکلات و درد های مردم و حتی ارائه راه حل هایی برای مشکلات و نقد مدیران و نشان دادن چهره ی مردمی، اعتماد ملت و مدیران کلیدی را جذب کرده و در مراکز مهم نفوذ می کنند و به تدریج آنقدر پیش می روند که در زمان مناسب نقشه های شوم خود را بر علیه کشور و مرم اجرا کنند. تنها راه مقابله با این نفوذ: مراقبت، هشیاری، بیداری، بصیرت، احساساتی برخورد نکردن، عجولانه قضاوت نکردن، تحقیق و بررسی کردن، فریب سخنان داغ را زود نخوردن، بررسی دقیق سوابق فرد، هر مطلبی را زود باور نکردن، تصمیمات عجولانه نگرفتن است. بنیاد ملی سبک زندگی سالم @proffessorkarami

اشتراک گذاری مطالب