از امروز ۱۴۳ روستای دورافتاده دیگر استان تحت پوشش خبرگزاری علم و فناوری - از امروز ۱۴۳ روستای دورافتاده دیگر استان تحت پوشش ایرانسل قرار گرفت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان:

از امروز ۱۴۳ روستای دورافتاده دیگر استان تحت پوشش ایرانسل قرار گرفت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از برقراری ارتباطات در ۱۴۳ روستای دورافتاده استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، مهدی عسکری زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان عصر امروز در یک نشست خبری گفت: با حمایت وزیر ارتباطات و با عنایت به ایجاد، توسعه و ارتقاء شبکه ارتباطی اپراتور تلفن همراه با عملیاتی شدن رومینگ شرکت ارتباطات کوه نور (نورتل) به ایرانسل سرویس ارتباطی تلفن همراه ایرانسل در 143 روستای دور افتاده دیگر استان برقرار شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: در راستای تامین پوشش اپراتورهای تلفن همراه در نقاط روستایی و کمتر توسعه یافته استان به منظور کاهش شکاف دیجیتالی، با استفاده از زیرساخت های الکترونیکی ایجاد شده و 128 سایت های مخابراتی منصوب به شرکت ارتباطی کوه نور (نورتل)، در حال حاضر امکان دسترسی به شبکه ارتباطی از طریق برقراری سرویس رومینگ شرکت ایرانسل بر روی تجهیزات شبکه ارتباطی کوه نور در 142 روستای دورافتاده استان میسر شد.

 عسکری زاده تصریح نمود: با توجه به برقراری رومینگ شرکت ارتباطی کوه نور (نورتل) از امروز 143 روستا به تعداد روستاهای دارای پوشش ارتباطی تلفن همراه ایرانسل اضافه گردید.

وی با اشاره به رشد ارتباطات در روستاهای استان تصریح کرد : از تعداد 143 روستای مذکور 23 روستای شهرستان بندرعباس، 23 روستای حاجی آباد، 75 روستا در بشاگرد،  2 روستا در شهرستان بندرلنگه، 4 روستا در شهرستان جاسک، در شهرستان رودان 3 روستا، جزیره قشم 3 روستا، و 10 روستا در شهرستان میناب از دسترسی به خدمات ارتباطی ایرانسل بهره مند شدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه ضمن تقدیر از حمایت و نگاه ویژه وزیر ارتباطات از توسعه ارتباطات روستایی خاطر نشان نمود: در این راستا اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یکی از اولویت ها و اهداف خود را ارتقا سطح دسترسی روستاییان به خدمات ارتباطی قرار داده است به دلیل این که توسعه ارتباطات روستایی موجب پیشرفت و ارتقای اقتصادی روستاها خواهد شد.

عسکری زاده ابراز امیدواری نمود :با حمایت وزارت ارتباطات جهت عملیاتی شدن برنامه ها و اهداف پیش بینی شده توسعه همه جانبه روستاهای استان در زمینه دسترسی همگانی به خدمات ارتباطی میسر شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲:۰۵

شناسه خبر: 75011

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محمد شب خیز
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲:۱۹

کار بسیار خوبی ولی انشاالله مدیراندبتوانند کارهای زیر ساخت برای اینترنت پرسرعت انجام بدندممنون میشیم

اشتراک گذاری مطالب