سرانجام کارتن خواب های شیراز چه می شود؟(بیربط به م خبرگزاری علم و فناوری - سرانجام کارتن خواب های شیراز چه می شود؟(بیربط به موضوعات علمی)
خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

سرانجام کارتن خواب های شیراز چه می شود؟(بیربط به موضوعات علمی)

طی یکی دو روز گذشته در اثر مرگ یکی دو کارتن خواب مطالبه گری عمومی در شهر شیراز برای اسکان و احداث گرمخانه هایی برای آن ها به کف جامعه رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ طی یکی دو روز گذشته در اثر مرگ یکی دو کارتن خواب مطالبه گری عمومی در شهر شیراز برای اسکان و احداث گرمخانه هایی برای آن ها به کف جامعه رسیده است.

 

گزارش مرگ دو کارتن خواب طی روزهای اخیر

این موضوع کاربران فضای مجازی همچنین خبرنگاران این شهر را متأثر کرده و هرکدام به نحوی با نوشتن یادداشت و راه‌اندازی کمپین احداث گرمخانه خواهان پیشگیری از فوت زنان کارتن‌خواب در این روزها و ماه‌های سرد سال شدند.

در این خصوص علیرضا خلیلی، مسئول روابط عمومی پزشکی قانونی فارس گفت: زنی 50 ساله مشهور به فریبا اهل کردستان و ساکن شیراز بوده که علت فوت آن در دست بررسی است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: : ساعت 6 صبح روز 9 دی‌ماه نزدیک به بازارچه فیل و جنب هتل پرهامی زنی 45 ساله به نام گل‌بس فوت‌شده است.

 

مرگ «گل بس» بر اثر اُوِردُوز

معاون شهردار شیراز نیز پیرامون مرگ یک زن کارتن خواب که گفته می شد بر اثر سرمازدگی بوده، عنوان کرد: خانمی با اسم «گل بس» بر اساس مستندات بر اثر اُوِردُوز فوت کرده و این فوت در اثر سرما نبوده است.

محمدحسن پور ادامه داد: فرد متوفی 60 مرتبه جمع آوری، 7 بار انتقال به کمپ، 2 دفعه زندان، یک دفعه معرفی به سازمان پایانه بارهای دی آی سی و همچنین یک مرتبه واحد مشاور دریافت کرده است.

معاون شهردار شیراز با اظهار اینکه تعداد زیاد از معتادان متعلق به استان فارس نیستند، گفت: این افراد باید در استان های خود درمان شوند.

وی از افتتاح گرمخانه و انتقال معتادان به آنجا از شامگاه جمعه 14 دی ماه 97 خبر داد و گفت: این موضوع در شب اتفاق می افتد.

 

زنان؛ ده درصد آسیب دیدگان اجتماعی

مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر حدود هزار آسیب دیده اجتماعی در کلانشهر شیراز وجود دارد که 10 درصد از آنها زنان هستند، از آماده بودن ساختمان مرکز ماده 16 و تجهیز کامل آن خبر داد و گفت: علوم پزشکی تائیدیه لازم برای بازگشایی را داده اما به دلیل مشکلات و کمبود اعتباری این اتفاق هنوز نیفتاده است.

آفرینی اذعان داشت: بیمارانی وجود دارند که در شرایط سختی به سر می برند و بیماری های خاصی چون عفونت های شدید دارند که علوم پزشکی از پذیرش این ها اجتناب می کند و علت این موضوع بیمه نبودن این معتادان است که البته در حال پیگیری برای بیمه این افراد هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون بودجه ای از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دریافت کرده اید یا خیر، تصریح کرد: از نوروز 97 تاکنون در  هیچ بودجه ای دریافت نکرده ایم.

آفرینی با اعلام اینکه شهرداری در حوزه معتادان متجاهر وظیفه ای ندارد علت این موضوع را مرز مشترک بین تکدی گری، کودکان کار و معتادان متجاهر دانست و اذعان داشت: شهرداری در اين بخش ورود كرده و رويكردهاي اساسي مرتبط با اين بخش را دنبال می کند.

 

گزارش: محمد صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 75066

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب