در ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری لرستان :

کتاب کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا رونمایی شد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشورگفت: کتاب کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا جزء کارهای مدیریت دانش بوده است که در کارگروه پلاسما و لیزر طی جلسات مختلف بررسی شدو به این نتیجه رسیدیم که پلاسما را در حوزه و قسمت های مختلف هوافضا وارد کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان ،کتاب کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا، به تالیف مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور و پوریا رضا پور در ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری رونمایی شد.

 

مهدی  رحیمی  رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور اظهار داشت: کتاب کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا جزء کارهای مدیریت دانش بوده است که در  کارگروه پلاسما و لیزر طی جلسات مختلف بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم  که پلاسما را در حوزه و قسمت های مختلف  هوافضا  وارد کنیم.

 

وی با اشاره به  ترکیب پلاسما و هوا فضا خاطرنشان کرد: پلاسما یک  تکنولوژی های تک است و در اختیار کشور آمریکا و شوروی که همان روسیه سابق است و این مدیریت دانش اتفاق افتاد و توانستیم کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا را تکمیل کنیم که امروز مورد بهره برداری در جشنواره جهاد گران علم و فناوری قرار گرفت .

 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور خاطر نشان کرد: همین کتاب را در دستور کارهای فناورانه قرار داده ایم به حول و قوه الهی در حال حاضر نتایج از لحاظ کمی و کیفی درحوزه کاربرد پلاسما در کاهش نیروی مجوزهای مافوق صوت رو گرفته ایم و با موفقیت به اتمام  رسید.

 

رحیمی تصریح کرد: جلد اول دارای شاخه های آیرو دینامیک، دانش و سازه های فضایی و غیره موشکی است جلد یک تعریف کردیم الان در مرحله چاپ است و درادامه جلد های دیگری را ارائه خواهیم داد.

 

وی با اشاره به جایگاه لرستان در سطح کشور گفت: از عمده برنامه های که برای مخترعین و مبتکرین در نظر گرفته شده است؛ مراکز رشد، تحقیقات تجربی، نخبگان، خبر گزاری علم و فناوری و پایگاههای علمی پژوهشی در سطح کشور تعداد 600 پایگاه علمی پژوهشی و موقعت استان لرستان در بسیج علمی پژوهشی در پروژه های های تک جزء اولین استان های کشور هست که در زمینه حوزه پلاسما لیزر و کاربرد پلاسما در صنعت هوا فضا در حال انجام فعالیت می باشد.

 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶:۰۲

شناسه خبر: 73242

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۳ نظر
علی اکبرحسامی کیا
۰ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳:۱۹

آیاشماپروفسورمهران توکلی کشه راتائیدمیکنیدآیاایشان دانشمندهستندیاکلاه بردار

کامل جعفری
۱ مخالف          ۱ موافق
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵:۲۵

زنده باد ایران عزیز

کامل جعفری
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳:۴۸

افتخار میکنم به ایرانی بودنم به امید ایران مقتدر در کل ایران

اشتراک گذاری مطالب