آغاز برداشت سیب زمینی خارج از فصل؛ طرح استمرار

تولید سالانه ۱۶ هزار تن سیب زمینی در روستای چاه نهر لارستان بزرگ

دهیار چاه نهر شهرستان لارستان از تولید سالانه ۱۶ هزار تن سیب زمینی در روستای چاه نهر این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ بدن انسان برای تامین عناصر و مواد ضروری خود به خوراکی‌های مختلفی نیاز دارد، بهتر است بدانید برخی از این خوراکی‌ها در صدر مواد غذایی با اهمیت قرار دارند که توصیه می‌شود همیشه در سبد غذایی شما وجود داشته باشند.

سیب زمینی منبع فوق العاده تامین کربوهیدرات های بدن است و یک سیب زمینی به طور تقریبی حاوی ۲۰ گرم کربوهیدرات پیچیده است؛ فیبر، پتاسیم و ویتامین C هم به اندازه مورد قبولی در سیب زمینی یافت می شود که به همین دلیل این صیفی را به یکی از مهم ترین منابع غذایی بشر تبدیل کرده است.

دهیار چاه نهر شهرستان لارستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس بابیان اینکه ۶۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی منطقه چاه نهر به کشت سیب‌زمینی اختصاص دارد، گفت: امسال ۱۶ هزار تن سیب‌زمینی در چاه نهر برداشت می‌شود.
داریوش الهامیان در ادامه ضمن بیان اینکه در سال زراعی جاری امسال ۱۶ هزار تن سیب‌زمینی از سطح زمین‌های کشاورزی چاه نهر برداشت می‌شود، ابراز داشت: ۲۰ درصد سیب‌زمینی‌های تولیدی در چاه نهر به‌عنوان بذر نگهداری و مابقی به بازار مصرف نظیرشیراز،تهران،اصفهان،عراق و امارات عرضه خواهد شد.


وی افزود: مهم‌ترین ارقام سیب‌زمینی قابل‌کشت در این روستا آریندا و سانته هستند.
داریوش الهامیان با اشاره به اینکه برداشت سیب‌زمینی از ۲۰ دی ماه آغاز و تا پایان بهمن ماه سال جاری ادامه دارد، اضافه کرد: میانگین برداشت این محصول از هر هکتار ۲۰ تا ۳۰ تن است.

زمان انتشار: جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲:۵۸

شناسه خبر: 75174

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب