معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمان :

حدود ۵۰ استاندارد شغلی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کرمان ارائه می‌شود

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه مراکز فنی و حرفه‌ای در سراسر استان بعد از ماه رمضان تا پایان تابستان آماده پذیرش جوانان و دانش‌آموزان هستند گفت: در استان کرمان حدود ۵۰ استاندارد شغلی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان افشین شهرکی با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به یک شغل پایدار آموزش استاندارد آن شغل است اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور شش هزار و 500 استاندارد شغلی دارد که در استان کرمان حدود 50 استاندارد در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه کسانی که به دنبال یک شغل پایدار هستند نیاز است مهارت‌های مربوط به این شغل را بدانند گفت: این مهارت‌ها، مهارت استفاده از ابزار و تجهیزات و توانایی‌هایی است که آن شغل نیاز دارد را شامل می‌شود.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سراسر استان آمادگی دارند تا جوانان با حضور در این مراکز با آموزش‌ها و دوره‌های ما آشنا شوند افزود: مراجعه حضوری و بازدید از کارگاه‌ها از نزدیک سبب می‌شود تا جوانان آینده شغلی خود را با دید باز انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه فصل تابستان قرار داریم گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سراسر استان با مشاغل و حرفه‌های موجود در این مراکز آشنا شده و برای انتخاب شغل خوب و مناسب در سال‌های آینده و در انتخاب درست آنها موثر باشد.

شهرکی عنوان کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سراسر استان بعد از ماه مبارک رمضان تا پایان تابستان آماده پذیرش جوانان و به ویژه دانش‌آموزان در دوره‌های تابستان هستند.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه کلاس‌های در تابستان متناسب با آن دوره آموزشی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود بیان کرد: برای دوره‌های تابستان کلاس‌های خاصی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/م

زمان انتشار: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶:۱۳

شناسه خبر: 64062

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب