کارت هوشمند دانش‌آموزی طراحی می شود خبرگزاری علم و فناوری - کارت هوشمند دانش‌آموزی طراحی می شود
معاون وزیر آموزش و پرورش، در همایش مسئولان سنجش کشور مطرح کرد؛

کارت هوشمند دانش‌آموزی طراحی می شود

تمام نمرات و اطلاعات دیگر مربوط به دانش آموز با استفاده از این کارت، دانش آموز از ابتدا تحصیل خود، تا اتمام تحصیلات ثبت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی، عبدالرسول عمادی صبح امروز در همایش مسئولان سنجش کشور در تبریز که در باشگاه فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان، برگزار شد با اشاره به لو رفتن سوالات امتحانی در برخی از نقاط کشور و انتشار آن ها از فضای مجازی، اظهار داشت: این نقص باعث لطمه با اداره کل آموزش و پرورش می شد و توانستیم با الکترونیکی کردن سوالات، این ایراد را رفع کنیم.

وی افزود: اگر بتوانیم ایده اصلاح اوراق امتحانی به صورت الکتریکی را عملی کنیم، علاوه بر سهولت اصلاح اوراق، دقت و سرعت نیز بیشتر می شود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش از تشکیل بانك سؤالات امتحان نهايي در مركز سنجش خبر داد و گفت: طراحان سوال می توانند چهارچوب طراحی سوالات و بخش بندی کتاب را نیز رعایت کنند.

 

وی از طراحی  کارت هوشمند دانش‌آموزی نیز خبر داد و افزود: تمام نمرات و اطلاعات دیگر مربوط به دانش آموز با استفاده از این کارت، دانش آموز از ابتدا تحصیل خود، تا اتمام تحصیلات ثبت خواهد شد.

 

عمادی به سامانه امین اشاره کرد و گفت:این سامانه برای ارسال سوالات و نمرات، ثبت نمرات و تصحیح آن ها به صورت الکترونیکی کاربرد دارد که در راستای بخشی از اقدامات استاندارد سازی انجام گرفته است.

 

وی با تاکید بر دقت به طراحی و تصحیح سوالات و ارزشیابی پایانی، تصریح کرد: استاندارد هایی اعم از؛ اعلام نتایج ارسال و دریافت سوالات  پیش از این بسیار قدیمی بودند و باید توجه کرد که ارتقا آموزش باعث استاندارد سازی  می شود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره طرح نظارت جامع، ابرزا داشت: طرح نظارت جامع طرح ملی است و طبق آن سالانه بخشنامه ای به استان ها ارسال می شود.

 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳:۲۱

شناسه خبر: 71358

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
شهلا محمدی
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸:۳۵

سلام. سه ساله که کارت هوشمند دانش آموزی طراحی شده و استفاده داره میشه توی خیلی از مدارس کشور.

اشتراک گذاری مطالب