حضور انجمن های علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در نم خبرگزاری علم و فناوری - حضور انجمن های علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در نمایشگاه جشنواره ملی حرکت

حضور انجمن های علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در نمایشگاه جشنواره ملی حرکت

روز دوشنبه ۶ آذرماه ۹۷ نمایشگاه جشنواره ملی حرکت نمایشگاه جشنواره ملی حرکت، در قالب ۱۰۵ غرفه، آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاههای برتر سراسر کشور را در رشته های علوم پایه، مهندسی، فناوری، علوم نوین، کشاورزی و صنعت با حضور منصور غلامی؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور و با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سالن حجاب دانشگاه اصفهان، افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناری ازکرمان؛ کاروان انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه شهید باهنرکرمان در یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت با ۳۱ اثر برگزیده از جشنواره داخلی حرکت شرکت نموده است.

دکتر منصور غلامی؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روز دوشنبه در آیین آغاز به کار یازدهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: این جشنواره از ۱۲ سال گذشته در وزارت علوم اجرا می شود و رویداد خوبی است که روز به روز کامل تر می شود.

وی تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه های کشور را با وجود همه مسائل و مسئولیت ها از اقدام های خوب وزارت علوم دانست و اظهار داشت: در هفته پژوهش امسال نیزبخش صنعت و بخش خصوصی که طالب ایده های نو هستند حضور پررنگ تری خواهند داشت.

دکتر غلامی افزود:همچنین استقبال محققان خارجی از این جشنواره نشان می دهد که آنها به این قبیل رویدادها اطمینان و اعتماد دارند و حاضرند با حضور در آن در کنار دانشجویان ایرانی دستاوردهای علمی خود را ارائه کنند و کشور ما را امن و مطمئن می دانند.

وی در ادامه افزود: فعالیت های پژوهشی از اواخر دهه ۷۰ به شکل انتشار مقاله، اجرای طرح های پژوهشی و ایجاد موسسه های تحقیقاتی در دانشگاه های کشورمان شکل می گرفت اما از اواخر دهه ۸۰ به سمت کاربست دانش، تولید فناوری و تشکیل شرکت های  دانش بنیان می رود. اما با وجود محدودیت ها و مشکلاتی که در مقابل بخش تولیدی و صنعتی وجود دارد توجه و استفاده از فناوری در بین آنها افزایش یافته، و این فرصتی برای دانشگاه ها و جامعه علمی کشورمان برای خدمت و حل مسائل کشور است.

 

و گفتنی است ، توسعه هم افزایی علمی، ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است.برپایی نمایشگاه، ایجاد تالارهای گفت و گو، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشکیل کارگروه های گوناگون از برنامه های این جشنواره است و حدود ۹ هزار انجمن علمی و ۴۰ اتحادیه انجمن های دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند.

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶:۵۱

شناسه خبر: 73296

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب