ساحل غربی بندرعباس، آلوده ترین ساحل این شهر است/ ف خبرگزاری علم و فناوری - ساحل غربی بندرعباس، آلوده ترین ساحل این شهر است/ فاضلاب برخی اماکن بدون هیچگونه تصفیه ای به دریا می ریزد
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

ساحل غربی بندرعباس، آلوده ترین ساحل این شهر است/ فاضلاب برخی اماکن بدون هیچگونه تصفیه ای به دریا می ریزد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: به دلیل ورود فاضلاب و پساب به ساحل بندرعباس، ساحل این شهر آلوده و نامناسب است، اما شدت این آلودگی در ساحل غربی بندرعباس و محله سورو بسیار بالاست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، آبتین امیری ظهر امروز در نودمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: فاضلاب مجتمع های مسکونی در غرب بندرعباس بدون هیچگونه نظارت و تصفیه ای به  دریا می ریزد و سلامت مردم را تهدید می کند، این درحالیست که این مجتمع های مسکونی زیرنظر برخی دستگاههای بندری و نظامی قرار دارند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه آلودگی ساحل و به خطر افتادن سلامت شهروندان چیزی نیست که به سادگی از آن چشم پوشی کرد، خاطرنشان کرد: معلوم نیست دستگاههای مرتبط با این مجتمع ها چگونه تاکنون نسبت به آلودگی‌ها مستمر دریا در غرب شهر بندرعباس بی تفاوت بوده اند و اقدامی برای جلو گیری و مهار فاضلاب خام انجام نداده اند.

امیری افزود:سلامت عمومی جزیی از حقوق عمومی مردم محسوب می شود و دادستانی می تواند به این موضوع ورود کند ودستگاههای آلوده کننده دریا را ملزم به پاسخگویی و رعایت قانونی بهداشت و سلامت شهر نماید ،فاجعه اینجاست که بواسطه آلودگی دریا توسط فاضلاب خام ، انواع آلودگی ها از طریق مصرف ماهی و آبزیان وارد چرخه غذایی مردم می شود.

به گفته وی، برای سلامت شهری و نجات ساحل از فاضلاب نمی توان همه مسوولیت ها را به گردن یک دستگاه انداخت، بلکه همه دستگاهها بایستی کار خود را به درستی انجام دهند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص اقدامات شورای شهر برای برطرف کردن مشکل فاضلاب شهری ادامه داد: گفت و گو با دستگاههای مرتبط آغاز شده و امیدواریم با همکاری این دستگاهها بتوان به طرق ممکن جلوی ورود فاضلاب خام را به دریا گرفت، از طرفی آماده همکاری با اداره آب و فاضلاب در سطوح مختلف برای گسترش شبکه فاضلاب شهری بوده و در حال انجام مقدمات این کار هستیم.

امیری همچنین با اشاره به واگذاری ساحل شرق بندرعباس به مزارع پرورش میگو تصریح کرد: این واگذاری در سالهای گذشته صورت گرفته که در ایجاد آلودگی بالقوه برای ساحل شهر بندرعباس نقش مهمی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسوولین سابق دستگاههای صادرکننده مجوز در خصوص این فاجعه زیست محیطی بایستی پاسخگو باشند و برای جابجایی هر چه سریعتر این مزارع تدابیر لازم اندیشیده شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 74840

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
طناب ایران
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳:۴۵

ممنون از اطلاعات مفید سایتتون اخبار به روز و توضیحات جامع طناب

اشتراک گذاری مطالب