تولید و توسعه علم مرهون پژوهش نخبگان است

تولید و توسعه علم و دستیابی به فناوری برای ارتقاء جایگاه علمی کشور و کسب ثروت به‌منظور بهبود وضع زندگی مردم و رفاه عمومی، مرهون مطالعه و پژوهش نخبگان، دانشمندان، محققان و فناوران دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مراکز دولتی و غیردولتی است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لرستان: امروزه پژوهش، نقل هر محفل دانشگاهی شده است همه از پژوهش و ارج‌وقرب پژوهشگران نزد اهل‌فن می‌گویند و آمار مقالات منتشر شده و ارزآوری‌های حاصل از پژوهش و ... که همه و همه به‌صورت نمادین در یک هفته جمع شده ­اند تا همه ما به یادآوریم که پژوهش و پژوهشگر چه خدماتی به بدنه اجتماعی جامعه ارائه می­ دهند.

 

 

اگر همه مسئولین دانشگاه به‌اندازه کافی حمایت مؤثری در امر پژوهش داشته باشند؛ کشور از لحاظ علمی شکوفا خواهد شد.

در هفته‌ای که به مناسب هفته پژوهش و فناوری گذشت مراکز تحقیقاتی، دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها در نمایشگاه هفته پژوهش که در دانشگاه لرستان برگزار شد، شرکت نمودند و هدف، تشویق و ترغیب پژوهشگران برای دستاوردهای بیشتر، تولید علم و فناوری بوده است.

در این رویکرد ارتباط بین خریداران و فناوران افزایش پیدا کرده و این امر به تولید ثروت منجر خواهد شد.

تولید و توسعه علم و دستیابی به فناوری برای ارتقاء جایگاه علمی کشور و کسب ثروت به‌منظور بهبود وضع زندگی مردم و رفاه عمومی، مرهون مطالعه و پژوهش نخبگان، دانشمندان، محققان و فناوران دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مراکز دولتی و غیردولتی است.

هفته پژوهش و فناوری، فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری فراهم می‌آورد تا کلیه ذینفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود برای آینده، برنامه‌ریزی و اقدامات بهتر و مهم‌تری را در دستور کار خود قرار دهند.

زمان انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶:۱۸

شناسه خبر: 74862

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب