آموزش مادران برای ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه خبرگزاری علم و فناوری - آموزش مادران برای ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ ھای مھم وزارت بھداشت است
مدیر شبکه بهداشت و درمان ماهشهر:

آموزش مادران برای ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ ھای مھم وزارت بھداشت است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر گفت: آموزش دادن مادران برای حفظ سلامت آنان و ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ ھای مھم وزارت بھداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، زایمان یک امر طبیعی است، اما با این وجود در تمام خانم های باردار روند زایمان یکسان نیست چرا که عوامل متعددی از جمله عوامل ذاتی و اکتسابی مانند برخی از بیماری ها می تواند سیر حاملگی را تغییر داده و باعث شوند زایمان به صورت غیرطبیعی انجام شود.

اما چند سالی است که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام زایمان طبیعی و تشویق مادران و خانواده ها به این امر اقداماتی صورت گرفته است.

آموزش دادن مادران برای حفظ سلامت آنان

در همین ارتباط دکتر محمدامین زرگر مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر توضیحاتی ارائه داد و اظهار کرد: ساماندھی مادران  پرخطر، کاھش میزان سزارین و بررسی عوارض شدیدی که در بارداری اتفاق می‌افتد از اھدافی ھستند که با ترویج زایمان طبیعی می توان به آنان دست یافت.

وی در ادامه بیان کرد: آموزش دادن مادران برای حفظ سلامت آنان و ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه ‌ھای مھم وزارت بھداشت است که خوشبختانه در طرح تحول نظام سلامت به طور جدی دنبال شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با اطلاع رسانی گسترده در سطح شهرستان کلیه مادران باردار مراجعه کننده به بخش خصوصی را جهت تشکیل پرونده بهداشتی به مراکز و پایگاه‌ های سلامت هدایت کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که انتظار می ‌رود نهایت دقت در زمینه ارائه خدمت به مادران باردار صورت گیرد، خاطرنشان کرد: آگاھی دادن به مادران در مورد انجام زایمان طبیعی باید به گونه ‌ای باشد که در راستای ارتقاء این ھدف باشد.

تشویق مادران به انجام زایمان طبیعی

زرگر در ادامه به برخی از اهداف اطلاع رسانی برای انجام زایمان طبیعی عنوان کرد: ایمدواریم با انجام این اقدامات ما شاھد رشد زایمان طبیعی و ترویج آن در سطح شھرستان ماهشهر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر برنامه ها برای تشویق به انجام زایمان طبیعی اشاره کرد و توضیحاتی در این زمینه ارائه داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر گفت: به همین منظور جلسات کمیته سلامت مادران و ترویج زایمان طبیعی برگزار می شود و راهکارهای در آن ارائه خواهد شد.

زرگر ادامه داد: این کمیته با حضور مدیر شبکه  این شھرستان، معاون درمان، معاون بھداشتی، مسئولان و مترون بیمارستان‌ های حاجیه نرگس معرفی، راه زینب (س)، نفت و امام موسی کاظم (ع) تامین اجتماعی و مسئولان سلامت خانواده و کارشناسان مادران ستاد مرکز بهداشت حضور می یابند.

انتهای پیام/   

زمان انتشار: سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰:۲۱

شناسه خبر: 72834

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب