برگزاری ۹۰ برنامه علمی در چهل سالگی انقلاب / پوشش خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری ۹۰ برنامه علمی در چهل سالگی انقلاب / پوشش بیش از ۷۲ هزار دانش آموز برتر در گلستان
رئیس بنیاد نخبگان گلستان در نشست خبری :

برگزاری ۹۰ برنامه علمی در چهل سالگی انقلاب / پوشش بیش از ۷۲ هزار دانش آموز برتر در گلستان

رئیس بنیاد نخبگان و رئیس کارگروه علم وفناوری ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی استان گلستان از برگزاری ۹۰ برنامه علمی در ایام الله دهه فجر و به مناسبت چهل سالگی انقلاب خبر داد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ دکتر ابوالقاسم خزائیان رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ظهر امروز سه شنبه 9 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : یکی از ماموریتهای اساسی بنیاد نخبگان شناسایی و هدایت استعداد های برتر است و در همین خصوص از سال 94 حدود 6250 دانش آموز در مقطع چهارم را تحت پوشش قرار دادیم و در حال حاضر سطح پوشش ما در 14 شهرستان 72499 نفر می باشد .

خزائیان افزود : برای این ماموریت که به طرح شهاب مشهور است تاکنون 500 میلیون تومان هزینه کردیم و نحوه کار آن نیز به صورت یک ستاد در استان است و یک کارگروه تخصصی که معلمان را آموزش می دهد تا استعدادهای هشت گانه دانش آموزان را به طور نامحسوس در پرونده درج کند و همزمان خانواده ها نیز هدایت شوند .

وی تصریح کرد :  در بحث حمایت از استعدادهای برتر جوایز تحصیلی را داریم که تاکنون 214 میلیون تومان تسهیلات به دانشجویانی که وارد سامانه شوند ، داده شده و در کنار آن تسهیلات نظام وظیفه هم داریم که 76 نفر در استان از آن استفاده کردند به این صورت که این نخبگان بجای پادگانها ، در مراکز علمی و صنعتی خدمت سربازی را سپری می کنند.

رئیس بنیاد نخبگان گلستان اضافه کرد : در مباحث فرهنگی 348 میلیون تومان اعتبار خاص جهت برگزاری برنامه هایی نظیر اردوهای جهادی ، کارگاه های آموزشی ، تربیتی و آشنایی با نیازهای جامعه برگزار شد ، همچنین تجلیل از مخترعین و مستعدین و نخبگان در کنار تکریم سرآمدان هم بوده و در مجموع 20 میلیارد تومان در بخش فرهنگی هزینه شد  و توانستیم در سال 95 جزو ده استان و در سال 96 جزو سه استان برتر کشور باشیم .

خزائیان با بیان اینکه سه طرح مصوب کارگروه اشتغال استان به پیشنهاد بنیاد نخبگان استان بوده تصریح داشت : این سه طرح بررسی و تصویب شد و منجر به ارائه تسهیلاتی به ارزش 641 میلیون تومان و باعث اشتغالزایی 61 نفر شده است .

وی ادامه داد : تلاش بر ثبت و شناسایی ظرفیت های بومی نخبه را داریم و در همین راستا در سال گذشته از دکتر بسکی و امسال از دکتر محمد امین میرفندرسکی استاد و پدر معماری ایران تجلیل کردیم ، همچنین در راستای توصیه های استانداری گلستان در خصوص اجرای طرح روستای بیکار ، روستای کلاجان قاجار به ما واگذار شد و ما هم طی جلساتی با مردم و دهیار روستا به دنبال شناسایی راهکارها برای برون رفت مشکلات این روستا هستیم .

این مقام مسئول یادآور شد : دیداری با نماینده ولی فقیه در استان داشتیم و دغدغه های حوزه نخبگی را انتقال دادیم و با دفتر استاندار هم مکاتباتی داشته ایم و مترصد دیدار با استاندار نیز هستیم تا بتوانیم از ظرفیتهای استانی استفاده کنیم .

رئیس کارگروه علم و فناوری ستاد بزرگداشت برنامه های چهل سالگی انقلاب در استان گلستان خاطرنشان کرد : در این ایام مبارک مجموعا 90 برنامه به مناسبت چهل سالگی انقلاب تدارک دیده ایم که پارک علم و فناوری 19 برنامه ، دانشگاه گلستان 16 ، دانشگاه آزاد 7 ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان 13 ، فرهنگ و ارشاد استان گلستان 11 ، صدا و سیما 4 ، بنیاد نخبگان 18 و دانشگاه پیام نور 2 برنامه را اجرا می کنند .

انتهای پیام / ج . ع

 

زمان انتشار: سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳:۳۱

شناسه خبر: 75637

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب