با حضور جمعی از مسئولان

کتاب شهریاران شهر در اهواز رونمایی شد

با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از مسئولان شهری و استانی کتاب شهریاران شهر در اهواز رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، با حضور اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان شهری و استانی کتاب شهریاران شهر در اهواز رونمایی شد.

در این برنامه که در تالار استاد شهید علی جمال پور برگزار شد منصور کتاتباف شهردار اهواز و عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر این کلانشهر حضور داشتند.

کتاب شهریاران شهر، خاطرات شهرداران سابق اهواز را در خود جای داده است تا از تجربات آنها استفاده شود.

تالیف کتاب شهریاران شهر فرصتی شد تا شهرداران پیشین اهواز گرد هم آیند و در تالار شهر خاطرات اهواز در دوران جنگ تحمیلی و چگونگی مدیریت یک شهر جنگی را بیان کنند.

در این برنامه که چند تن از شهرداران پس از انقلاب حضور داشتند، نجف ‌علی طباطبایی نخستین شهردار اهواز پس از پیروزی انقلاب  اسلامی اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است که این سخن شاید زیباترین جمله بیان شده در مورد خوزستان باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: باید خوزستانی ‌ها و به ویژه اهوازی ‌ها به خاطر اینکه امام(ره) چنین سخنی درمورد این استان فرمودند بر خود ببالند.

طباطبایی در ادامه به چگونگی منصوب شدن خود به عنوان نخستین شهردار اهواز پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز کارکنان و مدیران شهرداری اهواز در حال اعتصاب بودند که نماینده امام(ره) در خوزستان، برای خارج کردن پرسنل شهرداری اهواز از حالت اعتصاب، از من خواستند شهردار اهواز شوم اما من تا آن زمان کار اجرایی انجام نداده بودم.

وی اضافه کرد: نماینده امام(ره) حکم شهردار شدن من را صادر کردند اما من منتظر صلاحدید امام(ره) ماندم که از طرف ایشان نیز به عنوان شهردار اهواز منصوب شدم.

نخستین شهردار اهواز پس از انقلاب اسلامی با تاکید بر این نکته که در آن زمان بیشتر کارگران و کارمندانی که با ما همکاری داشتند تا پاسی از شب کار می‌کردند، تصریح کرد: هنگامی که مردم مشاهده می‌کردند چگونه برای کار تلاش می‌شود برای پرداخت عوارض نوسازی صف می‌کشیدند و این کار را انجام می دادند.

طباطبایی با اشاره به اینکه دو چیز برای یک مدیر بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: مدیر باید تقوا و تواضع داشته باشد.

توجه به تجربیات گذشتگان، ریشه علمی دارد

همچنین در این برنامه عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر اهواز نیز در سخنانی به محتوای کتاب شهریاران شهر اشاره کرد و گفت: این کتاب گنجینه ارزشمندی از تجربیات و خاطرات شهرداران اهواز است که در ادوار مختلف برای شهرداری و شهر اهواز زحمت کشیدند.

وی تاکید کرد: باید با مطالعه این کتاب و بهره مندی از همه ی آزمون و خطاهای گذشتگان عبرت گرفته و از آنها برای ادامه راه مدد بگیریم.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه توجه به تجربیات گذشتگان، ریشه علمی دارد، خاطرنشان کرد: این تجربیات در توسعه نقش موثری را ایفا می کند. باید از اقدامات پیشینیان بهره ببریم تا دچار آزمون و خطاهای هزینه بر و زمان بر نشویم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 74871

مطالب مرتبط :
شورای شهر اهواز

سیاوش محمودی رئیس شورای شهر اهواز شد

در نخستین جلسه دوره جدید سیاوش محمودی به عنوان رئیس شورای شهر اهواز انتخاب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب