دانشگاه آزاد خرم آباد در رتبه بندی جهانی، هم ردی خبرگزاری علم و فناوری - دانشگاه آزاد خرم آباد در رتبه بندی جهانی، هم ردیف با دانشگاه های تراز اول است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد:

دانشگاه آزاد خرم آباد در رتبه بندی جهانی، هم ردیف با دانشگاه های تراز اول است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد گفت: دانشگاه آزاد درکنار آموزش به امور پژوهشی پرداخته است و در رتبه بندی جهانی، هم ردیف با دانشگاه های تراز اول قرار گرفته است.

سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری از لرستان، اظهار داشت: در خصوص راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی و دستاوردهایی که در طی این چند دهه داشته خوشبختانه ما در ادارات و ارگان ها و دستگاه های مختلف خروجی دانشگاه را دوشادوش سایر تفاهم نامه ­های آموزشی عالی می­بینیم.

 

 وی افزود: دانشگاه آزاد با توجه به وضعیتی که امروزه در طی چند سال اخیر پیدا کرده است درکنار آموزش به امور پژوهشی پرداخته است و در رتبه بندی جهانی هم­ردیف با دانشگاه های تراز اول صنعتی شریف و دانشگاه تهران قرار گرفته است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد عنوان کرد: دستاودهای دانشجویان در پژوهش، فرهنگی و آموزش ارتقاء پیدا کرده است.

 

بهاروندگفت: محور اصلی تعلیم و تربیت بحث آموزش است و در دانشگاه آزاد پیشرفت خوبی حاصل  شده است که  از لحاظ کمی و کیفی دارای پیشرفت حائز اهمیت است.

 

وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان حدود 22 هزار دانشجو از مقاطع کاردانی تا دکتری مشغول به تحصیل می باشد که  10 هزار دانشجوی آن در واحد خرم آباد ایفای نقش می نمایند.

 

وی افزود:مرکز زاغه، الشتر، نورآباد، کوهدشت، پلدختر و ازنا از مراکز تحت پوشش خرم آباد هستند و با حدود 170 هیت علمی به دانشجویان سرویس دهی می نمایند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد با اشاره به اینکه در دانشگاه بالغ بر 60  رشته کارشناسی ارشد و 30 رشته دکتری وجود دارد تصریح کرد: دانشگاه دارای مرکز رشد می­باشد که در آبان سال 95 تاسیس شده و در قالب 3 شرکت دانش محور مشغول به کار است.

 

وی افزود: یک ماشین هیبریدی اسپیکو توسط خانم دکتر هاجر باقری طولابی تولید شده است که در آینده نزدیک در بحث تجاری سازی اقداماتی انجام خواهد شد.

 

بهاروند گفت: از ویژگی های این ماشین این است که توسط نیروی خورشید و باد کار می کند و در چند مسابقه ملی و بین المللی مقام کسب کرده است بعنوان خبر هفته پژوهش به اطلاع می­رساند برای اولین بار در دنیا سطل زباله ای با قابلیت تفکیک زباله بصورت خودکار توسط پژوهشگران و اعضای هیئت علمی برق دانشگاه آزاد و با همکاری دانشجویان تولید شده است. که جزئیات آن در آینده نزدیک به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶:۵۵

شناسه خبر: 74540

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب