در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

راه اندازی بزرگترین فارم پرورش عقرب دنیا با ظرفیت ۴ میلیون قطعه

بزرگترین فارم پرورش عقرب دنیا با ظرفیت ٤ میلیون قطعه در لارستان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ بزرگترین فارم پرورش عقرب دنیا با ظرفیت ٤ میلیون قطعه در منطقه لطیفی لارستان در حال بهره برداری است.

مدیر این مرکز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس گفت: بر اساس آمار سازمان محیط زیست، فارم پرورش عقرب لارستان بزرگترین فارم دنیا است که در حال حاضر ٣٠٠ هزار قطعه از گونه‌های شاخ، جرار (گادمیوم) و کراسیکودادر این فارم پرورش می‌یابد.

وی همچنین عنوان کرد: بر این اساس، عملیات سم گیری هر سه ماه یکبار انجام می‌شود که از هر ٣٠٠ قطعه عقرب یک گرم سم و در گونه جرار از هر هزار و ۱۰۰ قطعه یک گرم سم تولید می‌شود. بر اساس این اعلام، در این فارم علاوه بر پرورش عقرب، پرورش میل ورم و جیرجیرک نیز جهت تغذیه عقرب‌ها انجام می‌شود.

مدیر مرکز فارم پرورش عقرب در لارستان خاطر نشان کرد: علاوه بر تولید سم از تلفات عقرب‌های فارم روغن تهیه می‌شود که به صورت درمانگر و مسکن درد‌های عضلانی و مفصلی مورد استفاده قرار میگیرد. فارم پرورش عقرب زمینه اشتغال در تولید روغن و پرورش حشرات نیز فراهم می‌کند که سودآوری قابل توجهی دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ عقرب ها انواع متنوعی دارن که در اندازه های کوچک و بزرگ موجود هستند. خطرناک ترین نوع عقرب ها در ایران زندگی می کنند و مرکز عقرب پرور ایران رو می شود استان خوزستان دانست. این جانور بیابانی سم بسیار مهلک و کشنده ای قسمت انتهای بدن یعنی دم خودش هست که سوای خطرات جانی و مرگبار، در صورت استفاده درست از سم عقرب، می توان جان بسیاری از آدم ها را هم نجات داد. چرا که این سم کشنده مصارف دارویی داشته و برای تسکین درد و از بین برنده انواع عفونت ها کاربرد دارد.

همچنین در کشورهای شرقی مثل چین، عقرب سرخ شده یا کبابی از تنوع های غذایی به شمار رفته و مشتریان بسیار زیادی هم دارد. چینی ها معتقدند خوردن عقرب می تواند بدن را در مقابل بسیاری از بیماریها مصون نگه داشته و همچنین باعث افزایش طول عمر و عقب افتادن پیری شود. البته هر عقربی خوراکی نیست و باید از قبل توسط مراجع زیربط تأیید شده باشد. همچنین سم عقرب ها باید قبل از مصرف از بدنش استخراج شده و عده سم ساز هم خارج گردیده باشد.

 

محمد صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 75423

مطالب مرتبط :
عصمت میر پرورش دهنده عقرب

تولید گران بهاترین مایع جهان در سیستان و بلوچستان/ بانوی سیستانی اولین زن پرورش دهنده عقرب در ایران شد

طی چند سال گذشته با سرمایه گذاری هایی که دولت انجام داده است چند مرکز پرورش عقرب در سطح استان سیستان و بلوچستان تاسیس شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
ارتیان نجفی
۰ مخالف          ۲ موافق
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱:۰۶

با سلام بنده فارم دار هستم و 3 کیلو زهر عقرب مزو با درصد خلوص 95% دارم بهمراه مدرک پرورش + مدرک زهرگیری + مدرک صادرات عزیزانی که در خصوص فروش میتونن همکاری کنن با بنده تماس بگیرند 09395038500

عبدالکریم قاسمی
۱ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸:۱۷

درود برشما،امیدوارم در حرفه ایی که پیشه کرده اید موفق باشید،امکان کارآموزی در مزرعه شما امکان داره

اشتراک گذاری مطالب