بزرگترین برگردان شبكه تلفن روستایی كشور در آذربایج خبرگزاری علم و فناوری - بزرگترین برگردان شبكه تلفن روستایی كشور در آذربایجان غربی شروع شد

بزرگترین برگردان شبكه تلفن روستایی كشور در آذربایجان غربی شروع شد

مدیر كل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از بزرگترین برگردان شبكه تلفن روستایی (GSM-WLL) كشور به شبكه تلفن همراه در مخابرات منطقه آذربایجان غربی خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی قاسم جلیلی نژاد این طرح را در راستای اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان به منظور توسعه ارتباطات روستایی دانست و اظهار كرد: ارتقاء تكنولوژی های سیار نسل های ۳و۴ همراه در شبكه موجود در فازهای بعدی صورت می گیرد.
وی افزود: استان آذرایجان غربی با بیش از 1200 سایت تلفن روستایی (GSM – WLL) رتبه اول بین استان های دارای این سیستم ارتباطی است كه بعنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب و با اجرایی شدن آن تمام سایت ها مذكور با ۱۰مركز BCS به شبكه همراه اول برگردان شد و تمامی مشتركین سایر اپراتور ها از طریق سوئیچ همراه اول از این سرویس بهرمند می شوند.
جلیلی نژاد تصریح کرد: در فاز اول این طرح بالای ده هزار شماره برای مشتركین شهرهای ماكو، چالدران، پلدشت، بازرگان وشوط فعال می شود.
مدیر كل ICT آذربایجان غربی از تعویض سیم كارت های روستایی (GSM-WLL) خبر داد و گفت: سیم كارت های همراه اول با همان تعرفه ودر همان روستا برای مشتركین روستائی تعریف وتحویل می شود.
جلیلی نژاد عنوان كرد: در این طرح مشكل دوصفر برای مشتركین همراه اول كه قبلا در شبكه تلفن روستایی (GSM – WLL) و مشتركین سایر اپراتور ها وجود داشت، حل شده وهمراه اول نیز به تدریج با جایگزینی BTSهای جدید اقدام به بروزرسانی آنها می كند.
لازم به توضیح است كه این برگردان بزرگترین شبكه تلفن روستایی (GSM – WLL) در سطح كشور با پنج مركز دیگرسوئیچ است و با برگردان آن امكان اجرای طرح مشابه در سایر استانها مقدور می شود.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 75304

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب