دانش آموز کرمانشاهی:

 نابغه محاسبات ذهنی و چرتکه ای UCMAS جهان شد

کیانا عبدالهی فر نابغه محاسبات ذهنی و چرتکه ای UCMAS جهان شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، به مناسبت کسب مقام اول جهانی محاسبات ذهنی UCMAS 2018 با کیانا عبدالهی فر، نماینده حقوقی UCMAS استان کرمانشاه مهندس مریم آزادیان و پدر کیانا عبدالهی فر سامان عبدالهی فر مصاحبه ای برگزار نمودیم .
درخشش نام ایران با کسب جایگاه نخست جهان در بیست و سومین مسابقات محاسبات ذهنی جهانی UCMAS در نهم و دهم دسامبر ۲۰۱۸ در کشور مالزی بین ۴۳ کشور و ۳۰۰۰ شرکت کننده و قرار گرفتن در قله ی محاسبات ذهنی جهان، بار دیگر توانایی های ایرانیان را در عرصه بین المللی به اثبات رساند.
*سهم استان کرمانشاه در این مسابقات چگونه بوده است؟
در مسابقات جهانی UCMAS آموزان کشور ایران در کنار سایر کشورها در سطح ده گانه با پاسخ صحیح به ۲۰۰ سوال در مدت زمان ۸ دقیقه، برای سومین سال پیاپی ، حائز رتبه اول جهان شدند و سهم استان کرمانشاه در این افتخارآفرینی تیمی کشور ایران، یک رتبه نخست جهان توسط کیانا عبدالهی فر، UCMAS آموز شهرستان مرزی و محروم پاوه می باشد.
* چه تعداد کشور عضو UCMAS هستند؟
حدود ۸۰ کشور جهان از جمله کانادا، امریکا، استرالیا، انگلستان، اسپانیا، مالزی، ایران، سنگاپور چین، ژاپن ، روسیه ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و … عضو موسسه بین المللی UCMAS هستند .
* مبدع و مخترع این سیستم نوآورانه کیست؟
سیستم محاسبات ذهنیUCMAS توسط پروفسور دینوونگ در سال ۱۹۹۳ پایه گذاری شد و هم اکنون ۸۰ کشور جهان با تعداد ۵/۲ میلیون
UCMAS آموز بین سنین ۵ تا ۱۳ سال عضو این آکادمی جهانی با پشتوانه پژوهشی و علمی هستند.
* UCMAS چیست؟
UCMAS مخفف
Universal concept of mental account system
یعنی سیستم محاسبات ذهنی ریاضی جهانی .
UCMAS یعنی طرح ، توسعه و محاسبات ذهنی با استفاده از ابزار چرتکه .
UCMAS یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودکان است که در سال ۱۹۹۳ توسط پروفسور دینو ونگ در کشور مالزی ابداع گردید.
این برنامه با استفاده از تلفیق ابزار باستانی به نام چرتکه ( سوربان ) و یک روش محاسبه نوآورانه آموزشی می تواند توسعه کل مغز یا به عبارتی توسعه نیمکره چپ و نیمکره راست مغز را به طور همزمان فراهم نماید.
* سن پذیرش در آکادمی UCMAS
چند سال است؟

UCMAS آموزان در سنین ۵ تا ۱۳ سال فرصت دارند با این روش ظرفیت ذهن خود را توسعه دهند.
* نحوه آموزش در سیستم محاسبات ذهنی UCMAS چگونه است؟
نماینده حقوقی UCMAS مهندس آزادیان گفت: همزمان با آموزش ریاضیات چرتکه ای و با تمرین و آموزش های مخصوص چرتکه در ذهن دانش آموزان تصویرسازی می گردد و به تدریج دانش آموزان قادر می گردند که محاسبات را به طور ذهنی ( با استفاده از چرتکه مجازی ) انجام دهند.
وی با بیان اینکه این کودکان قادرند محاسبات پیچیده ریاضی شامل جمع، تفریق و ضرب و تقسیم را انجام دهند و قابل ذکر است کهUCMAS تنها آکادمی می باشد که با ابزار چرتکه قادر است توان، جذر ، محاسبات اعداد اعشار را به UCMAS آموزان آموزش دهند و این فراگیران، محاسبات را در کسری از ثانیه با توجه و تمرکز ویژه محاسبه می نمایند.
*UCMAS از چه سالی وارد کرمانشاه شده است و در چه شهرستان هایی شعبه دارد؟
UCMAS از سال ۱۳۹۰ وارد ایران شده است و از سال ۱۳۹۲وارد استان کرمانشاه گردیده و هم اکنون در شهرستان های جوانرود، روانسر، پاوه، صحنه، کنگاور، ثلاث باباجانی، سنقر و اسلام آباد غرب نمایندگی دارد.
موسسه بین المللی UCMAS تا چه حد استاندارد است؟
موسسه بین المللی UCMAS افتخار دارد که عضو فعال انجمن حساب ذهنی و چرتکه ای (zmusan) بوده و دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می باشد و توانسته است در کتاب رکورد مالزی ثبت شود و گواهینامه دریافت نماید.
* مزایای آموزش طرح توسعه و محاسبات ذهنی UCMAS چیست؟
مهندس آزادیان گفت: مزایای آموزش برنامه UCMAS جهت افزایش حافظه و تقویت ذهن می باشد که هماهنگی دو نیمکره راست و چپ مغز باعث بالا رفتن قدرت یادگیری:
– افزایش اعتماد به نفس
– هوشیاری و نمایش خلاقیت در حل مسائل
– تمرکز
– مدیریت زمان ( سرعت عمل در تمام کارهای روزمره )
– قدرت تفکر در فراگیران و خلاقیت و بهبود حافظه
– تکنیک تند نویسی
– تکنیک شنیداری
– توانایی حل مواجهه با مسائل و مشکلات، مدیریت بحران و تصمیم گیری ها را آموزش می دهند.
– و …
وی خاطر نشان کرد: این افراد با این توانایی های ذهنی ، قطعا مدیران و رهبران فردا خواهند بود.
بیوگرافی کیانا عبدالهی فر
نابغه محاسبات ذهنی و چرتکه ای UCMAS جهان :
من کیانا عبدالهی فر متولد ۱۷/۱۰/۸۵ و ۱۲ ساله هستم و کلاس ششم ابتدایی مدرسه حضرت زینب شهر پاوه مشغول تحصیل می باشم .
من با شرکت در کلاس های محاسبات ذهنی و چرتکه ای UCMAS به این باور رسیدم که برای نابغه شدن، نبوغ نیاز نیست، بلکه با آموزش صحیح و هدفمند محاسبات ذهنی و چرتکه ای UCMAS می توانیم به این باور برسیم
به طوری که من با شرکت در این کلاسها ذهنم خیلی فعال تر و پویا تر از قبل شده و قدرت خلاقیت و حل مساله را حتی در مسائل شخصی و روزمره خودم کاملا متوجه می شوم .
زمانی که تمرینات را شروع کردم و تازه وارد آکادمی UCMAS شده بودم بچه های سطح بالا را که می دیدم با خودم فکر می کردم مگر می شود یک آدم بتواند این محاسبات را این چنین دقیق و سریع انجام بدهند و فکر می کردم که آنها ذهن و هوش برتری نسبت به من و سایرین دارند.
ولی همان برای من ایجاد انگیزه نمود که خودم را آزمایش کنم و به سطح دوستان خوبم مثل عسل بهزادیان که سال ۲۰۱۷ رتبه اول جهانی را کسب کرد برسم .
بعد از گذراندن ۳ ترم آموزشی، نحوه عملکرد من شروع به تغییر نمود به طوری که بعد از ۵ ترم آموزش توانستم توجه و تمرکز و مدیریت زمان را بسیار خوب پیاده سازی کنم و قادرم اعداد ۴ رقمی را تا ۳۰ ستون محاسبه نمایم و می توانم ۲۰۰ محاسبه چند تایی را در ۷ دقیقه و سی ثانیه محاسبه نمایم و ۳۰ ثانیه زودتر از ۸ دقیقه محاسبات را انجام دهم .
نابغه محاسبات ذهنی جهانی افزود : من آموزش UCMAS را یک آموزش منحصر به فرد می دانم و با آموزش صحیح محاسبات ذهنی UCMAS توانستم توانایی ذهن خود را در سطح بین المللی از مرزی ترین شهرستان استان کرمانشاه، مطرح نمایم.
من با یادگیری محاسبات ذهنی و محاسبه ای UCMAS به خودباوری، اعتماد به نفس، توجه و تمرکز بالایی رسیده ام و امیدوارم در آینده ای نه چندان دور بتوانم موفقیت ها و افتخارات بیشتری برای کشور عزیزم ایران و استان کرمانشاه و منطقه اورامانات و شهر پاوه به دست آورم .
از مربیان خودم و نماینده حقوقی استان کرمانشاه خانم مهندس آزادیان و پدر و مادرم که مرا تشویق و مورد حمایت خود قرار دادند و همچنین از همه هم استانی های عزیزم و همشهریان خوبم برای تمام زحمتهایشان تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم با کسب موفقیت های بعدی باز هم برای استان همیشه سربلند کرمانشاه افتخار آفرینی نمایم .
در ادامه سامان عبدالهی فر ( پدر کیانا) گفت: کیانا با حضور در آکادمی UCMAS از تمام جهات و ابعاد ذهنی و مهارتی، رشد قابل توجهی نموده است.
از جمله مدیریت زمان، برنامه ریزی، گیرایی بیشتر در تمام درس ها و از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار شده است به طوری که در تمامی کارهای روزمره، ما متوجه تمرکز بهتر و افزایش خلاقیت و حافظه قوی و اعتماد به نفس و سرعت
عمل بالا زندگی روزمره و تلاش و پشتکارش شده ایم .
واقعا آموزش در آکادمی UCMAS ما را به این باور رساند که برای نابغه شدن نبوغ نیاز نیست بلکه با یک آموزش درست و بالا بردن توجه
و تمرکز می توان نبوغ فرزند خود را شکوفا نمود و حتی در سطح جهان هم این دانش آموز علاوه بر مهارتهای بسیار خوبی که ذکر شد، مطرح گردد و هیچ چرتکه ای، چرتکه UCMASنیست .

 

انتهای پیام/میرزائی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹:۲۳

شناسه خبر: 75169

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
الینا نصرتی نوشنق
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸:۲۵

الینا نصرتی یکی از بهترین چرتکه خوان یو سی مس هستند

اشتراک گذاری مطالب