گزارش:

ترفندهای بکاپ گیری از اسناد و دفترچه تلفن در تلگرام گام‌به‌گام و همراه عکس/ معرفی اپلیکیشن های پیام رسان ایرانی

قبل از خداحافظ با تلگرام با ترفندهای بکاپ گیری از اسناد و دفترچه تلفن در تلگرام گام‌به‌گام و همراه با عکس آشنا شوید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان تلگرام این نرم‌افزار ضداجتماعی، که با نقشه‌ای از پیش تعیین‌شده وارد بازار پیام‌رسان‌های موبایلی شد، ثمره‌ی تلاش‌های چندین سازمان جاسوسی برای زنده نگاه‌داشتن رژیم صهیونیستی است.

 سرویس‌های جاسوسی با ایجاد حس ناامنی در فضای مجازی، بستری برای پذیرش این جنگ‌افزار جاسوسی اینترنتی فراهم آوردند.

القای حس عدم امنیت نسبت به شبکه‌های ضداجتماعی دیگر در فضای مجازی و نبود سرعت مناسب درآن شبکه‌ها، زمینه‌ای را برای معرفی نرم‌افزار تلگرام که بر دو رکن سرعت و امنیت(!) استوار بود، فراهم ساخت.

 متأسفانه این پروژه جاسوسی، در کشوری مثل ایران که دشمن صد در صد دولت‌های صهیونیستی است، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است.

 با توجه به آنکه دشمن از تجمیع اطلاعات کاربران، به روانشناسی مذهبی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اعتقادی جامعه ایرانی دست می‌یابد و در مرحله بعد، نتیجه مهندسی اجتماعی خود از ملت مسلمان ایران را برای حملات نرم، عملیاتی می‌کند.

اعتیاد به آنلاین :

اعتیاد به اینترنت، اختلال ناشی از استفاده بیش‌ازاندازه از اینترنت  یا استفاده نامعقول و بیمارگونه از اینترنت ، همگی عبارت‌هایی هستند که برای توصیف یکی از بیماری‌های نوین ناشی از اینترنت به کار می‌روند.

بسیاری ازاعتیادها زمانی آغاز می‌شوند که فرد احساس ملامت و کسالت می‌کند. خستگی حس بسیار آزاردهنده‌ای به انسان می‌دهد. یک نوع بیماری که بیشتر مردم می‌کوشند از آن فرار کنند. معتقدم بسیاری از رفتارهای خود مخرب از این طریق آغاز می‌شوند.

البته نمی‌گوییم که اینترنت به‌کلی بد است اینترنت در بهبود کیفیت زندگانی انسان سهم داشته است. اینترنت هم حالتی از ارتباط است و هم‌مکانی مجازی برای برقراری ارتباط و تنها یک ابزار ارتباطی نیست. باوجوداین بی‌گمان پتانسیل اعتیاد روی دیگر سکه است.

 ترفندهای بکاپ گیری از اسناد و دفترچه تلفن در تلگرام گام‌به‌گام و همراه با عکس

اگرچه تلگرام پرطرفدارترین پیام‌رسان بین کاربران ایرانی است اما بد نیست بدانید پیام‌رسان‌های دیگری هم هستند که ازهرجهت توانایی رقابت با تلگرام رادارند و در زمان نیاز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

زمزمه مسدود شدن تلگرام ماه‌هاست بر زبان مسئولان کشور است. روزی نیست که سایت‌های خبری وعده فیلتر شدن تلگرام را از قول مسئولی منتشر نکنند و برای این پیام‌رسان محبوب فاتحه‌ نخوانند.

همه می‌دانند که دیر یا زود این اتفاق می‌افتد و باید به فکر کوچ کردن به پیام‌رسان دیگری بود که در این گزارش به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خداحافظ با تلگرام با  ترفندهای بکاپ گیری از اسناد و دفترچه تلفن در تلگرام گام‌به‌گام و همراه عکس آشنا شوید:

  چگونه از تلگرام بکاپ بگیرید؟

برای گرفتن بکاپ از روش زیر استفاده کنید:

1-درقدم اول توسط مرورگر اینترنتی خود وارد Telegram Web به آدرس شوید.

