همزمان با هفته پژوهش

شهید محمد عذاری در اهواز تجلیل می شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان به منظور استفاده از فضای معنوی خانه شهدا به زودی نیز به دیدار یکی دیگر از خانواده های معظم شهدای والامقام ۳۱ شهریور ماه به نام مهندس شهید محمد عذاری می رویم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان چند برنامه برای هفته پژوهش و فناوری اجرا کرد که یکی از برنامه ها دیدار با خانواده مهندس شهید محمد عذاری از شهدای عملیات تروریستی 31 شهربور ماه اهواز است.

در همین ارتباط عبدالله بابااحمدیان، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: در ابتدا به روح پرفتوح شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای استان خوزستان، شهدای حله و شهدای 31 شهریور ماه عملیات تروریستی اهواز درود می فرستم و یادشان را گرامی می دارم.

وی افزود: یکی از برنامه های فرهنگی و مهم سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گرامیداشت یاد و خاطره شهدا است که در این راستا به مناسبت های گوناگون برنامه ریزی هایی انجام شده است.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در همین ارتباط توضیح داد: یکی از مهمترین هدف های ما از اجرای این برنامه ها آشنا شدن با زندگی شهدای عزیز است که در همین راستا به دیدار خانواده های معظم شهدای حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز می رویم زیرا تعداد زیادی از آنها از جوانان تحصیل کرده دانشگاهی هستند.

وی درس گرفتن از ایثار و فداکاری شهدای والامقام و والدین آنها از دیگر اهداف اجرای این برنامه های معنوی از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با الگو قرار دادن زندگی شهیدان در مسیر آنها گام برداریم.

بابا احمدیان اظهار کرد: در نخستین دیدار با خانواده های معظم شهدای حادثه تروریستی اهواز با خانواده سرباز شهید سعید کریمی در منطقه سپیدار اهواز انجام شد که خیلی تاثیرگذار و معنوی بود.

وی در ادامه به معرفی شهید سعید کریمی پرداخت و عنوان کرد: این شهید عزیز در سال 1375 به عنوان دومین فرزند خانواده خود در شهرستان شهیدپرور مسجدسلیمان به دنیا آمد که تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و پس ازآن برای ادامه تحصیل در دانشکده فنی شهدا در شهرستان اهواز پذیرفته و در رشته کاردانی متالوژی فارغ التحصیل شد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان خاطرنشان کرد: پس از فارغ التحصیل شدن به خدمت سربازی رفت و در سپاه حضرت ولیعصر(عج) مشغول خدمت بود که در صبح روز شنبه 31 شهریور ماه سال 1397 به همراه جمعی دیگری از هموطنان توسط تروریست ها به شهادت رسید.

وی یادآور شد: به منظور استفاده از فضای معنوی خانه شهدا به زودی نیز به دیدار یکی دیگر از خانواده های معظم شهدای والامقام 31 شهریور ماه به نام مهندس شهید محمد عذاری می رویم.

بابا احمدیان در ادامه به معرفی سرباز شهید محمد عذاری پرداخت و بیان کرد: این شهید عزیز در روز ششم دی سال 1372 در اهواز دیده به جهان گشود و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم پشت سر نهاد و پس از آن به دانشگاه رفت.

وی اضافه کرد: این جوان اهوازی به منظور کسب مدارج عالی علمی خود مدرک کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار خود را از دانشگاه آزاد سوسنگرد دریافت کرد و سپس کارشناسی را در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز ادامه داد و فارغ التحصیل شد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان ادامه داد: پس از فارغ التحصیل شدن این جوان اهوازی به خدمت سربازی اعزام شد و در سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان مشغول گذراندن خدمت بود که در رژه نیروهای مسلح روز شنبه ۳۱ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس حضور یافت که هدف تیر کین تروریست های کوردل قرار گرفت و مظلومانه به شهادت رسید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷:۰۰

شناسه خبر: 74789

مطالب مرتبط :
شهید سید خلیل هاشمی‌ فر

آشنایی با شهدای نخبه خوزستان/۱

دانشجوی نخبه ای که اساتید را به چالش می کشید/ دریافت نمره ۲۰ در پروژه پایانی مقطع کارشناسی

برای بنده خیلی جالب است پیگیری مسائل و قضایای علمی توسط شهید هاشمی فر بود زیرا خیلی جاها در مسائل علمی مرا به چالش می کشید و آنقدر سوالات علمی می پرسید که در گنجایش اطلاعات من نبود.

شهدای ۳۱ شهریور

به همت جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد

ابتکاری برای بزرگداشت شهیدان در ایام کرونا/برگزاری طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران

همزمان با ایام شیوع کرونا طرح ختم مجازی قرآن کریم به نیابت از شهدای ایران توسط جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد.

دستگاه میكروپمپ بومی تزریق مواد افزایه

برای نخستین بار در کشور

دستگاه میكروپمپ بومی تزریق مواد افزایه در اهواز ساخته شد + عکس

برای نخستین بار در کشور دستگاه میكروپمپ بومی تزریق مواد افزایه مخترع بسیجی عضو سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در اهواز ساخته شد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

باگشت شهدای تازه تفحص شده

علم و فناوری گزارش می دهد

پرواز ۱۹۲ کبوتر خونین بال در آسمان ایران/ مبتکران آزادی از شلمچه به کشور بازگشتند+عکس

پیکر پاک و مطهر ۱۹۲ شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس به خاک وطن بازگشت.

غیزانیه

دانشجویان اهوازی:

اسامی روستاهای آبرسانی شده در غزانیه اعلام شود

اسامی روستاهایی که در فاز اول، آبرسانی به آنها صورت گرفته است را اعلام بفرمایید تا با حضور میدانی جنبش دانشجویی و فعالین رسانه، خدمات صورت گرفته به افکار عمومی نشان داده شود.

مهارت آموزی در فنی و حرفه ای

فرماندار مسجدسلیمان مطرح کرد

حمایت از مهارت آموزان فنی و حرفه ای در مسجدسلیمان

فرماندار شهرستان مسجدسلیمان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت فرزندان مسجدسلیمان به شهرهای دیگر مهارت های فنی و حرفه ای را مورد حمایت قرار می دهیم.

مسجدسلیمان

سرپرست آموزش و پرورش مسجدسلیمان عنوان کرد

راه اندازی دانشگاه فرهنگیان گام مثبتی برای ایجاد امید در مسجدسلیمان

سرپرست آموزش و پرورش مسجدسلیمان گفت: امیدواریم با راه اندازی دانشگاه فرهنگیان گام مثبت و موثری در ایجاد فضای امید در شهرستان مسجدسلیمان برداشته شود.

مسجدسلیمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان:

مسجدسلیمان نخبگان زیادی را به کشور معرفی کرد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خوزستان با تاکید بر این نکته که مسجدسلیمان نخبگان زیادی را به کشور معرفی کرده است، یادآور شد: با اینکه نخستین چاه نفت خاورمیانه در این شهرستان قرار دارد ولی متاسفانه نتوانسته است جایگاه خود را آن طور که شایسته است به دست بیاورد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب