مسئول مراکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان لرستان منصوب شد

احسان قاسمی مقدم به‌عنوان مسئول مراکز رشد و مراکزهدایت و حمایت از تحقیقات علوم انسانی و تجربی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان، احسان قاسمی مقدم به‌عنوان مسئول مراکز رشد و مراکز هدایت و حمایت از تحقیقات علوم انسانی و تجربی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان منصوب شد.

وی در گفت‌وگو با این خبرگزاری با اشاره به اینکه لرستان داری پتانسیل‌های بالایی از نخبگان است  اظهارداشت: نخبگان بایستی مورد حمایت قرار بگیرند تا فکرها و ایده‌های خود را عملی کنند.

مسئول مراکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری لرستان بابیان اینکه نقش نخبگان هر جامعه در افتخار و استقلال آن کشور نقشی بارز است گفت: فناوری براثر خلاقیت و تلاش نخبگان یک کشور به وجود می‌آید و ترقی می‌کند و باعث ایجاد اشتغال، رفاه، سودآوری، رشد و جلوگیری از خروج ارز و حتی ورود ارز به کشور می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه مسئله مهاجرت نخبگان یک مسئله فرابخشی است تاکید کرد: حل این مسئله ابتدا باید به دلایل این مهاجرت پرداخت تا بتوان برای حل آن چاره‌اندیشی کرد.

 مسئول مراکز رشد سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری لرستان خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین عامل همان است که از دانش و ظرفیت این نخبگان به‌خوبی بهره برده شود و امکان شکوفایی آنان وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: نقاط ضعف، نیازمندی‌ها و مشکلات استان برای نخبگان باید موردبررسی و شناسایی قرار گیرد تا افرادی که توانایی به ثمر رسیدن ایده‌های خود رادارند حمایت شوند.

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹:۵۷

شناسه خبر: 62182

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب