اربعین ظرفیت عظیم فرهنگی است

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام : اربعین ظرفیت عظیم فرهنگی است که امروز جامعه اسلامی را در برابر هجمه فرهنگی واکسینه می‌کند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد :حقیقت آن است که اربعین چون مغناطیسی همه دل‌ها را به خود مجذوب کرده است. اربعین، ظرفیت عظیم فرهنگی است که امروز جامعه اسلامی را در برابر هجمه فرهنگی واکسینه می‌کند، همچان‌که مقام معظم رهبری بر باشکوه برگزارکردن این راهپیمایی عظیم فرهنگی که بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان است، همیشه تأکید دارند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد برآمده از انقلاب هرساله همه سعی و تلاش خود را در برپایی باشکوه این مراسم به‌کار گرفته است. تشکیل ستاد اربعین در استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان و زمینه‌سازی برای حضور خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور بهره‌مندی از مواهب معنوی این سفر از آن جمله است به‌طوری که بیش از ۲۰ هزار دانشجو در این سفر معنوی شرکت کردند؛ البته باید خیل بسیاری را به این عدد اضافه کرد که خودجوش و در قالب کاروان‌های خانوادگی برای این سفر اعزام  شدند.

صدور بخشنامه از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای تسهیل حضور استادان و دانشجویان از دیگر اقدامات این دانشگاه بوده و در این بخشنامه حتی از اعطای وام دریغ نشده است.

در استان ایلام به عنوان دروازه عتبات عالیات، همه کارکنان دانشگاه خاصه همکاران عزیز در مرکز آموزشی مهران شبانه‌روز در خدمت زائران عزیز بوده و هستند. اختصاص پارکینگ به مساحت ۱۰ هکتار و ایجاد مهمان‌سرا در مرکز مهران و در اختیار قرارگرفتن استادسرای واحد ایلام با ظرفیت شبانه‌روزی ۲۲۰ نفر از دیگر خدمات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در این ایام بوده است.

راهبرد دیگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در کنار این اقدامات فراهم‌‌کردن بستر برای مشارکت دانشجویان در خدمت‌دهی به زائران است. ایجاد دو موکب در مهران با محوریت بسیج دانشجویی از دیگر خدمات این واحد دانشگاهی است. در این موکب‌ها روزانه از صدها تن از زائران پذیرایی می‌شود.

در کنار این اقدامات تشکیل کانون فرهنگی عتبات عالیات به‌منظور بهره‌گیری فرهنگی از این سرمایه عظیم از دیگر اقدامات انجام شده است. برپایی مسابقه فیلم صدثانیه و مسابقه عکس با موضوع اربعین رویکرد این کانون دانشجویی است.

 

زمان انتشار: جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱:۰۴

شناسه خبر: 72742

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب