حفیظی در نشست مسئولین علمی و پژوهشی نواحی مقاومت بسیج استان تهران مطرح کرد

استراتژی جدید دشمن و پیشتازی در عرصه اقتصادی با خلاء مقاومت نیروهای انقلابی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران با اشاره به برخی مشکلات و چالش های کنونی کشور، راه برون رفت از مشکلات کشور در حوزه اقتصادی را تحقق نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی دانست

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران در این نشست با اشاره به وضعیت کشور، راه برون رفت از مشکلات کشور در حوزه اقتصادی را تحقق نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی دانست و افزود مهمترین و موثرترین اقدام در این جهت پرداختن به اقتصاد دانش بنیان خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: تا به حال دشمن در عرصه های مختلفی در مواجهه با ملت ایران سیلی خورده و در همه این هجمه ها و چالش ها چه در حوزه جنگ سخت و چه در حوزه جنگ نرم و هجمه های فرهنگی، جریان انقلابی با حضور مقتدرانه دشمن را عقب رانده. اما در عرصه کنونی و مواجهه امروز با دشمن در حوزه اقتصاد متاسفانه دشمن به واسطه خلاء حضور نیروهای انقلابی بدون مانع پیش روی میکند. لذا ضرورت حضور در این عرصه و تحقق اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان از محورهایی است که باید مورد توجه جدی مجموعه بسیج قرار گیرد.

حفیظی افزود: راه اندازی مراکز رشد برای حمایت و هدایت نخبگان و مخترعین و همچنین فعالیت خانه نخبگان شهرستانی برای شناسایی و احصاء مشکلات و معضلات و تدبیر راهکارهای علمی و تخصصی برای رفع چالش ها از جمله اقداماتی است که باید در مجموعه علمی و پژوهشی به آن پرداخته شود.

این مقام مسئول در ادامه به برخی از ظرفیت ها و خدمات سازمان از جمله ارائه خدمات حمایتی به مخترعین، اعطای کسر خدمت به پروژه های علمی، برگزاری جشنواره های علمی، راه اندازی آموزشگاه های علمی و آموزشی در سطح شهرستان ها و دانشگاه های استان، امکان حضور نخبگان تحت حمایت سازمان در برنامه های صدا و سیما، کمک تخصصی به مدیران شهری، ارائه خدمات توانمندسازی در مراکز رشد و مراکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی اشاره کرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران در ادامه ضمن معرفی مدیران جدید این سازمان از انعقاد تفاهم نامه های همکاری با برخی از سازمان ها و نهادهای کشور در جهت تعامل با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خبر داد.

زمان انتشار: شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 68172

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
۰ مخالف          ۱ موافق
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴:۲۷

ای کاش آقایون در سازمان بسیج این رو میفهمیدن...

اشتراک گذاری مطالب