 

انتقال مخاطبان تلگرام به مخاطبان تلفن

2- به تنظیمات مخاطبین بروید و از تمام مخاطبین بکاپ گرفته و داخل گوشی ذخیره کنید.

contact/setting/export

 

بعد به این قسمت بروید

contact/setting/contact to display

در این بخش بسته به اینکه مخاطبتان در سیم‌کارت ذخیره‌شده و یا تلفن تیک گزینه موردنظر را بزنید، مثلاً اگه همه مخاطبین روی تلفن قرار دارد تیک گزینه device را زده و اگه همه مخاطبین روی سیم‌کارت است گزینه sim card را تیک بزنید و اگه بخشی از مخاطبین روی تلفن و بخشی روی سیم‌کارت هست باید برید به قسمت costomized  فهرست و در آنچه تیک device و sim card را بزنید.

 

 

بعد از این کار برگردید به مخاطبین و همه را انتخاب و پاک‌کنید، نگران نباشید چون قبلاً از مخاطبین بکاپ گرفتید به‌راحتی بعد از انجام مراحل می‌توانید مخاطبین را بازگردانید، وقتی همه مخاطبین پاک شد در اصل تمام مخاطبین تلفن شما به‌جز مخاطبین نرم‌افزارهایی مثل تلگرام و واتس اپ و ... پاک شده است.

 

حالا باید برگردید به این قسمت

contact/setting/contact to display

و تیک گزینه telegram را بزنید، درواقع با این کار فقط مخاطبین تلگرام مشاهده می‌شود

 بعد این بخش رفته

contact/setting/export

و یک‌بار دیگه از مخاطبین بکاپ بگیرید، درواقع با اینکار از مخاطبین تلگرام بکاپ گرفته‌اید.

حالا دوباره به این بخش رفته

contact/setting/export and import

و این بار گزینه import را زده و فایلی که فقط از مخاطبین تلگرام بکاپ گرفته بودید را انتخاب و مخاطبین را برگردانید، در ادامه device را برای ذخیره انتخاب کنید.

 

 در ادامه  از این گزارش چند  اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد:

معرفی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایرانی :

اگر به دنبال جایگزینی برای تلگرام می‌گردید ولی نمی‌دانید کدام‌یک از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌توانند جای خالی آن را به‌خوبی پر کنند؛ در ادامه چند تا از بهترین پیام‌رسان‌های ایرانی را به شما معرفی می‌کنیم که امکاناتی در حد و اندازه تلگرام دارند و به‌زودی باید آن‌ها را روی گوشی خود نصب کنید.

 

سروش: 

پیام‌رسان(مسنجر) ایرانی که به گفته‌ی سایت رسمی این پیام‌رسان در حال حاضر بیشتر از ۲ میلیون کاربر دارد.

 

iGap :

پیام‌رسان(مسنجر) ایرانی آی گپ که توسط شرکت RooyeKhat Media (روی خط مدیا) طراحی و ساخته شد.

گپ

پیام‌رسان گپ که به گفته‌ی سایت رسمی‌اش هم‌اکنون بیش از ۱ میلیون نفر کاربر دارد. تمرکز این پیام‌رسان بر روی ایجاد انواع سرگرمی‌های مختلف و همچنین توسعه‌ی کسب‌وکارهای اینترنتی است.

بله:

پیام‌رسان ایرانی که ساخته‌شده و تحت حمایت بانک ملی ایران می‌باشد و دارای قابلیت انجام امور بانکی را در خود دارد.

 

بیسفون:

پیام‌رسان(مسنجر) ایرانی که در شرکت تراشه سبز طراحی و توسعه داده‌شده است. بیسفون در حال حاضر آخرین نسخه‌ی خود را با عنوان بیسفون پلاس عرضه کرده است.

ایتا:

پیام‌رسان ایرانی که در سال ۹۶ معرفی شد. این پیام‌رسان شباهت بسیاری به پیام‌رسان تلگرام دارد.

ساینا:

پیام‌رسان(مسنجر) ایرانی

 بنا به این گزارش لازم به ذکر است که سرورهای سروش داخل ایران است تا کارشناسان این محصول بتوانند امکان بهینه‌سازی سرورها و اپلیکیشن را با سرعت و امنیت بالاتری برای کاربران داخلی فراهم کنند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰:۵۲

شناسه خبر: 62181

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب